bugün

Erkekler neyse az çok anlasiyorsun da, kız çocukları yok mu ağızlarını yaya yaya, ne idüğü belirsiz tuhaf sesler çıkarıyor, anlayabilene aşk olsun.
biz de burada "de ve mi" ayrı yazılır diye tırmalayalım.
Şirketimize bir stajyer geldi, çocuk ikide birde peki abi bilmemne yapmamız yok mu deyip mal mal gülüyor, hayır maalesef anlıyorum yeni dilde ne esprisi yaptığını ama anlamamış gibi davranarak ifadesiz bir suratla yüzüne bakıyorum adeta ölü gibi, ki yaptığı mallığın belki farkına varır diye ama tık yok şaban gibi sırıtıyor hay amk ahah.
Geri zekalı olduklarını söyleyenlere baby boomer diyorlar.
anlamak istemediğim jargondur. nasıl itici anlatamam. şöyle düşünün, halis mulis türk milliyetçisi bir insan olarak türkiye'de canlı yayında konuşulan kürtçe bile tüylerimi bu derece diken diken edemiyor.
CEO: Yani Chief Executive Officer. Bu kısaltmayı bir işin pirini tanımlarken kullanıyorlar. Misal, “O kız TikTok’un CEO’su”.

FAM:�“N’aber bro”nun yeni versiyonu. FAM demek yakın arkadaş demek, can demek.

I am baby: Kendini çaresiz hissettiğin zaman kullanıyorsun bu tanımı. “Bana kızmakta haklısın çünkü I am baby,” gibisinden.

STAN: Stalker ve fan kelimelerinin birleşiminden türetilmiş bir ifade. Eminem’in Stan isimli şarkısından feyz alınmış. Bir insana aşırı hayranlığa işaret ediyor.

SALTY: Kıskançlık anlamında kullanılıyor.

WiG: “Aman Allah’ım!” demek, “Vay be!” demek.

TBH: To be honest, yani, “Dürüst olmak gerekirse”nin kısa şortlu hali.

lazım olur.
Tbh falan senelerin kısaltması yalnız onu z kuşağına yedirtemeyiz.

asap ve fyi ile, iyi geceler.
Ergenliğin kuşağı yok, y kuşağının ergeni de mal gibiydi bunlar da öyle.
görsel