bugün

bu işi yapan adamları bedavadan para kazandıklarından dolayı hiç sevmiyorum fakat bunlardan vergi alınması devletin bıçkın bir mafya olduğuna delalettir … devlet bu adamlardan neyin hizmeti karşılığında vergi alıyor? ‘’Benim insanlarım üzerinden para kazanıyorsun o insanların vergisini ver’’ diyecek hali yok ya! Ee neyin kafasını yaşıyorsun devlet baba? Adam zaten video çekerken kullandığı elektriğe vergiyi veriyor, yine o videoyu izleyen milyonlar elektrik vergilerini veriyor daha ne istiyorsun??
Vergi verince de elektriği ve diğer indirilebilecek masrafları da gider olarak gösterir hatta kafası çalışıyorsa hiç vergi vermeden daha fazla kazanç sağlayıp devlete de şirin gözükebilir. Yani vergi vermekten korkmayın. Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.
Bu herifler-karılar ticari bir iş yapıyorlar. içerik üretip bu içeriklere reklam alıyorlar. Asgari ücretliden memurdan vergi alan devlet youtuberdan da alır.
ben de her ay fatura oduyor vergi veriyorum. bunun yaninda da %15-35 arasi degisen gelir vergisi oduyorum. her turlu vergi vermek zorundalar.