bugün

31 ağustos tarihli yazısıyla doğruları söylemiş kişidir. 30 ağustos, 18 mart, 19 mayıs, 23 nisan, 29 ekim gibi Milli kutlamalar ve anma günlerinin değerini bilmeyenler bunu populizm olarak nitelendirebilir. Sonuçta herkes Türklüğün kahramanlarına, bağımsızlığına saygı duyacak diye bir kaide yok. Kurtuluş savaşında Rumlar, ermeniler, fransızlar, ingilizler de saygı duymamış ve ülkeyi işgal etmişlerdi. Nitekim 30 ağustosta Mustafa Kemal, Nurettin Paşa ve diğer kahramanlar bunlara gereken haddi bildirmenin son noktasını koydu.

Milli bayramlar kimilerine tatil gününden ibaret gelebilir. Bunların taşıdığı değerleri anlamayabilirler. Milli bayramlar nasıl bunlar altıüstü tatil günü geliyorsa, Bayrak da altıüstü bez parçası, istiklal marşı altıüstü bir şiir, şehitlere, gazilere ve Kurtuluş savaşının kahramanlarına yapılan saygı duruşu da put gibi dikilmek olarak gelmektedir.

Herkeste ar, namus, haysiyet, şeref, akıl, soy aranmaz. Kimileri soysuz, namussuz, haysiyetsiz, arsız olarak yaratılmıştır. Tıpkı Karadeniz'de Türklere saldıran eski osmanlı tebaası rum çeteciler gibi. Tıpkı bugün 30 ağustos'un anlamını hafifletmeye çalışanlar gibi.

Türk Milletinin başkomutanından beklediği ise her ne olursa olsun milyonlarca şehide, gaziye ve kahramanlara saygının milletçek sunulduğu günde ordusunun başında olması ve kutlamaları kabul ederek Millete bu ruhun yöneticiler tarafından sahiplenildiğini ve gerektiğinde yeniden bir 30 ağustosun yaratılabileceğini göstermesidir.

Ama kimileri bunu göstermeyi lüzum görmez, bahaneler uydururlar, kıvırırlar, Milletin ruhundan bu coşkuyu ve inancı silmeye çalışırlar. Sonuçta Dedik ya Herkes Türk olmak, herkes yiğit olmak, herkes millet için fedakarlıkta bulunacak kadar şerefli, haysiyetli olmak zorunda değildir. Bu gibiler Kurtuluş savaşında ingilizlerle işbirliği yapan, milli mücadeleyi binbir bahaneyle baltalamaya çalışan lakin başaramayan kişiler gibidir. Sonuçta sonları cehennemin dibi olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır.
31 ağustos 2012 tarihli köşe yazısıyla birilerini delik deşik etmiş kevgire çevirmiştir.
hele yazının son kısmında ağlanacak halimize ağlasam mı gülsem mi bilemedim.
akabinde de iktidar partisindeki herhangi siyasi veya hükümette görevli bir bürokrat olmadığım için çok sevindim.
muhtemelen öyle bir durum olsaydı eşim çocuklarım ana babam komşularımın suratına utancımdan bakamazdım.
ama bazılarında ar, haya, utanma duygusu bulunmuyor.
her türlü yüzsüzlüğü sergileyebiliyor.
gazete okumayanların takip ettiği tek yazar.
31 ağustos tarihli yazısıyla şaşırtmayan, beklenilen cevapları veren değerli adam.
daha ne desin? laf gitmesi gereken yere gitmiştir, umarım.
bugün çok saçma ve sallama bir yazı yazmış olan yazar.
bugünkü yazısında son cümle ile boğazları düğümlemiş, uzaklara dalmalara sebebiyet vermiştir.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21376364.asp

--spoiler--
Taa Çin sınırlarından Avrupa'nın içlerine ilerleyen millet, çapulcu karşısında acze mi düşmüştü?
--spoiler--
son satırları yüzünden ağzımın açık kalmasını sağlayan hürriyet yazarıdır.

(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
bugün yazdığı yazı ile seven sayısını arttırmış olabilir. son yıllarda onun kadar cesur bir kalem çıkmış mıdır köşe yazarı olarak ? devletin günlük olaylarını bu denli cesur çekinmeden söylediği için okuyanları bir kez daha hayran kalıyor. Saçma sapan bir örgüte mensup olduğu bahane edilerek yıllarca içeri tıkılabilir. peki o bunu düşünmüyor mu düşünüyor elbette ama haksızlık karşısında köşesine sinmiyor, açıkça dile getiriyor olan biteni ilerde başına gelebilecek şeylere katlanacağını düşünerek.
Yazılarının konusu izmir olunca aşka gelen, gerçekten iyi yazabildiğine inandığım, görünmeyen uçlara dokunan, hürriyet gazetesi köşe yazarı. şimdilerde "isim, şehir, hayvan" adlı kitabı Metin Serezli yönetiminde sahneye konulmaktadır.
helal olsunların yazarıdır. tekrar tekrar helal olsundur.
email adresi karakteriyle özdeşleşen kişi (bkz: yozdil).
mevcut iktidara bok atarak provokasyon yapıp bundan nemalanmaya çalışan yazarımsıdır, bugün tarafını tuttuğu adamlar yarın iktidara gelse, onlara da çekinmeden bok atar. devir adamıdır böyleleri, kendine ait bir duruşu, davası yoktur.
Gecenin bi yarısı yobaz kürtçü takımının aklından çıkmaz.
-herkes yılmaz özdil i devir adamı sanıyor ya yazık- yok öyle bir şey yılmaz ağbimiz izgini bozmaz ...
-herkes herkesi -kendi gibi sanmasındır!!!
-yanlışlarını bile söyler eğer iktidara gelse chpdir.
2 saattir sözlükteyim hala kimse yılmaz yozdil yazısı paylaşmadı. hadi ateistler bunu da açıklayın.
meclisteki 2 partinin tüm mebuslarından daha fazla muhalefet yaptığı için belli bir güruhu dürtükleyen köşe yazarı.
mesela 16 eylül 2012 tarihli yazısına baktım, dürtüklemekten fazlası söz konusu ama elbette ki anlayana.
bu anlayana zımbırtısı da o güruhu fazlası ile gıcık ediyor zira ne kadar zorlasalar ıkınsa tıkınsalar kafaları basmıyor.

