bugün

Koca bir sene çalışma sebebidir.
memurlara on yıldan sonra 30 gündür.
çalıştığım turizm acentasında mayıs-ekim ayları arasında ücretli olarak 6 hafta (en fazla 2'şer haftalık periodlarla), şubat ayında da 1 hafta olmak üzere toplamda 7 hafta olan izin hakkımdır.
bu ayın ortasında kavusacagim izin.koca bir hafta yan gel yat gez toz.
ohh miss.
Bütün bir yıl bugünleri beklediğim günlerdir. 28 yıl devlete hizmet edip artık bir mola isteme vaktidir. 5 gün senelik iznimin arkasına 9 gün bayram izni ancak paklar insanı. izin bitince dellenip emekliliği istemekte var aslında.
Yıllık izin olsun sizin.
Safak afyon.
işten ayrılma sürecimde iş yerimle beni davalık eden izindir.
bitmesine son 13 gün kalandır.
bir haftası hastalığımdan ötürü geçmiştir.

Kaldı 10 gün, makus talihimin kara bahtına yazılmış bu mukadderatta berhava olan duygularımın üzerine kondu.

Oysa hayallerim vardı..
ramazandan sonra çıkmayı düşündüğüm izin..

sıkıldım amk en az 10-15 gun yatarım. belki istanbul dışına çıkarım.

allah razı olsun şu yıllık izini kim cikardiysa.
Gün itibariyle 21 gün daha hak ettiğim ve totalde 33 gün olan izin.
(bkz: gel vefasız)

temmuzun ortası gibi dibine kadar kullanacağım.
Bayilirim en sevdigim.
Finlandiya'da işe yeni başlayan birisi için ilk yıllık izin hakkı 5 haftadır. 4 yılın sonunda 8 haftaya çıkar, daha sonrası için bahsetmiyorum bile intihar edenler olabilir diye.
(bkz: huzur)
temmuzun ilk veya ikinci haftası kullanacağım izin.

15 gün.
Kalmayandır. Amınakoyduğumun şirketi resmi bayramdan sonraki üç gün kapalı. Resmi tatil vr kapalı. Bak kapalı diyorum. Ama anasını siktiğim mail atmış"bu günlerde tatil olacak ve yıllık izinlerden düşülecek" diye.
1.5 senedir çalışıyorum bu bokun mantığını bi çözemedim. Amk sen çalışmıyorsun. Kimse çalışmıyor ama yıllık izinden düşülüyor.
4 yıl bir fiil çalışıp hiç yıllık izin kullanmadığım firmanın batması kadar ağır bir travma geçirmiştir bana.

neyse ki bi şekilde kurtardık izin paralarını.

şu an ki yeni firmadı 3 gün kullanılmış vaziyette gerisi yatmaktadır.

elbette ki kullancağımız günler gelecektir.
devlet kurumu çalışanlarının tadını çıkardığı ancak özel sektör çalışanları tarafından yalnızca isim olarak bilinen o yüce kavramdır.
meslekte 10. yılımı tamamladığım için bu sene 30 sene kullanacağım şey. bide 15 gün rapor. bide resmi tailler. bide hafta sonları. allahhh yansın geceler...
Haziran ayının başlangıcı itibariyle kapımın en çok çalınma sebebi.
10 günlük bir izin azda olsa dört gözle beklediğimdir. Baldan tatlı, kibrit çöpünden kısa zaman dilimi..
ağustosun ilk haftası bendenizin kullanacağı izin. atarsa 45 az kaldı.
özel sektör çalışanlarının bilmediği izin türüdür. bilenler ise bunu ücretli izin olarak değil ücretsiz izin olarak kullanır genelde. yıllık ücretli izin ancak işten ayrıldıktan sonra işçi alacağı davası açılırsa gündeme gelir o da tazminat şeklinde ödenir. izinin hak ediliş tarihinden itibaren faiz işleyeceği için yüklü bir tazminat alınabilir.