bugün

(bkz: zallı lokma tatlısı)
(bkz: zallı kaymak)
sözlüğün sahibi olmasına rağmen sözlüğün en ufak sikinde olmaması. sözlükle ilgi derdini anlatıp özel mesaj atan yazarlara cevap vermemesi. sürrealist ve bodozlama bir şekilde, kalifiyesiz bir eleman nidasıyla umursamaz tavırlar takınarak koltuğunda oturması. sözlüğe kaydadeğer nitelikte entry girmemesi.

bir düşünün, bir iş yeriniz var ve siz o iş yerinize, ekmeğinizi kazandığınız yere dönüp bakmıyorsunuz; kötü, aksayan yerlerini düzeltme gereği duymuyorsunuz. çalışanlarınızdan gelen şikayetleri tınlamıyor, 'ben aldığım paraya bakarım agaaaaaaaa!!' deyip sorunlara kulağınızı tıkıyorsunuz. iş yerinizi geliştirmek için mesleki ve teknik olarak hiçbir katkıda bulunmuyorsunuz.

düşündünüz mü? heh, o durumda kendinizden utanmaz, 'ulan ben ne gereksiz, ne saçma adamım' demez miydiniz? içiniz sızlamaz mıydı? meslek ahlakı kavramınızı aklınıza getirmez miydiniz?

şayet ben kendim hakkında yukardaki satırları okusam yerin dibine girerdim.

işte böyle bir şey..
adam saftrik elmırın türkiye şubesi. salca da dafi dak.
popüler olma kaygısı taşımayan bir adam oluşu takdir edilmeli bence. Yakışıklı ve iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanmayan bir adam olsaydı netice aynı olur muydu tartışılır tabi.