bugün

dertli olmaları. zeki olup da kafası rahat olanı görmedim.
mananın anlamda yüklü olduğu gerÇeğini bilmeleridir.
soru sormadan karşındakinin fikirlerini anlamak.
bilgileri olmadan fikir sahibi olmamaları.
az konusmalari ve herkesi tam dinlemeleri .
belirli bir anı ya da o an ki söylenen ya da yapılanları unutmamaları ve virgülüne kadar size o anı anlatmaları. tabi onlar içinde önemli değil ama bu zeki ibişler unutmuyorlar vesselam.***

ayrıca anlaşılamamak ve mükemmelliyetçi olmaları da eklenmelidir bu ortak özelliklere.
herkes tersine giderken, Mersin'e giden yolu görmeleri.
hayal güçlerinin büyük olması.
An itibariyle, Zeki olmayanlar tarafından hunharca eleştirilmeleridir.
güleryüzlü ve neşeli olmaları. değilse o insan zeki değildir. üzerinde düşünün sebebini bulursunuz.
becerilerinin sınırını bilerek yapamayabilecekleri işler için taahhüt vermezler, belki yapılabilir, yapmaya çalışırım gibi cümleler kullanırlar, cahiller gibi yapamayacakları şeyler için "anasını bile s.kerim" "benim için hava cıva" gibi laflar etmezler, kısacası kendilerini bilme özellikleri bu özelliklerinden biridir.
araştırmalara göre bu özelliklerinden birisi de çok gaf yapmalarıymış. ilginç.
zamanını sözlükte boşa harcamamak.
en az bir garip kişilik özelliklerinin olması. garipten kastım; antipatik, sinir bozucu, anormal vs. en azından ben bu güne kadar normal bir vatandaşla birebir aynı yapıya sahip zeki insan görmedim. hepsinin zekaları dışında baskın bir özelliği dikkatimi çekti.
istediklerini diğer insanlara yaptırmayı başarmalarıdır.
dağınık olmaları( pasaklı değil).
zekiyim diyememeleri. ( adnan oktar ın ''ben mehdi değilim ama mehdi de benim demez zaten'' lafı gibi oldu ) *
bu başlık ne zaman sol şeride düşse epey entry giriliyor buraya. örneğin 25.05.2013'te birisi canlandırmış bu başlığı. o tarihe bakıyoruz ve 25 entry girildiğini görüyoruz. 05.05.2013'e bakıyoruz, 21 entry girilmiş. kendilerini zeki sanan bu aptallar nasıl bir ruh hali içerisindelerse artık, bu başlığı görür görmez "işte kendimi kanıtlayabileceğim bir başlık" düşüncesiyle giri döşüyorlar. durumu sadece bir cümleyle analiz ederek zeka seviyelerinin nasıl üst düzey olduğunu bizlere göstermiş oluyorlar bu sayede. allah kimseyi sosyal ağlarda kendini kanıtlama ihtiyacı hissedenlerden eylemesin. kimsenin zoruna gitmesin, ben gerçekleri söylüyorum.
biraz ukala ve vurdumduymaz olurlar.
karı kız işlerine hiç bulaşmamaları.
yoktur. birkaç zeka türü var kimisi matematik zekası iyidir biraz düzensiz ve çarpık konuşması vardır. kimisinin sözel zekası iyidir, öyle bir konuşur ki yeni din kursa inanırsın kimisinin düşünsel yönü gelişmiştir sanata yatkındır
Çok düşünüp az konuşurlar.
zeka ile donatılmış olmaları.
Bazi seyler bir insanda eksikse zekanin pekte onemi yok.
Az konuşur öz konuşur. Zeki insanlar, kimseye kendisini ben zekiyim diye tanıtmaz konuşma biçiminden hal ve hareketlerinden kendi zeka düzeyini belli eder zaten.