bugün

varşovanın merkezinde bir camda yörsan ayran resmi görmek.

Tanım: Yurt dışında insanları şaşırtan olaylardır.
amsterdam tren istasyonun kapısından dısarı çıkar çıkmaz,gördüğünüz ilk seyin kocaman tabelasıyla bir dönerci olması.görsel
rusya ya ilk gittiğimde, marketten alışveriş yapıp kasaya yanaştım. Kız ürünleri okutmadan bir şeyler dedi. Tabi anlamadım. Neyse her şeyi okuttu. Parayı ödedim.

Kız bana bakıyor ben kıza. Elimle poşetleri işaret ettim; -niyet niyet.
deyip durdu.

+Versene lan kodumun poşetini.
(türkçe olarak)

dedim. Yine aynı cevap.
Aldığım onca şeyi kucağıma basıp evin yolunu tuttum.
Sonradan kuzenim anlattı durumu. Poşet paralıymış.
macaristanda magnetlerin aşırı pahalı olmasına tepki olarak " oha anasının amı " denildiğinde , yandaki aileden bir erkek bireyin dönerek, " kardeşim biraz dikkatli ol " demesi.
yer kuveyt. mekan tarihi çarşı.

haliç teki her arap ülkesinde olduğu gibi burda da hizmet sektörü hindistanlilarin elinde. Bunun sonucu olarak cadde ve sokaklar kuveytliler den çok hindistanlilarla dolu. ben de ilk defa geldiğim kuveytte çarşıyı gezmeye niyetlendim ve ciktim. Carsida hintlilerin durumuna hayret ederken farkettim ki önümdeki adamların çoğu el ele tutusmuşlar. kuveyt gibi şeriatle yönetilen bir ülkede aklımdan geçenlerin gerçek olması imkansız. yani kesinlikle gayleri idam ederler burda..

neyse efenim sonradan öğrendim ki hint kültüründe samimi arkadaşlar arasında bu normalmiş..