bugün

bakkalda markette aaa para çıkışmadı neyse şu kalsın yoktur.
Bu insanlar asgari ücret ile nasıl geçiniyorlar acaba? Düşüncesidir.
SAĞLIK. ( ZÜĞÜRT TESELLiSi OLARAK)
(bkz: para sağlık getirmeze sakıp sabancı örneği vermek)
90 lı yıllarda sokak aralarında gezen eskicilere naylon terlik leğen falan verip, yerine iğde, leblebi, şekerli leblebi falan almamışlardır.

bilmezler.
minibüsün kapısından sarkarak a noktasından b noktasına gitmek.
parasızlık. aa ne garip dimi.

ayrıca istediği bkir eşyayı çalışarak bir yılda elde etmenin keyfini yaşamayacaklar ve taksit ödemeyeceklerdir.
çocuğuna istediği bir oyuncağı, kıyafeti yada yiyeceği alamayan babanın tarifsiz duygusu, zenginde olmayan durumdur.
Bir malı daha önce almış olan arkadaştan ilk önce fiyatını ondan öğrenip gidip almaktır.
kredi kartının asgarisine göre bütçe ayarlamamak en rafine örnek bence.
sinirlenin telefonu fırlatmak isteyip fırlatamama götü yememe duygusunu tadamayacaklardır.
Otobüs kartına tl yükletme-harcama-geri ne zaman yükleteceğini hesaplama- kaç tl kaldığını unutunca harcamaları düşünüp hesap yapma.
Arabalarının nereye park edildiği hakkında en ufak bir bilgileri yoktur. Şoförleri halleder genelde.
zenginlerin gıpta edecekleri durumlardır. ben özellikle minibüste yer kapma stratejisine üzüldüm öyle bir durum olmadığı için. bir de öğrendim ki minibüsler bedava değilmiş para karşılığında biniliyormuş. fakirler bile parasıyla rezil oluyor şu hayatta.