bugün

6 sene önce girdiğim o korkunç sınav...
Ben sınava girdiğimde öss idi bu meretin adı, 500 tam puan üzerinden heaaplanıyordu
ben 2021'de girdiğimde puanım 190'dı ama sallamasam daha yüksek olabilirdi. şimdi girsem belki daha yüksek alırdım ama artık üniversite falan okumak istemem. işe gireyim yeterli bence.
düz hesap 140 kaldı ve kafayı yemek üzereyim. 20 yaşına geldim daha kazanamadım şu lanet sınavı...
beni çalıştıracak var mı?
(bkz: 17 haziran 2023 Yks Birinci Oturum)
Bizimkini de yolladık.
Merakla bekliyoruz.
Girecek herkese başarılar.
Allah yardımcınız olsun.
yarın yine gircem. yeni de bi üni yazarım maksat gezmek olsun.
çok da umursamayın gençler. ful çekseniz de yine benim gibi salaklarla birlikte okuyacaksanız.
Bir de bu sınava öküz gibi çalışıp kendini bir bok sanan arkadaşlar geçmiş olsun hayatınız sınav olmuş. Yurtiçinde alacağınız max para örneğin uzman doktorlukta 60-70k.
Kariyer yapmak istemiyorsanız saatlerinizi bu sınava harcıyorsanız malsınız. 2000-3000 saat bir sınav için çalışmak ne lan? Okulu saymıyorum bile.
150 gün kalmış.
Bol şans yarın için de.
bebim geçen sene çok azcık çalışarak girdiğim sınav. rte 50 puan arttırınca sağ olsun üniversiteye girebildim kıl payı ve şimdi bolca gezebiliyorum.
neden bu kadar büyültüldüğünü anlayamadığım bir sınav türü. ne kadar başarılı da olsanız anksiyeteniz varsa ve işinizi yapamayacak durumdaysanız nasıl iş yapacaksınız? o zaman boşuna okunmuş olunabilir.
her yıl girerim. hiç çalışmadım ama sınav aşırı kolaydı hepsini bitirdim daha 20 dk vardı bitimine ayt zaten full. gençler olmuyorsa zorlamayın gidin garson falan olun zanaat işlerinde usta açığımız var gidin iş öğrenin herkes okuyacak diye bir şey yok. kafe garson mu arıyor gir çalış.
26 - 27 haziran tarihleri arasında girdiğim sınavdır. Bence 2020'de yapılan Yks sınavından daha zormuş, ben internetten 2020'ninkilere bakmıştım. Ben hiç çalışmadım, sadece konulara bakmıştım bir de son gün Tonguç akademi videoları izlemiştim. Sınav beklediğinden zordu ve insanlar da beklenenden zordu demişler. Sınavda %10 çok kolay %20 kolay diye internette okumuş olduğumdan dolayı daha kolay bekliyordum. Edebiyat sorunlarında oldukça fazla düşündüm. Tyt'de Matematiğin yarısını ve fiziğin neredeyse tamamını salladım kendimce sallama yöntemi belirleyerek. Ayt'de pek sallamadım ancak matematikte boş bıraktığım soru sayısı epey bir fazla. Neyse bu sınav da bitti. Kazanamazsanız üzülmeyin. Yine bu sözlüğe girebilirsiniz isterseniz. Lise mezunu olarak bir işte çalışıp ünv mezunundan daha fazla maaş alabilirsiniz.
Umarım sorular calinmamistir.veya şifreleme yoktur.dun bu entry girdim .bugün soruların çalındığıni iddiasını okudum .
YKS 2020'de AYT ye başvurmayıp sadece TYT ye girmiştim ve barajı 4 puanla geçememiştim. Okulda da başarısızdım zaten. Hedefim olmadığı için bu durum bana hiç koymamıştı. Bir insanın matematikte boş bıraktıklarını saymazsak, salladığı 30 sorunun 30'u da yanlış olur mu anasını satayım? Türkçe de 18 doğru 15 yanlışım vardı. Dinden full çekmiştim. Hatırladıkça bi tebessüm edip bu durumu oldukça garipsiyorum. Fizik, kimya, biyolojiden toplam sadece 3 doğrum vardı. Hepsini A şıkkı yapsam, matematikle beraber daha fazla doğru yaparmışım. Bırak YKS'ye çalışmayı, ben 12 sene hiçbir sınava çalışmamış insanım yani.

