bugün

Babam beni yolladi Allaha şukur iyi bi egitim aldim ahlakan de baya uzeriize dustuler ama yillara baskilanan şeyler bizi bozdu bakmayin boyle yazdigima eski maddi imkanlarimizin hepsini kaybrttik ama haalaa ticaretle uğraşiyoruz biz titanik misali batmasi mumkun degil bu gun iflas etse zenginliginden 20 yil daha bişey kaybetmez denilen bir aileydik fakat babam uzerinde oyle oyunlar öyle hain planlar yapilmayan pislik kalmadiki en yakinlarindan hancer yedi lanet gelsin dedi kontratlarini yirtti resmen tiksindirtilip kaçirildi o kontrat bile 500 bin liraya satilirdi neyse ben bi gun yeniden zengin olursam cocugumu gondermeyecegim ozel okula falan gerci okulumdanda alacakliyiz ama neyse herkesle eşit olsun hakki neyse oyle okusun.
Özel okulda okuyup noktalama işareti kullanmadan paragraf yazanlar gibi olmasın diye yapacağım eylem.
param olsada özelde okutmam devlet okulu iyidir . özelde totoş gibi büyüyeceğine devlette adam gibi büyüsün.
mantıklı tercihtir. bırakın çocuklar 30-35 kişilik sınıflarda öğrenmek için çaba harcasınlar, haklarını aramayı öğrensinler. özel okuldaki gibi 18-24 kişilik sınıflarda her istediklerinin önüne gelmesi, pısırık yetişmeleri, öğrenmeleri için öğretmenlerinin kendinden daha çok çaba harcamasından kat kat iyidir. tabi bu ilköğretim için geçerli, karakterleri yerleştikten sonra istediği parayı verip en kazık özel okula yollayabilirler.
çocuğu çalışkan bir öğrenciyse hata eden çocuğuna da işkence eden belki de qandırılmış kişidir. ama çocuğun okumakta gözü yoksa doğrusunu yapıyordur.
Mantıksız bir tercihtir,
"ben babamın parasıyla büyümedim yoktu, çocuğum da sürünsün o zaman" zihniyetindeki ebeveynlerin saçmalığıdır.