bugün

bahsi geçen ilk sivrisinek öncü birlik olarak gönderilmiştir. asıl ordu arkada olduğundan bu öncü birlikten en kısa sürede kurtulmak aslında iyi değil kötü bir sonuç doğurur. çünkü öncü birlikten haber alamayan asıl ordu onu aramak için gelecektir. burada yapılması gereken şey, müşerref olunan öncü birlik sivrisineğini önce iyice bir hırpalamak, yormak, ağzını burnunu kırmak, aç bırakmak, gösterip de vermemek (burada kişinin kendi sağını solunu kesmesi, kanını akıtması ama sivrisineğe vermemesi gerekir) gibi taktiklerle öncü birlik sivrisineğini yıldırmak gereklidir. daha sonra bu sinek serbest bırakılmalıdır ki geri dönsün ve orduya gelmemelerini salık versin. ters de dönebilir, aşırı gaz bir türk sivrisineği ise bu, sen bekle burada ben şimdi adam toplayacağım senin ..... (sansür) şeklinde bir geri dönüş de alınabilir. acıklı olur böyle olursa..
(bkz: acı var mı acı)
daha dün yaşadığım olay. işten geldim, odama çıktım (evet triplex villada yaşıyoruz), allah sizi inandırsın avuç içim kadar büyüklükte bir sivrisinek odanın içinde uçuyor. kelebek zannetmek istiyorum ama bunların pis kuyruk gibi birşeyleri var altlarında sallanıyor o engel oluyor. odaya yılan çıyan atsanız öyle tırsmam amk. neyse yastığı aldım, köşeye pıstım, o kadar büyük ki gözden kaybetmek mümkün değil. bu uçmaktan yorulunca kondu duvara, yavaşça gidip yastığı bir geçirdim, bin pişman oldum. uyurken ağzım burnum kanasa yastık öyle kan olmaz. cinayet masasından gelip götürecekler diye korktum amk her yer kan.(abartmıyorum lan) neyse ki yılın ilk sivrisineğini (ki ben ona osman abi filan demek istiyorum öyle haşmetli bişeydi) kazasız belasız savuşturmuş oldum.
güncel Önemli Başlıklar