bugün

gerçekler tamamen saptırılarak yazıldığı için bir türk tarafından asla kabul edilmeyecek bir özürdür.
(bkz: yapma lan ağlatıcan bizi)
(bkz: ozur dilerim ogretmenim ozur dilerim arkadaslarim)
dağda ki bir kaç "it" e arka çıktık ve bedelini ödedik, özür dileriz. *
sapkın kalemlerin şuursuz ifadelerini barındıran, nitelikten ziyade nicelikle sidik yarışı yapma gayretine giren bir garip sembol topluluğu.
evet çok doğru aznlık hakları vermedik size sizi de bizden sandık kendi haklarımızı verdik bizde buna özürdileriz. ermeniler üst rütbede asker olamaz milli kuruluşlarda çalışamazken sizden cumhurbaşkanı bile çıkardık özürdileriz. aynı dindeniz diye allahın belası o coğrafyada yanıımızda(çaldıran)savaştınız diye size toprak açtık kucak açtık özürdileriz. yetmedi padişaha bağlılık mektupları, egemenliği altına girme isteği ile mektuplar gönderdiniz kardeşiz diye cevap verildi vallahi bilmezdik o bağlılık mektuplarının birtek posta hattında bağlı kaldığını özürdileriz.

evet dilinizi kullandırmadık çünkü birleşmiş uluslardan oluşan fermanları 3 dilde okutulan bie imparatorlukta nasıl arkadan hançer yediğimizi gördük, düşünceler,dinler ayrı olsada aynı dil de aynı duyguda buluşalım sonra bizim dilimizden anlamıyosunuz diye isyan etmeyin istedik valla bilemezdik kıçımıza pompalı takıcağınızı özürdileriz.en faşitt tarih sizinki dediniz doğru ama benim dedem dağa çıkıp sırf kürtsünüz ve yaşadığınız yer bize fazla geliyo anlayışıyla ciğerlerini taramadı sizin dedelerinizin. ama ben sırf yaşadığımız toprak size batıyo sizin ırkınızın hakkı diye en yakınımı canımı arkadaşımı bıraktım o toprakta onu kaybettim hatası türk olmaktı hah oysa türk bile değilidi.

evet kanlı bir tarih bilincim var benim ozanımın kanının aktığı toprağı hiç unutmıycam..malazgirtte kanınızı döküp kardeş olduğumuzu unutmadığım gibi.ve asla ne yaşadığım düzende nede bu devlette sizinde özgürlüğünüzü,kültürünüzü renginizi unutmadığım gibi ama sizde eritmeye kalktınız ya onuda unutmadığım gibi canlar yaktınız ya onu da unutmadığım gibi...
yetmedi belli bir ideolojiyi kendinize has zanettiniz rusyadan çıkmış düşünce pek mi yakışı size.siz şimdi bağırsanızda halkların kardeşliği diye biz 600 yıl önce de kardeştik işte lazıyla,alevisiyle,çerkesiyle,kürdüyle,arnavutuyla.olmasayıdık tarihte birkaç kıtada hüküm sürmüş imparatorluk olurmuyduk sizce...kimle yarıştığına bir bak dikkat et bence. yada çık dağa güldür beni yine.
kanlı tarihimiz var evet ama emin olun dağa çıkıp kardeşi uyurken,çocuğu okurken vurucak kadar serefsizce değil savaş meydanlarında türküyle,kürdüyle,çerkesiyle.

ben arşivi açarım kardeşliği belgeleriyle anlatırım bukadar yıl alınan topraklar fethedilen ülkelere bırakıldı özgürlük bu bir iktidar yarışı olsa sizde bu düzende asimile olmazmıydınız sizce.sizi sevmedik mi yılmaz erdoğan gazetede yazdıda yok kürtsün yayınlanmaz mı dendi,yılmaz güney filmleri hala oynamıyormu türk televizyonlarında hala anmıyormuyuz saygıyla yada yaşar kemal kürt diye daha az mı yazar oldu bestseller değilmi hala,türk gençlerinin kürt kardeşlerinin idolu daha mı az oldu.ermeni diye ayrı okullarda okumak zorunda bırakılan rum diye ince yoğrulmuş bir dışlamaya maruz kalan diğer kardeşlerimiz yanında sınıfımda 50 kişiden 25inin kürt olması tesadüf mü şansmı sizce!

