bugün

kadınlarda bi boka yaramayan özelliktir. zekiliğimiz kendimizedir. mühim olan dış güzellik.
amacı doğrultusunda hareket edip gerekirse zekasını saklayandır.

ceylanı ürkütmemek lazım. kadınların aptallıklarından şikayet edenlerle, zeki kadınlardan korkanlar hep aynı adamlar...
adamı donunda sallar farkına bile varmassın.
amerikan rüyası.
erkekler, onunla birlikte olmayı, kendilerinde var olan ve onu elde etmeyi sağlamış daha üstün bir zekanın belirtisi gibi görüp olmadık havalara girerler.

aslında, kimin daha zeki olduğunu test etmek için ay sonunda gelen kredi kartı ekstresine şöyle bir göz gezdirmek yeterlidir. zira, ekstre turnusol kağıdına benzer. bakıldığında yüz kırmızıya dönüyor ise kadının daha zeki olduğunu, maviye dönüyor ise erkeğin kalp spazmı geçirmekte olduğunu gösterir. pembe ise, aferindir o erkeğe.
zekasını belli ediyorsa o kadar da zeki değildir.
kürkçü dükkanı gibidir.
Candır. Kadınlara has giyim kuşam takı muhabbetlerinin pek sarmadığı bir ablamızdır. ilginçtir ki , paracı falan da olmaz bu tipler.
güzel olunca bir başka olan kadın.
Koca eve gelmiş ve eşine:
- Karıcığım, bugün patron, bir kaç arkadaş ile beni balığa davet etti. Patron ile samimiyet kurup terfi almam için çok iyi bir fırsat. izin verirsen patron ile komşu vilayete gidip, hafta sonu balık avı yapıp gelicez. Benim için olta takımı ve yeni aldığım mavi,ipek pijama takımını hazırlar mısın?
demiş.
Karısı durumdan biraz şüphelenmiş ama dediklerinide yapmış.
Hafta sonu bitmiş ve kocası eve dönmüş
Kadın:
- Balık nasıldı kocacım?
demiş
Adam:
- Ha evet bir kaç balık yakalayabildik ama sana söylediğim mavi ipek pijama takımımı koymamışsın çantama
demiş.
Karısı ise:
- Yoo koydum, ama balık takımının içine koydum, eğer balık takımını açmış olsan görürdün.
her kadının kıvrak zekası vardır.. kimi doğru yerde kullanır hatun olur, kimi her yerde kullanır peynir olur.
zeki kadın: kadınların genelinin aptal olduğunu kabul eden kadındır.
Konuşmalarından zeki olduğunu belli eden kadındır.
zekasını nelere kullandığı çok önemlidir. hem zeki hem çirkef kadın ( insan ) çekilmez.

örneğin partnerini durmadan çeşitli imtihanlara tabii tutan ve bu şekilde kendini zeki sanan ve zannettiren dedikoducu uyuz kadın tiksinçtir.

mesleği ne olursa olsun belli bir başarıya ulaşmış hatta sadece işsiz-ev hanımı olsada düşünme yetisi sahibi açıksözlü oturup kalkmasını bilen espriden anlayan dır dır saçma sapan şeylere takılmayan bişeyleri aşmış farkına varmış, hırsını-kibrini bastırmayı başarmış ve rakı içen kadın zekidir, birazda güzelse of diyorum, yıldırım aşkının akabinde yıldırım nikahı kıyılası kadın.
Hemcinsleri tarafından, bilinen kadındır; erkekler tarafından ise olmayan kadındır.

Zeki kadın;

-Erkeğini çok sıkmayan, kıskansa da belli etmeyen,
-Bakımlı olan, çok makyajla maymuna dönmeyen,
-istediği insanı, kötü yanlarını törpüleyene dek hayatına sokmayan,
-Hem yöneten, hem belli etmeyen,
-Kafasında her durumda uygulayacak planı olan,
-Şanssızlıkları şansa çevirebilecek kadar kıvrak düşünceli,
-Vücudunu gerektiği yerde, kullanacak kadar dikkatli,
-imrendirecek kadar özenli, göze batmayacak kadar temkinlidir.

Zeki kadın çoktur, ancak kendilerini deşifre etmeyecek kadar akıllıdırlar.
Zira erkekler, aptal sever. *
asla güzel kadına tercih edilmeyecektir. *
az kelimeyle çok şey anlatabilen kadındır.
üniversite yıllarında çekmiştir, zavallıdır. zekasını çekemeyen hemcinsleri tarafından yalnızlığa mahkum edilmiştir. zekasına denk kişileri bulana kadar da öyle kalmıştır. zekasını kullanarak bir yerlere gelmeye çalışmıştır. başarmıştır da göreceli olsa da geldiği yer. ama mutluluk getirmemiştir zekası ona. iş hayatında da zekası yüzünden ezilmeye çalışmışlardır bunu kendini zeki sananlar. artık bunlarla uğraşmaya gücü kalmadığı için salmıştır. ne de olsa kendisini bilmektedir o. ara ara düşünür, salak olsam, gözlerim kapalı olsam daha mı iyiydi bazı şeyleri görmeseydim diye. * *
zekasını erkeğini ezmek için kullanmayan,bazı konularda erkekten iyi olsa dahi bir adım geride duran, dişiliğini yönlendirmeyi iyi bilen ve erkeği yönlendiren kadın zeki kadındır.
şeytan uyanıktır. her erkeği elinde oynatabilen türdür.
çirkinse eğer, bir şekilde bunu telafi edecek olan dişi kişiliktir.
kaçmayı bilen kadındır o. vaktinde tehlike çanlarını duymuş ve hızla uzaklaşmasını bilmiştir.

zira insan doğasında erkek bütün o "güçlü" pozları ve "egemenlik" kükremeleri ile avcı, kadın ise bütün zarafeti ve ihtişamı ile avdır.

avın, en zeki olanı da kaçmayı becerebileni olduğuna göre;

"zeki kadın = kaçmayı bilen kadın" şeklinde denklemi kurmak yanlış olmasa gerek.
zeki kadın av değil, avcıdır. yemişim erkeğin egemenliğini, kadının zarafetini.
nesli tükenmekte olup korumaya alınması gereken kadındır. ama ben hala ümitliyim bulacağım seni.
uzun ilişki yaşanacak olan kadındır.
muhabbeti sıkmaz, sizi boğmaz. ha tabi aldatmaya çalışırsanız anında fark edip boğabilir, orası ayrı.