bugün

bir dönem fransa milli takımının orta sahasını sırtlamış iki teknik ve karizmatik ismi bir araya getiren karşılaştırma.
real madrid gibi bir klübün gelmiş geçmiş en iyi 11'inde kendisine yer bulmuş bir oyuncu olarak kesinlikle zinedine zidane'nın kazanacağı karşılaşma.

zinedine zidane hangi klüplerde oynadıysa o klüplerin gelmiş geçmiş en iyi 11'ine seçilir,

as cannes, fc bordeaux, juventus, real madrid.
cezayir asıllı bir fransız ile ermeni asıllı bir fransız ın karşılaştırmasıdır.
şüphesiz ki zidane'dan çok şey öğrenmişizdir.
ermeni lobisinin çok uğraş verip youri djorkaeff'in kazanması için elinden geleni yapacağı ancak ne yaparlarsa yapsınlar zinedine zidane'nin kazanacağı karşılaşmadır.
(bkz: zidane ve arkadaşları)
djorkaeff daha karakterlidir, zinedine zidane dediğiniz adam karaktersizin önde gidenidir.

bilindiği üzere fransa cezayir'de soykırım yapmıştır her ne kadar kabul etmeseler de. zidane gibi cezayir asıllı bi futbolcu da kendi ülkesinde 1 milyondan fazla insanı öldüren fransa'nın milli takımının iti olmuştur. bunu da sadece ve sadece popülerlik uğruna yapmıştır. çünkü cezayir milli takımında hiç bir zaman dünya kupası kaldıramayacağını hatta dünya kupasına bile katılamayacağını biliyordu.

yine dünya yıldızı olabilirdi o yetenekle ama bazen daha az para kazanıp frederic kanoute gibi göğsüne; 'gazze zulmüne hayır' yazacak kadar karakter sahibi olmak gerekir.

not: düşün ben diyorum bunları.
her türlü zidane'dir. djorkaeff'i zor bela hatırladım.
zidane'ın versusunun olmadığı ve olamayacağı önerme.
tanırım zidane ı iyi çocuktur.