önce kardeşlik deyip toprak paylaştık söyleyin allah aşkına kuzum suan ne batıyor size. isterseniz habil ile kabil olalım ama unutma allah kendisini ondan büyük görenleri sevmez o sıratta kim geçer kim kalır sizce..

yaşasın halkların kardeşliğide bu hesep toprakta niye olmuyo sizce.aynı toprakta kardeşinle yaşayamıyosun niye! diyarbakırda gözünüze çok mu battık çok mu canınız sıkıldı önünüzden bir türk geçince doğru kardeşte olsak biyerde kafatası faşitliği bu olsa gerek işte...

kendisi türk olmayan sevgilisi müslüman olmayan annesinin babası çerkes olan bir türkün özrü buda nasıl..
biz, sünni türkler olarak; çaldıran'da tek mezhep farkı yüzünden öz mü öz türk olan safeviler yerine sizi desteklediğimiz için, onbinlerce türkmen'i onların alevi, siz kürtlerin sünni olmanızdan ötürü katlettiğimiz için, nice türkmen aşiretini diyarbakır'dan, urfa'dan, akkoyunlu diyarlarından, iran'a sürüp yerlerine sizi getirdiğimiz, toprak verdiğimiz, beslediğimiz için , akkoyunlu'ya yaptığınız kahpeliği bize yapmayacağınızı düşündüğümüz için özür dileriz..

ama bu özür size değil, yüzlerce yıldır, öz dilimizi, kültürümüzü, bizim yerimize, her türlü baskıya, arap, acem özentiliğine rağmen yaşatabilmiş, türkülerimizin koruyucusu alevi-türkmen aşıklarına, şah ismail'e, uzun hasan'a, canlara, nicedir yanlarında olamadıklarımıza..

biz ki bir kez beslendiği eli ısıranın huyunun değişmeyeceğini, değişemeyeceğini çok geç öğrendik. değiştirebileceğimizi sandık, kardeş sandık, yanıldık..

ama tek bir özür de bulunur bizden sizlere;

sizi adam yapamadığımız için sizden özür dileriz ..
(bkz: bu böyle gider)
sizin gibi yedigi kaba sican, yasadigi topraklara ihanet edenleri zamaninda tek tek kursuna dizmedigimiz icin asil biz ozur diliyoruz.
haklı bir özürdür !
etrafımdaki adam gibi adam türkleri görmesem "türkler gebersin hepsi faşist ne kardeşliği" derdim ama çok şükür faşistler bir avuç kadar oldukları için kendi pisliklerinde boğulmalarını bekleyecez.
yine aynı ezik edebiyatından ibaret özürdür.

(bkz: kürtler eziliyor iddiası)
temeli hatalı özürdür. ona cevap verilen yazılarda öyle tabii.

biz kim lan? veya siz kim? ulan y.rraklar siz-biz dedikçe ayırmış olmuyor musunuz lan? akıllı olun biraz.

biz: türk, kürt, çerkez,laz vb. bu topraklada, türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes.

siz: ? bunu düşünün. kim bizi bölmek, kim parçalamak istiyor, onu..