--spoiler--
Müsterih olun!

Faciaya 24 saat kala..

Trablus Büyükelçiliğimizin resmi internet sitesinde şu duyuru yayınlanmıştı:

" Büyükelçiliğimiz ile temasa geçen vatandaşlarımız, Libyadaki asayiş hakkında sorular yöneltmektedir. Libyada güvenlik ve istikrar bakımından sıkıntı yaşanmamaktadır.
Libyada iş yapan şirketlerimizin endişe duymalarını gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Vatandaşlarımızın da müsterih olmaları tavsiye olunur. "

*

Vatandaş diyordu ki:
Kaçalım mı?
Elçiliğimiz diyordu ki:
Müsterih olun.

*

24 saat sonra..
Libyada iç savaş çıktı!
Kan gövdeyi götürdü.
insanlarımız feribotlarla, savaş gemileriyle zor kaçtı.
Elçiliğimiz kapatıldı.
Bizim elçi Tunus’a kaçtı.
NATO, Libyayı bombaladı.
Kaddafi katledildi.
Bizim elçi değiştirildi.
ABD elçisi katledildi.
Libya hava sahası kapatıldı.
Neredeyse..
Dünya savaşı çıkmak üzere.

*

(Elçiliğimizin müsterih olun şeklindeki duyurusunu yazmıştım, aynı gün, Trablus Büyükelçiliğimizin resmi internet sitesinden kaldırmışlar, böyle bir duyuru yapılmadı demeye getirmişlerdi.
Ertesi gün..
Elçiliğin sitesinden sildiler ama Başbakanlığa ait müşavirlikler.gov.tr adresinden silmeyi unuttular diye yazmıştım, aynı gün, oradan da silmişler, hangi duyurudan bahsediyorsun demeye getirmişlerdi.
Ertesi gün.. Oradan da sildiler ama bu sefer de Trablus Elçiliğimizin resmi internet sitesindeki ticaret müşavirliği bölümünden silmeyi unuttular, orada hâlâ kabak gibi duruyor diye yazmıştım!)

*

E aklıma geliverdi gene..
Duyurular nasıl gidiyor diye?

*

Trablus Büyükelçiliğimizin resmi internet sitesine girdim, bugün silmezlerse, şu duyuru var: Büyükelçiliğimize bağlı ilköğretim okulu, 2012-2013 yılı için öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Kayıtlarla ilgili olarak okul müdürü veya din öğretmeni ile irtibata geçilmesi mümkündür!

--spoiler--
Hayatımda okuduğum en kültürlü ve zeki yazarımız..
Solcu köşe yazarı.
Beyinsiz adam'ın özdil'e gönderme yaptığı yazısı tüm zamanların en kötü yergisidir. Adam sadece özdil'in yazdıklarının tersini yazmış. Hiciv buysa eğer ben hayatımda ilk defa hiciv görüyorum. Sırf eleştiri olsun bi kenarda dursun da millet yılmaz'a nasıl çaktığımı görsün diye yazmış.
Beyinsiz adam eleştiriyi bu sanıyorsa lütfen bi kaç kitap araştırsın. bu nedir ilkokullunun liseliye laf çakması Gibi.
Not: buradan chp'li veya başka bir parti tuttuğum anlaşılmasın hiçbirini sevmem, yılmaz özdil'i de sevmem.
Ayrıca hep la demiş ankara'lı mı bu arkadaş?
çorap kokulu kürtçülerin tahammül edemedikleri adam...

hep derim okuma yazma ayak takımına verilmemesi gereken bir imtiyazdı diye.

baksana adamların ne okuduğunu anlamaya niyeti var ne de fikirleri duymaya. mağaralarında kalmalıydılar.
Adam yetenekli beyler, gerisi hikaye ...
ergenlikten çıkamamış yazarımsı.
bana öyle geliyorki, yeni çıkaracağı kitaplarının ilk sayfasında bir Atatürk resmi ve gençliğe hitabe'yle iktidarı ve şakirtoları bi hayli kızdıracak olan kişilik sahibi yazar.

edit: eksileyene, bu fikrin varoluşçularını destekleyenlere, fazla uzatmadan ve acıtmadan; bacağım girsin. nasıl ?
sadece iki satırla ne mal olduklarını yüzlerine vurabildiği için sevilmeyen hakkında karalama amaçlı entryler girilen gazeteci yazar, akepeli ılıkların ve şakirtlerin korkulu rüyası.
kahvede oturup ülke kurtaran herkesin yazabileceği yazılar yazan yazarımsı. * *
5 çocukludur.
güncel Önemli Başlıklar