bugün

bu gece yayınlanan dc fandome panelinde ilk kez bilgilerin paylaşıldığı 2021 yılında hbo max'de yayınlanacak film ve orijinal ismi.

görsel

filmin 4 saat olacağı kesinleşti ve ilk resmi fragmanı yayımlandı:
https://www.youtube.com/watch?v=QFnGMkCiUUM

--spoiler--
bilindiği üzere 2017 yılında filmin çekimleri sürerken yönetmen zack snyder kızının vefat haberini alması üzerine filmden çekilmişti ve filmi yıl sonuna yetiştirmek isteyen warner bros şirketi, filmin başına marvel'dan thor, avengers age of ultron, captain america the winter soldier filmlerinin yönetmenliğini yapmış joss whedon'u getirdi.

ve whedon filmin anasını sikip attığı için film son derece olumsuz eleştiriler aldı. bunun üzerine snyder ise "benim çektiğim film bu değil, size bambaşka bir film izlettiler" diyip zaman ve imkan tanınırsa kendi çektiği filmi yayınlamak istediğini belirtmişti.
--spoiler--

oyuncu kadrosu an itibariyle şu şekilde:

ben affleck - batman / bruce wayne
Henry cavill - superman / clark kent
Gal gadot - wonder woman / Diana prince
Amy adams - lois lane
Ezra miller - the flash / barry Allen
Jason momoa - aquaman / Arthur Curry
Ray fisher - cyborg / victor stone
Joe Manganiello - deathstroke / slade wilson
Jk simmons - james gordon
Diane Lane - martha kent
jesse eisenberg - lex luthor
jeremy irons - alfred pennyworth
Ciarán Hinds - steppenwolf
ray porter - darkseid
fragmanı yayınlanmış olan, 18 mart 2021'de hbo max'te yayınlanacak olan film. whedon'un sikip attığı versiyona (2017) kıyasla bu filmde darkseid, joker, siyah kostümlü superman yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vM-Bja2Gy04

zack snyder, filmin 4 saat uzunluğunda ve r rated olacağını doğruladı.

(bkz: hype)
Gereksiz bulduğum bir film.

Zack snyder sen niye 4 saatlik görüntü çekiyorsun?
Warner bros sen ise 4 saatlik görüntüyü neden 2 saate kısaltıyorsun?

Ek sahneleri izleyince Justice league in sinema filmi 3 saat olsa tam kararında olurmuş.
~~
Filmin sonunda Justice League filminin bittiği yerlere ek bir kaç sahne var. 4 saat izlemem diyen bunlara bakabilir.
Şimdiye dek çekilmiş en kaliteli ve en iyi çizgi roman filmi. Dc fanboylarına orgazm yaşatacak kadar enfes bir film. Zack snyder'in kesinlikle hakkı ödenmez. Aklımı yitirmeme sebep oldu film.

Aptal aptal marvel şakaları yok, r rated bir film olduğunu için kan küfür her şey gereğince mevcut. Superman'in yıllardır beyazperdede beklenen tanrısal gücü çok yerinde. Ve en güzeli de, darkseid'ın filmde yer alması.

ilk filmde her şey o kadar iğrenç bir şekilde kesilmiş ki, koskoca steppenwolf amaçsızca ekibe dalıyordu. Şimdi amacı da, tutumu da her şeyi son derece oturaklı. Batman ise her zamanki gibi efsane. Hiç beğenmediğim cyborg bile muazzam anlatılmış ve oldukça kilit rolü var. Flash ise inanılmaz bir role sahip. Kadronun en iyilerinden birisi. Zamanı geri döndürme detayları efsaneydi.

Ne denebilir ki, ellerine sağlık zack snyder, ananı sikeyim joss whedon.

Zack snyder's justice league > avengers endgame. Çok net.

9/10.

Edit: flash diyorum başka hiçbir şey demiyorum.
eski justice league faciasından sonra çok beğenilen ve çoğu yerde övülen film. imdb notu bile 8.5 (oha).

şu anda download aşamasında, bakacağız.

not: filmin uzunluğu tam olarak 4 saat 2 dakikadır. şaka değil.
izledim. Fena değil.

Marvel bile avengers filmini 2 saat yapıp içine bolca ekşinli olaylar vs yerleştirdi.

Warner bros destekli dc comic ise tam bir komedilik yaptı. Ve bu filmi 4 saatlik hale getirdi. 4 saatlik filmi zıplaya zıplaya izledim. 2 saatlik filmi 4 saat yapmakta tam bir mallik vesselam. Sakız gibi ne uzattin bee. 1,5 saat bile kafiydi.

1.filmde Asıl Yönetmen olan zack bey ayrılmak zorunda kalmış. Başkası yöneterek Filmi çekmiş ve yayınlanmiş. Vasat yorumlari yapilmiş falan filan. Sonra yönetmen zack beyimiz eleştiri yaparak 'yeniden çekecem ve bomba bir film olacak' demiş ...

Nah bomba !. Gördük filmini zack snyder. 4 saat ne lan. Slk misin.

Valla Verilen Emekler için beğendim. Yoksa puanim 5 ten yukari değil. Ona göre.

Neyse. 2.filmi uzun ve de vasat olmasa bari. Gerçi ikinci Mi üçüncü film mi olacak belli değil ya. Anlamadim getti.
marvelcı 10 yaş film zevki seviyesindekilere saçma gelen film.

ben hangi filmi izlersem izleyim oyuncuların filmdeki olayların gerçek olması halindeki ruh haline bakarım. jl'in ambiansı çok karanlık, meta insanlar umutsuz, suratlar bir karış. iyi de filmde dünyanın sonu geliyor. ne yapsalar, halay mı çeksinler? zack snyder buradan kaybediyor. dünyada sinema kültürü komedi unsurları üzerinde yürüyor. seyirci ne kadar güldürürsen, o kadar bilet satarsın. tabii bilet satışları da 15-20 yaş arasında yoğun. bu yaş aralığı ise güldürüye bakar erkek toplumda. kadınlarda bu yaş sınırlaması hiç yoktur.

marvel'ın film becerisi de evlere şenlik. mesela avengers 1'de loki uzaylı orsusu ile dünyaya saldırıyor. amaç tüm dünyaya hükmetmek. 6 tane avengers üyesine dahi hükmedemiyorlar ya, onu da geçtim, tek nükleer bomba da kaybediyorlar. ulan embesiller, sen dünyaya saldırınca sana dünya devletleri kitle imha silahı atmayacak mı sandın? işte bu kadar bariz mantık hataları olan filmlerle dc'yi ezip geçtiler.