not: ulan şu a.k sözlüğünde siyaset yapmayacaktım, kafama göre takılacaktım bunu da yaptırdınız ya, s.ktirin lan karşımdan.
yuz yillardir, bu ulkede benimle beraber kardesce yasamis, ayni haklara sahip olmus ve olmasi gereken, lakin daha fazlasini isteyen. bunu yaparken demagoji yapan insan soylemi. unutulmamasi gereken, bu ulke seni ve senin gibileri eger ki dislarsa, 15 yasinda evden kacan bir kiz durumuna dusersiniz yani orospu olursunuz...
devlet içinde devlet kurmak isteyen, bu ülkenin vatandaslarının canını yakan taraftan geldiyse; kabahatinden büyük bir özür.
zaten bu ülkede hiçkimse, bir baskasından, kürt, laz ya da gürcü oldugu için özür dilemek/özür beklemek durumda değil. herkes kendi ananesine uyuyor, kendi ortamında lazca/gürcüce/kürtçe konusuyor.
(bu yaşıma geldim, bildim bileli evimizde (benim yeterince öğrenemeyeceğim kadar da olsa) gürcüce konusulur, ismi gürcüce olan yemekler pişirilir. ama benim annemin babamın; çocuklarım gürcüce eğitim alsınlar, kendi bayrağımız olsun, vs. istekleri olmadı hiç. dolayısıyla -kinayeli de olsa- özür dileme ihtiyacı da hissetmedik. kimse de "hooop gürcüce konusmayın" demedi.)

zamanında bu ülke için canını verenler üzerinden , "omuz omuza savastık, hata yaptık" edebiyatı ile pirim yapmaya, duygu sömürmeye çalışmanın manası yok. bu topraklara sahip çıkmak isteyen milyonlarca insan canı pahasına savaştı zaten. tebrik mi bekliyorsun? savaşan kendi vatanı için savaşmadı mı? yoksa o zaman lütfettiniz hediye ettiniz de şimdi geri mi istiyorsunuz? eğer kendine karsı bir ön yargı, bir tepki oldugunu düşünüyorsan bi dön bak bakalım, "neden acaba?" diye.

bi taraftan "yaşasın halkların kardesliği" derken, bi taraftan da kendine devlet kurma çabası olabilir mi?

e hani? nerde kaldı halkların kardesliği? aynı toprak üzerinde aynı bayrak altında kardes olamadıktan, herkese ayrı devlet kurduktan sonra hani kardeslik?

son olarak (acık secik belirteyim bari); bir bölücü çaba içerisinde olmadıktan sonra, bu ülkenin bir vatandası, diğer bir vatansadını dışlamamıştır. bu da böyle biline.
katılınan savaşlar bizim savaşımız, tarih bizim tarihimiz ve bu olanlar acı gerçekler ise 1000 yıl önce 500 yıl önce kürt halkı birleşiverip kendi tarihini yazıp kendi savaşlarında savaşsaydı.
(bkz: modern ajitasyon ve propaganda)
yapın yapın açılırsınız.
türk kürdü olmadığı için türk'ü düşman bellemiş, kendisi dağda pusu kurarken şehirde yaşayan ailesinin asayiş ve güvenliği için canını vermeye hazır türk askeri o mayına bastığında zafer çığlığı atan sen...

kuzenim hayatının baharında sağ elindeki alyansı sol eline takmasına üç ay kala, hani senin de üzerinde yaşadığın vatan toprağını düşmandan korumak için nöbet tutarken şehit* eden sen...

etnik ayrım söz konusu olmadan yaşadığın bölgeye gönderilen doktoru öğretmeni mühendisi işkenceye tabii tutan, hele bi de bayansa ırzına geçip öldüren sen...

kendi bayramını kutlamak için benim bayrağımı benim ülkemde ateşe verip ayaklar altında çiğneme cüreti gösteren, dini bayramlar öncesi karakol, kışla önünde, şehrin göbeğinde intihar saldırıları düzenleyen sen...

sanal ortamda klavye aracılığıyla denkleştirdiğin edebi demagojinle ne özründen bahsediyorsun allah aşkına?
hayretle okuyorum yazılanları, özgürlükçü, cumhuriyetçi ve son derece laik olduğunu iddia edenlerin bir milleti topyekun nasıl sildiklerini okuyorum.
hayrete düştüm, bu kadarını beklemiyordum.

ulan artık yeter be!
kürt diye bir olgu var işte, anlayın lan. en kral solcu adamlar etnik milliyetçi kesildi başımıza. ulan şerefsizim şeytan diyor git kürt ol bir şekilde, kürtçe öğren, sonra gel bu elit/temiz ve safkan türklerin olduğu muhitlerde bağıra bağıra kürtçe konuş.

