bugün

yüzde 47 adına malum organlarını kaynak göstererek konuşan yazar kişinin hatalı tespitidir. zira ben hiç şikayetçi değilim.
biraz zor gibidir. nitekim o yüzde 47lik kısım, akp kendilerine ne yapsa da sesini çıkarmayacak gibi görünüyor. yoksa şimdiye kadar çoktan bi tepki vermesi gerekiyordu, bir şeylere.

edit: saniyesinde eksileyip olumsuz tepki verme özellikleri varmış aslında.

bi edit daha: efendim hiç adetim olmadan, bi siyasi partiyle ilgili entry girmiş bulundum. ak partiymiş al partiymiş, pembe partiymiş hepsi aynı benim için. hepsi uzak durulması gereken kurumlar bana göre. fakat bu entryde şunu söylemek istiyorum ki; bu dönemde memleket hakkında o kadar garip olaylar gerçekleşmişken, onlara tepki göstermeyen adamlar alt tarafı bi 'zam'a nasıl tepki göstersinler ki? hem ne olacak, beleş kömür dağıtılıyor ya işte. o açığı kömürle kapatırlar.
(bkz: gecti bor un pazari sur essegi nigde ye)
en doğal haklarını kullanan kişi, seçmenlerdir. oy verdikleri parti, şahıs, yönetim vs. nin hoşlarına gitmeyen, işlerine gelmeyen, canlarını sıkan olaylara, uygulamalara gösterdikleri tepkidir. 'kendi etti kendi buldu' mantığıyla yargılayacaksak bu insanları, zamanında rahmetli ecevit'e oy verenlerin işyerlerini ilk olarak kapatıp, sonra da 'e senin kabahatin bu, şikayet etmeyecen' dememiz gerekirdi. * *
(bkz: madem yüzme bilmezsin ne işin var kavak ağacında)
(bkz: kendi düşen ağlamaz)
derler adama.
kendi düşen anlamaz sözünü çok iyi açıklayan bir durum.

her seçimin bir bedeli vardır açıklaması da bu duruma yapılabilir ama bu bedel bütün ülkenin anasını ağlatmaktadır.
yuzde elli ucun sikayetci olmasindan daha manidardir.
doğru bir tesbittir. akp'ye oy verenlerin çoğu çok iyi bir mali disiplin yakaladı diye vermedi zaten. ha diğer hükümetlere nazaran iyiydiler; o da ayrı mevzu.

aslında bir de şu açıdan bakmalısınız olaya. %47 neden chp'ye oy vermedi?

benim dinimi, dilimi, düşüncemi kısacası kimliğimi kendisine dert edinen bir siyasi partiye neden ben oy vereyim? siz bizi köpek mi sanıyorsunuz? "al şu eti ye, ben istediğimde de havla"..işte chp insanlara bu mesajı veriyor..biz bunu istemiyoruz..beni adamdan saymadıktan sonra karnım doysa neye yarar???

kusura bakmayın efendiler. chp, bu ülkede yaşayan insanların sorunlarına eşit mesafede olana dek oy vermeyeceğiz. aç kalsak bile vermeyeceğiz..
güncel Önemli Başlıklar