bugün

Her gün chivas regal 25yrs içerdim. Bıktım ispirtoyla tinerden.
zengin oluyum da sonra napardımı düşünürüm.
olmayın oğlum. değişen hiç bişey yok.
havyarın tadı bile bi süre sonra kanıksanıyor. ha kuru yemişin ha havyar. hatta kuru daha lezzetli.

ne olun biliyo musunuz? arkadaş canlısı olun insanlar sizi sevsin ve bundan mutlu olun. öyle alıştırın kendinizi.
hayatımın en neşeli günlerini, askerde cem yılmazvari bi askerle arkadaşken, bir fabrikada pür neşe trakyalı biriyle çalışırken ve de başka bi fabrikada bu sefer malatyalı biriyle çalışırken geçirdim.
insan kolay eskimez, verdiği neşe kolay bitmez.
çoğunuzun arabası vardır. ilk arabanızı alana kadar ne kadar heyecanlıydınız di mi? hemen alabilsem diyordunuz. aldınız kaç ay sürdü bu heyecan, neşe. en babası bi senedir. sonra kanıksarsın.

yapınıza göre arkadaş bulun en iyisi bu. yok bulamıyorsanız. bıkmadan yapabileceğiniz tek şey maalesef çalışmak. çalışın. durmadan çalışın.
olduktan sonra bol bol düşünecek zaman olacak.
hiçbir fikrim yok. ev alırdım araba alırdım iş kurardım bitti. kalan parayı da bankaya yatırırdım herhalde ne bileyim. vizyonsuz muyum neyim? o yüzden ben servet düşmanı filan olamıyorum maalesef. çok parası olana değil de çok parası olup da onu tadına vara vara, layığıyla harcayabilen insana kızamıyorum, gönül koyamıyorum. çok paramız olsaaaa.... ev alırız araba alırız iş kurarız -ki onun da akıbeti ne olur meçhul- bizden bu kadar çünkü. e bunun için zenginliğe gerek yok üç aşağı beş yukarı hepimiz bu ölçüde değil miyiz zaten? dolayısıyla kahvaltıya paris'e gitmeye üşenmeyen, yeni insanlar yeni kültürler tanımaktan keyif alan, risk alabilen, yatırım yapabilen, batırabilen çıkarabilen insanlar zengin olsun. ben azıcık aşım ağrısız başım insanıyım net.
Amma çok fakir varmış, akpye mi oy veriyorsunuz?, şakaydı lan hayatımda tiner veya ispirto içmedim.
Çikolata falan alırdım herhalde ne bileyim ben...
Tüm paramı 100 lük ve 200 lük banknotlar haline getirip; bir binanın 5 veya 6. Katından kalabalık bir caddede insanların üzerine bocalardım.

O karınca gibi görünen insanların banknotları toplamaya çalışırken ki basitliklerini izleyip zevkin ve orgazmın nirvanasına ulaşırdım.

Sonra kalan iki 100 lük banknot ile bir şişe viski alıp o kalabalığin arasında kaybolurdum..