bugün

markete girip sepeti ağzına kadar doldurmak. sonra ücra bi köşeye bırakıp çıkmak.
dilencinin üstüne işemek.

bugün parası neyse verip bi çocuğa yaptırdım.
ayıcıklı jelibonların kafasını koprarak yemek. aynısı kolalılar için de geçerli önce kapağı koparıp içindeki kolalı aromayı içe çekmek, sonra da şişeyi yemek.
msn adresinizi isteyen bir kıza, durumdan hoşnut bir yüz ifadesiyle msn adresi verip, o ekledikten sonra kabul etmemek...
barda oturmuş içerken başka tarafa bakan arkadaşın sırtına buz parçasını usulca bırakmak,ardından buzdan kurtulma çabalarını izleyip kıs kıs gülmek.
bir yerden amaçsızca kiraladığınız smokini giyip sokakta dolaşmak; bakkala komşulara özel bir davetten geliyorum demek...
bir siteye kaydolurken iş bölümüne birleşmiş milletler iyi niyet elçisi yazmak...
ufakmıdır bilmem ancak bir arkadaşımın sigara içen ve ruj süren kız arkadaşlarımızın * izmaritlerini toplamasının örnek olabileceği olay.
bulunan her kağıda çeşitli grafiti şekilleri çizmek.
bile bile yanlış kişiye mesaj atmak . (bkz: çok zevk veriyo) (bkz: eğleniyorum kahretsin)
6alatasarayın kadıköyde yenilgiye doymaması.
- Marketlerdeki kapının (otomatik açılan kapı) önünden geçince kendini Hollywood yıldızı sanmak.

- Mandalinanın dış kısmındaki beyaz hedeleri soymak ve sonra tupturuncu mandalinayı yemek.

- Çikolata eğer fıstıklıyla ilk önce fıstıklarını yemek.

- Kitap, gazete, dergi koklamak.
fırından alınan ekmek eve getirilirlen, yolda ekmeğin kulak diye tabir edilen uç kısmını koparıp yemek.
burnun içindeki ilginç kokuya ulaşma çabası.
evin içinde boş boş gezinirken tam önünüzden geçen sevdiceğin sürekli çekiştirdiği pijamasını tutup aşağıya çekmek ve popono gördüm poponu gördüm demek.
yüksek sesle metin okuyan arkadaşın kulağına yaklaşıp yaklaşıp abidik gubidik şeyler söylemek..
esneyen sıra arkadaşının ağzına parmak sokacakmış gibi işaret parmağını yaklaştırmak..
olası bir gösteri veya eylem için bir yerde bekleyen büyük bir polis topluluğunun arasından geçerken; polislerin mutlak suretle duyabileceği bir ses tonuyla 'hey mike! bu akşam düzenleyeceğimiz bombalı eylemin küçük detayları hakkında konuşmamız gerekiyor !' şeklinde en yakın arkadaşa dikkat çekici sorular sormak... polislerin şüpheci bakışları ve arkadaşın mala bağlamış yüz ifadesi paha biçilemez...
top böceğine çubukla dokunarak onun yuvarlanıp top haline gelişini izlemek.
sokakta görülen sokak kedilerine sessizce yaklaşıp kedi kavga sesi çıkararak (o ne lan?! dediğini duyar gibi oluyorum sevgili okur. bunu efektle yapmak lazım, anlatmak zor biraz. ama kedilerin dalaşırken çıkardıkları hırrlama seslerini kastediyorum) kedilerin ödünün kopuşunu ve kaçışlarını gülerek izlemek.

yazarın subjektif notu: evet, ben bunu sıkça hatta nerdeyse her kedi gördüğümde, hele bir de sokak boşsa yapıyorum. salakça ama acaip eğlenceli, kendimi bildim bileli böyleyim ve değiştirmeyi de düşünmüyorum.
ev arkadaşının boxerında bok lekesi aramak.
boncuk tabancasıyla evde sinek avlamak.
sevdiceğin sözlük hesabına girip oraya buraya sıçmak.
otobüse binince oturulan yerin altında sakız aramak
lisede ders esnasında sümüğü hap yapıp sıranın altına yapıştırmak.