bugün

herşeyin ilacıymış. pehh
zaman nedir?
Nasıl geçtiğini anlamadığım şey. Günler çok zor geçiyor ama yılları takip edemiyorum aq. 2015ten sonrası koptu. Sikerler.
Göreceli kavram.
durdurulamayan, durdurulsa dahi kanıtlanamayan tek güç.
geçmiş geleceği etkilediği gibi gelecek de şimdiyi etkiler. dark dizisinde işlenen , ara ara doppler etkisiyle beyin yakan bilinmez.
güneşin ve dünyanın hareketine göre sınıflandırdığımız ölçdüğümüz birim.
görsel
türk dil kurumuna göre; "Bir işin, bir oluşun içinde geçtiği, geçeceği veya geçmekte olduğu süre, vakit" diye tanımlanmış.
Zaman belirli bir ritimle amansızca akar gider. Geçen zamanı geri döndürme şansımız maalesef yoktur. zaman ile ilgili bir çok tartışma olmuş ve bunlarla ilgili filmler dahi çekilmiştir. (zaman makinesi, zamanda yolculuk v.s.)
Zaman denilen kavram öyle bir şeydir ki; satın alınmaz, biriktirilmez, ödünç alınmaz, çalınmaz, ve hiç bir şekilde değiştirilmez. Tek yapabileceğimiz sahip olduğumuz zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmaktır.

Zaman kavramının farklı bir durumu da zaman yönetimidir. Bununla alakalı yıllar önce vermiş olduğum bir eğitime katılacak olan 12 kişiden 8 kişi eğitime geç kalarak gerçekten eğitime ihtiyaçları olduğunu kanıtlamıştır.* Bu durumu incelediğimiz zaman, aslında kişilerin zamanı yönetmeye çalıştıklarını görüyoruz. temel olarak zaman yönetimi, kendinizi ve işlerinizi yönetmektir.

bu konuda okumak isteyenler için; john adair'in etkili zaman yönetimi kitabını okumalarını tavsiye ederim.
Bir zamanların çok satan fetö gazetesi. Hiç kimse almazdı ama yine de apartmanda her sabah görürdüm bunlardan.
izafidir, seven için başka sevilen için başka akar. yalnız olan için başka kalabalık olan için başka.
H e r ş e y i n i l a c ı d ı r .
Zaman bir var olan mıdır? Varlığı var mıdır? Var olanların varlığı ile zamanın bir var olan olarak varlığı arasında nasıl bir bağ vardır?
insanların zorla birimlere ayırarak ifade etmeye çalıştığı, fiziksel her türlü maddenin kırılmaya uğradığı doğrusal olmayan bir olgudur.
SiNSi VE ACIMASIZ..
bu sözlüğe daha geçen sene kaydoldum diye biliyordum. bi baktım yıllar olmuş çok şaşırdım.

son 5-6 senede en mahvettiğim şey sensin zaman. bitmesen olmuyor di mi. sen sadece bu dünyada olan birşeysin biliyorsun di mi sonsuz olan benim . sen benim için öldüğün gün ben sonsuzluğa yelken açacağım. iyi geçinmek zorundayım senle biliyorum fani şey. şu limoni havayı tekrar düzeltelim artık beni bekle lütfen biraz.
ve zaman, herkesin içyüzünü gösteren en güzel aynadır.

alıntı.
ayrıca silme etkisine de sahip. bazen kötü bir silgi. sildikçe dağılıyor her tarafa. iz bırakıyor. yazık ediyor zaman zaman.
Sonsuzluğa yürürken bizlere eşlik eden kavram. Anın içindeyken, şu anı yaşarken, pek çok şeyi farketmiyor insan. Geriye dönüp baktığında anlıyorsun bazı şeyleri. Anlamlandırabiliyorsun yaşadıklarını. Aslında ne yaşadığını bir zamanlar. Söylemesi kolay elbette, ama geçiyor be zaman. Öyle de geçiyor, böyle de geçiyor. Şu satırları bir de bundan bir kaç zaman sonra okumak isterim. Belki 5 ay, belki 1 yıl sonra. O anki ruh halimle okumak, yeniden bu ana dönebilmek isterim. Bu kez gülümseyerek ama. "Hey gidi günler" diyerek...
http://www.youtube.com/watch?v=RrGjK28-2TY

her şeyin ilacıdır zaman...

Ey zaman bilmez misin ettiklerini...
Bir düğüm ki ne sen çözebilirsin ne ben!
eğer bu aralar hızlanmadıysa sorun bende olmalı... çünkü sürekli "zaman ne çabuk geçiyor" derken buluyorum kendimi... gezi olaylarının üzerinden beş yıl geçmiş... 15 temmuz darbeciğinin üzerinden iki sene geçmiş neredeyse... daha dün yaşanmadı mı bunlar... sevgilimle üç yıldır berabermişiz... sorsan "bu daha yeni çıktı" diyeceğim şarkılar iki yaşına girmiş... 24 yaşına giriyorum ben de... sorsalar daha geçen 20 yaşındaydım... ölüme doğru hızla ilerliyoruz hepimiz... bütün evren... galiba hem hayat kısa, hem zaman hızlı... tekrar diriltildiğimizde sonsuz yaşamın tadı nasıl olacak merak ediyorum... inşallah cennete alınırsak, merak ediyorum endişesizliği... Allah'ın onayını kazanmış olmayı, yani salt mutluluğu... cehhenemi düşünmek bile istemiyorum... Allah korusun... bu başlıkta nokta kullanmak da istemiyorum...
Ergenlik döneminin son evrelerini yaşıyorsun. Şimdi sakince o telefonu yere birak ve 2 tane tuborg kırmızı iç.

Düşünme, odaklan.
zamanın durduğu an:

görsel
ezelden başlayıp ebediyete kadar durmayacak. sen zannediyorsun ki vazgeçilmezsin. zaman herkesi ve her şeyi büktü.
hayatta en pahalı şey. o kadar pahalı ki kimse satın alamıyor... o yüzden mümkün oldukça dolu geçirmekte fayda var.
Ey müftehir-i devlet-i yek rûze-i dünyâ,
Dünyâ sana mahsûs-u müsellem mi sanırsın?...

https://youtu.be/YH46Juq2qmI
güncel Önemli Başlıklar