bugün

1-Tezli yüksek lisans programını bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırılmadığına bakılmaksızın dört yarıyılda ders dönemini, en çok altı yarıyılda ise tezi tamamlayamayanların,

2-Tezsiz yüksek lisans programını bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın en çok üç yarıyılda tamamlayamayanların,

3-Doktora programlarına tezli yüksek lisans derecesi ile kabul edilenlerden dört yarıyılda ders dönemini, lisans derecesi ile kabul edilenlerden ise altı yarıyılda ders dönemini, ayrıca bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç olmak üzere tezli yüksek lisans derecesi ile kabul edilenlerden her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın iki yarıyılda; lisans derecesi ile kabul edilenlerden de on dört yarıyıldabitiremeyenlerin,

iLiŞiKLERi KESiLECEKTiR.

ilgili yönetmelik gereği 4 Yarıyıl döneminde derslerini tamamlayamayan öğrencilerin başına gelecek olan atılma olayıdır .
Şu başlığı ekşi sözlükte açsaydım sayfalarca entry girilirdi . Uludağ sözlük öyle niteliksiz bir yer haline gelmiş ki önemli konular hakkında fikir beyan edebilecek yazar kalmamış .

Uludağ sözlük yazarlarının sikinde bile olmayan mevzudur .
Memleketçe okumayı sevmiyoruz.
her mevzunun önem düzeyi kişiye göre değişir. hedefi öğretim görevlisi olmak olan biri için yüksek lisanstan atılmak önemli bir şey olabilir ama yüksek lisansı bitirmiş biri içinde lisans okuyan biri içinde çok önemli bir mevzu değildir bu.

başlık ilgi görmedi diye ortamdakileri aşağılamakta biraz özgüvensizlik sezdiriyor. ilgi görse sana madalya mı takacaklardı?
eee yani sorun ne? yüksek lisans bilimsel hazırlık yoksa 1 yıl ders + 1 yıl tez olacak şekilde 2 yıllık bir eğitim programıdır. yazarın verdiği yönetmeliğe göre öğrenci ders süresini en geç 2 yıl tez süresini en geç 3 yıl içinde tamamlamazsa ilişiği kesilir diyor. bu da mantıklı. işin olur, bir şey olur uzatman gerekir diye ekstra süre de vermiş okul. yüksek lisansta, lisans gibi ders alınmıyor zaten. daha az ama yoğun dersler oluyor. lisansta da okulu gereğinden fazla uzatırsan atılıyorsun. başta da dediğim gibi sorun ne burada? başlığı ve ikinci entry görünce yazar bir durum/sorun yaşadı bu yüzden atıldı sandım.
illa her halti kasmamiz lazim ben bunu anlamiyorum.

misal derslerimi 4 donemde tamamladim ama suan tezi yazmaya kendimi bi turlu veremiyorum cunku isten sonra ne vakit ne de enerji ayirabiliyorum. tamam akademide kalayim diye bu yola ciktim ama zaman icinde oncelikler mecburen degisebiliyor ne yapalim. yok su kadar donemde bitecek yoksa atariz. at anasini satayim zaten danismanlarimizla,mevcut her seyle yeterince ugrasmiyoruz gibi bi de bu abuk kisitlamalar daraltiyor insani.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar