bugün

adamın tillahıdır.
adam gibi adamdır. mustafa kemal atatürk'tür.

(bkz: sarı zeybek)
Halay gibi insan kalabalığına güvenerek oynanmaz. 2 kişi bile oynar, meydana efeler gibi çıkar hey. Mert adam ve yiğit adamların oynadığı oyundur.
o kadar düşündükten sonra bende oynarım .kolaysa horom oynayın .
denizlili olmamdan ve küçük yaşlarda kursuna gitmemden mütevellit iyi oynarım.

Bilhassa düğünlerde arkadaşlarla senkronize Bi şekilde oynamak daha bir tatlı...
benimdir... egeli erkektir... kursa mursa gerek yok, genetiğe işlemiş artık... haydi efeler ! https://www.youtube.com/watch?v=TAGXo58CW0U
Bir izmirli olarak dogustan gelen ozellik.
Çok da şey yapmaya gerek olmayan erkek.
baya havalı duruyor beyler öğrenin yani mutlaka işe yarar.
Egeliler de bu özellik ana karnında paket halinde geliyo çok abartmamak lazım.
hayran olduğum erkektir. erkeğin en asil olduğu andır sanırım. dayılarım çok iyi oynar. ben de gaza gelirsem fena sayılmam. zeybek çok farklı birşey ya, insanın tüylerini diken diken ediyor.
Taktir edilesi, imrenilesi. Bir erkek olarak söylüyorum bunu.
düğünümde dünyalar güzeli hayatımın kadını ile karşılıklı olarak ben..

sorun şu ki ne düğün var ne hayatımın kadını..
(bkz: efendim)
Zeybek oynayan erkek nasıl derler havalıdır, karizmadır Burak Özçivit'tir. Daha ne diyimm
Stil sahibi ciddi kişidir. ortamını bulduğu anda tüm heybeti ile oynamaya başlar.
Erkeğe en yakışan oyundur. Fazlasıyla şık ve asil durur...
Şey ya. Hani böyle zrankkk diye dizi yere koyma enstantanesi var ya, oradan sonra kalkmak sıkıntı.

Allah Allah nidalarıyla yubarlan yubarlan hooop kayınpederin masasına çarp. Höst Ulan bu ne laubalilik demez mi? Der.

Ben bu riski alamam.
Oldukça estetiktir. Kadinlarin hoşuna gider.
Dizleri acıyacaktır muhtemelen.
Erkek adam oyun mu oynar lan. Kolları kaldırıp yere çömelmeyle, ayağı savurup kafayı geri atmakla zeybek oynansaydı memati ölmezdi. Memati sırf zeybek oynayamıyor diye vuruldu.