bugün

* sözlük içinde demokrasinin ve moderasyonun görevini ne şekilde yerine getirdiğini görmek açısından yapılabilecek eylem. * * *
(bkz: şerefsizim götüm yemedi)
(bkz: uuserların fantazileri)*
gammazin görevini layıkıyla yapıyor olması anlamına gelir ki yakında linç edileceğine de delalettir.
(#630770)
(bkz: sozlukte herkes eşittir)

(bkz: ama bazıları daha eşittir)
denenmiş bir olay olup gercekten siliyorlar, acaba ben mi silinirim diye korktum ama korkunun ecele faydası yok misali gammazim ben len dedim.
gammazın moderatörlerce tanık koruma programına alınmasını gerektiren durumdur. bu sayede gammaza yeni bir isim ve nick uydurulur. yeni sözlük yaşamını sorunsuz sürdürmesi sağlanmaya çalışılır.
adam entry girmiyor ki, bunun hatalısını bulalım ve gammazlayalım.

eğer yönetim bana gammaz yetkisini verdiyse ve yapmazsam görevimi kötüye kullanmış olurum. kaldı ki geçen gün mod.lardan birisini gammazladım.

zall yanlış yapsın onu da gammazlarım.
yaptım ben bunu, evet evet yaptım * .

http://img181.imageshack....mg181/4694/zalllllsi6.png
sanırım 3- 4 kere yaptığım eylem. henüz zall tarafından hezimete uğratılmadım. korkuyorum; ama kendime engel olamıyorum. ya peçeteye reçete yazan doktorun başına gelenler benim de başıma gelirse?
geri dönüşüm kutusunu silip geri dönüşüm kutusuna yollamaya çalışmak gibi birşey olsa gerek.
ya da ne lüzumu var.
gammazlanacak bir hata içeriyorsa yapılması gereken eylem... yoksa gammazlık ne işe yarar ki?

zira bir zamanlar bende virgüllerden sonra boşluk bırakmadığı için hem gammazladım hem de özel mesaj ile uyarmıştım... o günden beri gözüm seyiriyor o ayrı bi'konu...
bu zevki tatmak isteyenler için işte gammazlanabilecek entry: (bkz: stock/#85152)
http://img182.imageshack....82/3072/hatalizalluu3.jpg

son anda hatali mesajlarini düzeltmedigini düsündügüm icin bir anda bosa zaman kaybi gibi görmekle beraber, digerlerinden kendisini farkli saymamasini ve hatali mesajlarini düzeltmesini; biz emanet etmis oldugu gammazlar ekipmani olarak rica ediyoruz.
sözlük formatına aykırı entry girdiyse eğer; yerinde olan gammaz eylemidir. yok uçurulurmuşum, yok çaylak yapılırmışım gibi korkuların olmaması gerekir. işini adam gibi yapan gammaz; zall mall tanımaz. *
-abi zall diye biri entry girmiş, imla hatası yapmış diye gammazladım.
+eee?
-gammaz butonu kayboldu bir anda!
+bak seen! sonra?
-sonra çaylaksınız sözlük formatını ve kuruluş bilgilerini okuyun diye bir mesaj geldi.
(bkz: #7029493) no lu entry'dir örneğin. "6.neail" kelimesi "6.nesil" olarak itina ile gammazlanmıştır. saygılar ve sevgiler sunaraktan.
(bkz: entry gammazlamak icin bir sebep sec veya not yaz)
ispiyonculuğu sevmeyenlerin yapmayacağı eylem. şahsiyet önemli değil özelden uyarmak sanırım daha hoş olur.
(bkz: #7125166)
farz-ı misal ben bunu gammazladım. entry sadece yazarı ilgilendirecek kadar subjektif dedim. eğer uçmaz da yarın yine sözlükte olursam bütün entrylerini okuyacağım zall'ın.
(bkz: yaşasın demokrasi)
(bkz: duy sesimi zall)
(bkz: şahtın gammaz oldun)
(bkz: abiye kuzu)
gammaz görev, yetki ve sorumluluklarına dair ilkeler;
1. objektif unsur: herkese eşit uygulama yapmak. *
az evvel trafik ışıklarına konuşlanan fahri müfettiş edası ve objektif bakış açım ile birlikte, bahsi geçen şahsın (bkz: #8385040) nolu entry sini -forum/chat tarzı entry- maddesini sebep gösterek şikayetleme olayım.
(bkz: #9924664)

şimdi bu entry "yazarı ilgilendirecek derecede subjektif" yada "üstteki entrylere cebap niteliğinde" değil de nedir??
sorarım size a dostlar..
ulan resmen "forum/chat tarzı entry"..