bugün

Doğru kişiyi bulabilirmiyim acaba diye aklımda bir soru var ama.
Keşke yurtdışından bir kadın beni görse de, şu fakir çok çekmiş bununla evleneyim de eli para, gönlü huzur görsün dese. Tanrıçam olur benim tanrıçam.

T; dinazorların canlanma ihtimali daha yüksek.
Almanya'ya gidip elin alkolik almanlarını besleyemem. Saatlerce fabrikalarda sürünüp kazandığım 3000 euro'nun 1000 eurosunun sosyal yardım adı altında bu alkolikler için kesilmesini istemem şahsen. Almanya'da durum bu. Devlet kasasından 1 kuruş vermiyor herkesin maaşını kesiyor, nüfus full yaşlı ve kendilerini üst ırk olarak gören boş insanlar çoğu. Dedikodudan başka işleri yok. Almanya'nın Tek artısı alım gücü yüksek o da araba ve elektronik, giyim gibi şeyler. Yine de en kötü ev 600.000 euro'dan başlıyor. Yani pek bir fark yok bu noktada. Böyle euro 8 lira olacaksa hep 10 yıl calişıp dönmek çok mantıklı. Bir şey iade etmek isterken bile en tanındık zincir mağazadan kovulursunuz, rezil edilirsiniz çok kolay bir şekilde. Aşırı kaba bu insanlar. Bunları göze alarak gidin...
gidecek birisi varsa, beni burdan kurtarmasi icin kolesi olurum ne isterse yaparim.
yapildikca istenmeyen sey. cunku her gidiste bir gun donus bileti alinmayacagi biliniyor. ayni yere defalarca yapilan yolculuklarin bir sebebi var. bir seylerden kacmanin daha guzel bir yolu olmali. dunyanin neresinde olursan ol kacilamayan bazi seyler varken bunu yapmak her ne kadar aptalca olsa bile yapiyorsun. cunku rasyonel dusunen bir caresizsin.
millet yurtdışında nerelere gidiyormuş. uçağa binenler de epey var. insanları kıskanmayayım da ne yapayım?
en az 20-30 ulke gordum. bi bok yok yurt disinda, gene ne varsa turkiyede var.
yaklaşık 10 yıldır kısa ve uzun aralıklarla zaman zaman gerçekleştirdiğim, son 1,5 senedir ise temelli olarak içinde bulunduğum hadise.
tüm z kuşağının aklındaki konudur.
"ufkum açıldı" deriz ya...

hah işte o duygu o farkındalık öyle okumayla bilmem neyle olmuyor.

insan 5 duyusu olan bir canlı. yüzlerce kitap okuduğunda tamam bunu beynine yerleştirirsin de...
diyelim asyaya gittin... o hayat gerçektir etrafındaki. içindeki tüm mekanizma çalışır ve o dünya gerçeğini apayrı bir şekilde yazar veri tabanına. o andan sonraki hayata bakışında vs yeri vardır o bilginin.

o yüzden hiç fark etmez. paranızın yettiği en kötü yer olsa da gidin. azerbaycan mı olur yunan adası mı demeyin.

deneyimleyin.

tarif etmeye çalıştığım şeyi de anca yaşayanlar bilir.
Rica etsem dua eder misiniz ? Ocakta gidiyim şu işe sonra söz gelmicem.
Babadan zengin değilseniz, birikimleriniz ile bir süre idare edip nasılsa iş bulurum ne iş olsa yaparım diyorsanız, işiniz hazır değilse yada size destek olacak birileri yoksa kesinlikle tavsiye etmediğim bir eylemdir. Elinizdekinden olup büyük bir hayal kırıklığı ile geri dönülmesi muhtemeldir. Riskli bir karar, tam tersi de olabilir.
2023 seçimlerini tayyip kazanırsa gitmek için elimden geleni yapıcam..
Kuşkusuz şu geçenki ayfonlardan getir de satalım abi. Pavyonda iyi gidiyor.
amerika'ya giderek yapmak istediğim şey.
ilk 1 yıl büyük hedefleriniz olmasın.
Anca ne nasıl onu öğreneceksiniz ... Stress yapmayın yani bos yere.

Loser tiplerle arkadaş olmayın sırf türk diye! Kendine hayrı olmamış adamın size hayrı olmaz!

Oralı gibi yaşayın.
ilk defasında garson 5-6 çeşit sos sordu zalata için
5-6 çeşit ekmek adı
4-5 çeşit tavada yumurta pişirme şekli mesela.

Lan sikecem şurada iki yane yumurta yiyip siktir olup gidicem diyemiyor insan.

Vs vs.
küçük ilçeler çok daha mantıklı. hala akpye oy verilmesinin sebebi var. bşehirlerde kiralar yükseldi diye muhalefete basıyorlar.
Cenneti yaşamaktır.
hayalimdir. bir gün amerika'da hiçler isimli bir şirket açacağım.
Yurtdışına gitmek istiyorum diye ağlayıp Kıbrıs’a geldim. insan neyi nasıl istediğine dikkat etmeli.
Gittim gezdim geldim.
hayalimdir ama hâlâ da yurt dışına gidenler var.
ekonomi kötüyse millet nasıl yurt dışına gidiyor?
Arkadaşlarla güzel bir yere tatile gitmek istiyorduk. Bunun için biraz para biriktir geri kalanını da krediyle hallettik. Bayram tatilini güzel değerlendirelim dedik. Güzel bir tatil bizi bekliyor. Hem güzel bir deniz tatili yapacağız hem de sokaklarını kasabalarını kısaca şehri gezeceğiz. Bankkart ile ödeme yaptığımız için Bankkart lira da kazandık. Bizim için hem avantajlı hem de kazançlı oldu.
bu kurlarla esenyurt dışına çıkılabilir.