bugün

Sözlük formatının bakire zamanları.
7. sınıf
üç yıl öncesi, kapanmamış bir davam var çünkü.
zaman makinesiniyle hangi zamana gideceğimi tercih etmiş olduğum zamana. *
O zaman senin bu zaman benim gezerdim.
Rasulullah'ın dönemi. Sahabi olmayı çok isterdim.
3000 li yıllar olabilir çok merak ediyorum acaba neler olacak...
Zaman makinasını bulalım o zaman düşünürüz.
20 Kasım 2014
10 Eylül 1998

ikisi de olabilir.
asr ı saadete gitmek isterdim . peygamber efendimizi medinede ' talaal bedru aleyna ' ile karşılamak isterdim .
3015. bin yıl sonra insanlık olacak mı? olmayacak mı?, olacaksa nasıl bir seviyede olacak? merak ediyorum.
Zedüşt ün yaşadığı zamana gidip "olum manyakmısın nesin yok öyle şeyler. Milletin kafasını bulandırma. Gelecek nesil bunlarla kafa bulacak lan torunlarını düşün" derdim.
2 sene öncesi filan.

hiç yapmazdım yanlışlarımı.
zaten zaman makinesinin içindeyiz az biraz düşünün, ama güzel temennilere sözüm yok.
tam tamına 11 ağustos 2012 ye dönerdim.
kesinlikle geçmiş zaman değildir. hazır bulmuşum aleti geçmişe gidip kelebek etkisi çıkarmaya hiç gerek yok allah göstermesin gelecek değişir alet elimden uçup gidebilir. usul usul geleceğe git sayısaldan iddaadan altılıdan bul parayı.
Peygamberimizin yaşadığı döneme gidip, sırf onun bu dünyada varlığını hissetmek ne güzel bir duygu olurdu.
O zaman eminim ki yanlış yaparken bin kere düşünürdük.
Birde Atatürk' ün yaşadığı yıllara gitmek isterdim ve o engin deniz gözlü Atatürk' ümü yakından görmek isterdim. Bacağımın altı yaşında gördüğü gibi...!!!!
kafamı sikmek için nikahımın kıyıldığı zamana gitmek.
Annemin, annesini toprağa verdiği ve henüz 11 yaşında olduğu zamana gitmek isterdim. sonra ona sımsıkı sarılırdım ve annesi olurdum ve hiçbir zaman da bırakmazdım.

Hakikaten yalnızca bunu yapabilmek için her şeyimden vazgeçebilirim.
1975 ve sonraki 70'li yıllar....

neden derseniz hababam sınıfı'nın nasıl çekildiğini ve 70'li yıllara ait mavi boncuk, ah nerede, yalancı yarim, oh olsun gibi diğer efsane filmlerin nasıl çekldiğini görmek isterdim, setlere gider o dönemin yıldızlarını o anki görünümleriyle görmek isterdim.
Evleneceğim zaman. Böyle mi bekler insan o kişiyi? Erkek olsam benimle evlenirdim.
Makineyi bulduktan sonra 1 gün bekletirim. Ertesi günün sonunda ertesi günün başına dönerim. Her gün bir kitap okumak şartıyla 500 günde falan über bir beyne sahip olurum.
Fütursuzca
(bkz: Lale devri)
(bkz: umurumda mı dünya)
10 eylül 2010 liseye başladığım yıl.
Asr-ı saadet.
güncel Önemli Başlıklar