bugün

meali: karindan ayrilirsan cok mutlu olurum.
yikilmi$ yuvanin kadini olmak istiyorum demektir.
o zaman yıkma, şeklinde karşılık verilmek istenen cümle.
''o zaman evli adamları ayartma'' denilesi insan. karaktersiz de diyebiliriz.
saçma salak, zekadan yoksun bir kadının serzenişidir. (eğer yuva yıkmanın eşiğindeyse). 'deli mi zikti seni de hem yıkıp; sonra yıkmak istemiyorum diyorsun' diye sorasım geldi birden..
''bunu yapmadan önce söylemeliydin'' diye cevap verilcek ve tokatlanması gerekilen kadın dır!
sen daha böyle abuk sabuk laflar edersen ben yapıcam senin yuvanı dedirten kadın modeli(burdaki yuva ve yapmak değişik bir anlamda kullanılmıştır).
kadının yıkım ekibinde dozer operatörü olarak çalışması sonucunda da oluşabilecek bir durum * akabinde ben yuva yıkan kadın olmak istemiyorum diyerek istifayı basması muhtemel kadındır *
belediyede grayder oporatoru olan kadinin gecekondulari yikmamak için söylediği söz öbeği.
evli bir erkekle birlikte olan kadınların hemen hepsinde gözlemleyebileceğimiz psikonevrotik problemdir. zaten evli bir erkekle pervasızca yaşadıkları birliktelik dolayısıyla birtakım psikolojik sorunlarla uğraşan bu tip ikinci kadınlar, erkek tarafının kolpadan "seni seviyorum, karımdan boşanıcam lafı üzerine" istemdışı bir şekilde "ben yuva yıkan kadın olmak istemiyorum" şeklinde savunma cümlesi kurarlar ki, bu konunun üniversitelerde ders olarak okutulması analiz edilmesi elzemdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar