bugün

doğrudur.
zeki olduğu sanılan insan sosyal olur. Fakat gerçekten zeki insanı kimse yanında istemez. Çünkü onun zekası diğerlerine fazla gelir. Bu yüzden gerçekten zeki olan eleman asosyaldir.
ha bu her asosyal zeki demek değil, burada sırf bilgisayar yüzünden asosyal olmuş, bilgisayar karşısında göt büyütenlerden bahsetmiyorum.
tercih meselesi.
Sadece müzisyenlik ve başarılı olmak olarak değerlendirmekte yanlıştır. Çok zeki olup hiÇbirşeyi başaramayan insanlarda vardır.
(bkz: üşengeç insan bahaneleri)
Doğrudur. Çünkü kendisini anlıyabilen pek kişi olmadığı için kendisini ifade edemez. Bu yüzden a sosyal olmak zorunda kalır.
Doğru ne yazık ki.
var öyle bir şey.

ortalama insana, düzene ayak uyduramamaktan kaynaklanır.
asosyaliz çünkü toplum içinde nasıl davranılması gerektiğini bilmiyoruz. Keç kere girdim internetten öğrendim ben mesela.

Not: mağara adamı değilim.
Sözlüğün topluca destekledigi tespit çünkü alayı asosyal.

Hadi ordan. Sosyal zeka diye bir şey var bilmem duydunuz mu? Ağzı iyi laf yapan, iyi iletişim kuran, kendini ifade edebilen insanlar var ya hani şu hayran hayran baktığınız onlar işte zeki olanlar. Çoğu da hayatlarında başarılıdır. Asosyal mevzusu hikaye. Boşuna avunmayın.
Doğrudur.

(bkz: asosyal pesimist erkek)
biri bana mi seslendi dedigim gorus. ortamlara bakip kayboluyoruz iste.
Toplumun yeteri kadar zeki olmadığı sonucu çıkar.genellemeleri pek sevmem ama gerçeklik payı yüksek olan bir tespit.zeki insanları asosyal yapan toplum utansın.
(bkz: kamu spotu)
En çok vakti kendisine ayırabilen insanlar asosyal insanlardır. Ve kendisini keşfeden insan da her şeyi başarabilir.
Tabi bu vakti nasıl değerlendirdiğiniz de önemli.
asosyal bir gey iddası.
Boş muhabbetten uzak olmak istediği için olabilir ama her insan da boş değil ki. Bu ancak kibirden yada ezildikten kaynaklanıyordur.
bu önerme aslında doğru. ancak bakış açısı lan asosyallerin hepsi zekiymiş o zaman ben de zekiyim olduğu için yanlış gibi gözüküyor.
zeki insanlar hem asosyal hem de sosyal olabilir insanları kandırabilirim.
Zeka bir çeşit değildir dedirten soru. Matematikte zehir olan gencimiz sosyal gerizekalı olabilir. Malesef memlekette zeka denince matematik akla gelir. Sosyal zekası, Muzik zekası, falan zekası, filan zekası iyi olana zeki demeyiz. Sonra sözlüklerde böyle başlıklar.
bu başlıklar neden hep sözlük forum tarzı sitelerde açılıyor merak ettim.
bizim sınıftaki doğukan. çocuğun bilmediği yok ama lafı alabilirsen ağzından tabi
Zekalarından dolayı farklılıkları oluştuğu için sıradan kişilere uyum sağlayamamalarındandır.
Çünkü popülarite sıradandır: sıradan bir beyinden çıkmış yeni birşey ortaya atarsınız, bütün sıradanlar buna tapar bu popülaritedir. Çünkü sıradanlık; aynılıktır, yani bu sıradanların sayısı daha fazla olduğu için kendilerine kolaylıkla popüler olgular yaratabilirler.
Sıradan kişiler kendi aralarında popülarite oluşturarak sosyalleşirken bu zeki kişiler ise bu popülariteye uyum sağlayamadıklarından "sıradan kişilerin" içinde "asosyal" kalabilirler.
zekanın 8 farkılı çeşidinin olduğunu bilmeyen bir kişinin önermesidir. sayısal zekası yüksek olanlar için doğru önermedir fakat sosyal zekası yüksek kişiler için fazlasıyla yanlıştır.
Çok okudukları içindir.
Asosyal insan avuntusu.