bugün

allaha Şükür bana hiçbir olumsuz etkisi yok çünkü zeka yok.
şu kısır döngüye sokar:

En cahilsen mutlusun. Seçemeyeceksin. Ortada isen tepedekine gıpta edeceksin. Tepeye çıkana kadar acı çekeceksin. Tepeye varırsan yalnız kalacaksın. Aşağıdan iğreneceksin. Acı çekeceksin. Çare yok. Acı var.

"Knowledge is power."(Bilgi güçtür) Francis Bacon.
"Ignorance is bliss."(Cehalet mutluluktur) Thomas Gray.

mutlu ve güçsüz mü olmak istersin, mutsuz ve güçlü mü?
" ignorance is bliss " durumundan yola çıkılmalıdır, ne kadar zeka, o kadar durumun farkına varmak demektir, durumun farkına varmanın sonunda ise mutsuzluk beklemektedir.
neymiş uludağ sözlük be!!!

herkes ne çektiyse iyiliğinden, herkesi kendi gibi sanmaktan çekmiş.

herkes zeki olmanın zorluklarını iliklerine kadar hissetmiş.

ama gel gelelim am, göt, meme bermuda şeytan üçgeni dışında bir geyikleri de yok(kendilerini övmek dışında).

hay sizin ben dayınızı tekmeliyim......

bu nasıl iyilik, bu nasıl zekalılık anlamadım moruk.
kolay arkadaş edinemezsiniz, genelde çıkar ilişkisi için yanında insanlar bulunur. daha olumsuzu da bunun farkında olmanızdır.
az olunca kendini koyun sürüsünden farklı görmenizi ve insanlara tepeden bakmanızı sağlar. sabahattin ali der ki

insanlar birbirini ne kadar iyi anlıyorlardı… Bir de ben bu halimle kalkıp başka bir insanın kafasının içini tahlil etmek, onun düz veya karışık ruhunu görmek istiyordum. Dünyanın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!.. Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçındığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatlığıyla öteye geçiveriyoruz?”
fikir tartışması yapacak kapasitede insan bulamamak.
bakıyorum da herkes zekilikten yakınıyor. herkes zekiyse bu çevremdeki aptallar marslı mı?
Kendini zeki sanan bütün armutlar doluşmuş yine. Olm çok iğrenç gorunuyosunuz lan. Fındık kadar beyninizle bu triplere nasıl giriyosunuz. insan hayret ediyor.

Ahh kimse beni anlamıyor, öyle Bi zekiyim ki aşık olamıyorum, yalnızım zirvedeyim. selam veriyorum beni görmüyorlar. Çünkü zekam frekansımı değiştiriyor.

Yüce isa kafamı duvara vurmalıyım, nöronlarım zarar görür belki, belki sıradan insanlar gibi mal olurum.
(bkz: yine bir gün çok zekiyim)
işte bunlar hep olumsuzluk..
asosyal olunca zeki olduğunu sanmak aptallığın olumsuz bir yanıdır.kaç dil biliyorsunuz? merak ettim.bu kadar zekiymiş herkes.herkes kendini zeki ilan ediyor.farkında olmak ve zeki olmak ayrı şeyler.farkında olmak zekiliğin bir sonucu mudur olgunluğun mu?
cahillerle uğraşmak.
görsel
100 luk kagida hocanin 0 vermesi. cunku gerizekalidir .
Baş ağrısı. Beynimi sürekli kullandığım için sürekli başım ağrıyor. Zeki olmak zor.
Anlasilamamak insanlarin bos ugraslari.