kim kandırdı lan sizi üstün ırk, üstün kan diye? yok olum öyle bir şey. herkes eşit lan, bak senin dinin de bunu söylüyor, arabın aceme üstünlüğü yok diyor. sen müslümanım diyorsun, yaptığına bak.
diğer yandan demokratım diyor adam, özgürlükçüyüm, yaptığına bak.
en geniş perspektiften, insanım diyorsun ulan, insan. yaptığına bak. insanlık mı bu? 20 milyon kişiyi silip atıyorsun, siz yoksunuz diyorsun, siz türksünüz diyorsun.
vay be.
kaçak elektrik kullanmak suretiyle sade vatandaşlara haksızlık ettik, onları aptal yerine koyduk, uyuşturucu ticareti yapmak suretiyle bu memleketin gençlerini zehirledik. bu devletin hem ekmeğini yedik hem ihanet ettik. milletin alınterine, malına mülküne çökmek suretiyle haksız kazanç elde ettik.
özür dileriz...
(bkz: yersen)
özüre gerek yok.tarihi böyle öğrendiğiniz için asıl ben sizi tebrik ederim.tabi ismet inönü lozana gitmeden önce sormuştur eminim:"ya bu lazlara sorun bakalım kuzeyde istedikleri bi yer var mı,yada ermeniler doğunun neresini istiyolar,tatarlara nereleri vericez,kürtler aşiretleriyle paylaşabilecekler mi,batıdaki rum asıllı vatandaşlara istanbulun bi kısmını versek,göçmenlerimize de güney batı taraflarından biriki yer.arnavutlarda gelicekmiş die söylentiler duydum,onlarıda düşünmek lazım.nasıl olsa fransa,ingiltere vs. falan bunlarla ticareti kurar,geçinir giderler?".
ben bu "milli köken" listesini baya bi uzatabilirim,ama hepsini yazmaya yer yok.bu yüzden hepsine türk derim.nasıl olsa hepsi kardeşim,her gün görüştüğüm arkdaşım.böyle "acıtasyon" yapmayada hiç gerek yok
...bazen yapıp etmelerimiz bumerang gibi bize geri döner...özür dilerim;
uyuşturucu pazarlayıp gençleri zehirlediğim, kız çocuklarını kaçırıp fuhuşa zorladığım, bakamayacağım 10-15 çocuğu dünyaya getirip, kapkaççı, yankesici, hırsız olarak büyük şehirlere yolladığım, beğendiğim 13 yaşındaki kızı kaçırıp ırzına geçtiğim için özür dilerim...

kaçak elektrik kullanıp diğer vatandaşlara ihanet ettiğim, büyük şehirlerdeki arazilere gecekondu yaptığım için özür dilerim.

çatık kaşlı apoletlere değil sarı-kırmızı-yeşil renklere daha yakın durduğum için özür dilerim...

terör estirip ülke kalkınmasını engellediğim, 35 bin vatandaşı öldürdüğüm, Türkiye'ye 100 milyar doları aşan zarar verdiğim ; türk bayraklarını yaktığım için çok özür dilerim...
(bkz: sus ve yalamaya devam et)
işin bitmeden ozur dileme.
(bkz: garibanizm)
(bkz: ülkenin içine sıçtınız tebrik ederim) tamam lan tamam elimi öpme luzumu yok..

binlerce insan ölsün , kalkıp da "uyum içinde yaşayabileceğimizi sandık , siz faşistlik yaptınız tüh " densin arkasından ayıp be..kanlı çarşı , göztepe'deki bombalar ve akabinde gelen 20 senelik bi zaman diliminde öldürülen onca kişi , her bi yanda patlayan bombalar bizim eserimiz mi!..
alenen provakasyon.
bu ülke sizin gibi ağlak modundaki şovenist provakotörler yüzünden bu durumda zaten.
Faşistin allah ı seni.