bugün

selena dizisinde ütopya'nın lideri olan uzun beyaz sakallı amca,
her hafta selena ile hades'i kapıştırırarak eğlenir, o da haklı tabi ne yapsın..
bu arada selena'yı izleme anlamında kendimi deşifre ettim.. *

(bkz: honos)
kendine hayrı olmayan, aciz, yüceliği sessiz osurmasından kaynaklanan dandik karakter.
(bkz: supreme honos).
selena adlı dizide hayali karekter olan "yüce honos" rolünü kayhan yıldızoğlu oynamıştır. Ütopya'nın lideridir. Tarafsız ve hoşgörülü ve saçları sakallarından uzun olan değişik bir karekterdir.
selena dizisinin ruhani lideri. kayhan yıldızoğlu canlandırmaktadır. iyilik ve kötülükleri kapıştırtır.
Cüce Honos ay pardon yüce honos.
imza-hades.
Selenayı görevden göreve koşturan , hadesin de düzeleceğini düşünüp dokunmayan , selena isimli sikimsonik dizinin karakterlerinden biridir kendisi.

edit:yunan mitine dayanıyormuş kendisi aydınlandım resmen.
ismi eski yunandan gelir. Zeusun dördüncü eşi selenadan olmadır. Fakat Zeus onu küçük yaşta reddeder. Eşi selenayı da öldürür. Daha sonra selena başka bir bedende dirilip Onos'un çırağı olacaktır. (Onos bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek kendisini akıl hocası sanacaktır.)

"Küçük yaşlarda boyu çok kısa olduğundan arkadaşları ona Cüce Onos derdi." - ilber Ortaylı.
"ovvv noo's "un kısalmasıdır. türkçeye ovv hayırlar olarak geçer. şaşkınlık ifade eden ovv, hayır anlamına gelen no ve çoğul eki olan s den oluşur.
Banyoda yüzümü yıkarken anlamsızca aklıma gelen karakter. Vay mk. Selena izlerdik eskiden.
Dizide tanri gibi gosterilmekteydi.
Sol frame'de adını görünce şaşırdığım selena dizisi karakteri.

Gece gece ne alaka yav.
bu adam bi kere dizide çok yaşa diyerek hapşurmuştu sonra diğerleri de hapşu efendim demişti hiç unutmam o sahneyi.
Tarafsız gibi gösterilmesine rağmen iyi biriydi. Hades'in tek yanlışında gözünün yaşına bakmaz, Selena yanlış bir şey yapınca üzüle çekine verirdi cezasını. Puşt honos.
Ama severdim.
Bu adam benim allahımdır.
Acilen bi’şeyler yapmalıdır zira aklımı yitireceğim. Selena ne bok yemeye gelmedin kız çağırdım o kadar?
selana dizisinin final bölümünde, selenayı s*kmiştir. kimse kusura bakmasın az bilinen bir gerçekti. söylemesem olmaz. Selam ve hades ile.
Ağır ibnedir, vurduruyordur ve iyilik yapan erkeklerden hoşlanıyordur.
Bu adam öyle şeyler yapsa yarı yolda kalpten gider ne fantazisi. Zaten yaş kemale ermiş. Sihir bile kurtaramaz bir uçurum gibi düşer gözlerinden selenanın gözleri bile tutamaz.*
Şirke batmıştır. Tövbe etmesi elzemdir.
Şuan selenayı uyariyor. iyilikleri azaldi diye.
hadesin tırnağı olamaz. evet.
Rahmetli olmuştur yüce honos.
anısına, yer aldığı selena dizisiyle ilgili şu anıyı da paylaşalım bakalım:

https://www.youtube.com/shorts/ZgqeRD74yZs
Işıklar içinde uyusun.