Ayrıca arkadaşlar, hayatında beni aramamış, numaramın onlarda olduğundan haberim bile olmayan insanlar notlarımı soruyorlardı. Teselli edermiş gibi yapıyorlardı bir de. Tek problem ben hariç herkesin üzülmüş gibi yapmasıydı. Ne yani, şimdi hayatımda hedef yok bir şey yok. O güne kadar belirlememişim. Kazanıp tekniker falan mı olsaydım? Bir de barajı geçemediğimi annemden babamdan öğrenen insanlar aptal muamelesi yapmaya başlamışlardı ki içten içe gülüp eğleniyordum bende. Annemi babamı arayıp "sizin oğlan ne yaptı bu sene?" diye soruyorlardı. Sebebini açıklamama gerek olduğunu sanmıyorum. Son derece tutumlu, dikkatli ve insanların zayıf noktalarını yüzlerine vurmayacak şekilde yetiştirilmiş bir insanım. Hatta bunun dozu ayarlanmadığı için hafif ezik de olabilirim doğrudur. Fakat ben bir ezik olarak, bu "vurdumduymaz" insanlardan daha sağlıklı bir akla ve daha iyi niyetlere sahip olduğumu düşünüyorum.

Tamam kabul ediyorum, ailem bu konudan dolayı oldukça utandılar. Kimseyi benim yüzümden utandırmak istemem. Fakat ailemi zerre tanesi kadar sevmeme rağmen, onlardan nefret ettiğimi de söylemiş miydim?

Tanım: Üniversiteye yerleştirme sınavıdır.

Kimsenin hayatı tamamıyla bu sınava bağlı değilken, insanların bir bölümü sanki sonradan üniversite okumanın imkansız olduğunu düşünerek üzülüyorlar, depresyona giriyorlar ve kendilerini oldukça aşağılık hissediyorlar. Aklı başında bir insan hiçbir zaman insanların kendisini üzmesine izin vermemelidir. Hatta insanlara bu şekilde hamlede bulunabilecekleri kadar yakın olmamalıdır. Aklı başında bir aile, ayıp olmasın diye akrabalarına iyi davranmak zorunda değildir. Aklı başında ebeveynler, akrabalarının konuşmasıyla utanıp oğluna veya kızına aşağılık muamelesi yapmamalıdır. Ancak benim gibi orta ve alt sınıf yaşama sahip olan insanların ebeveynlerinin büyük çoğunluğu, ufak bir bıçak kesiğini bozuk bir psikolojiden veya sürekli aşağılanmış bir insanın geleceğinden daha "önemli" görüyorlar. Sonra da "sen niye başarısız oluyosun, niye utandırıyorsun bizi, ne istedin de vermedik" cümleleri havada uçuşuyor. Gerçekten, her insandan anne baba olmuyor.

Anlayışsız bir aileye sahip olan arkadaşlar; Allah kurtarsın! Aileniz de dahil, hayatın her alanında sizi bilinçsizce eleştirecek ve farkında olmadan sizi aşağılayacak insanlarla karşılaşacaksınız. Bunları yaşayıp geçmiş insanlar "hadi len oradan" falan diyebilir. Onlar artık "eskimiş" zaten. işten eve, arada sırada arkadaşlarının düğününe giden insanlardan tavsiye veya öneri almayın. Kendimde bunları söyleme hakkını nasıl bulduğumu inanın ben de bilmiyorum. Gaza geldiysem demek ki...
Umarım sorular calinmamistir.veya şifreleme yoktur.
Herkese bol şans. Olduğu kadar. Bakın ne hayallerle üniversiteye gitmiştik kapandı. Her şey olacağına varır.
Hiç çalışmadım hedef 5 k sonra tıp allah ne verdiyse zaten nasip kısmet işleri. kader de neyse o yani sıkıntı yoqqq.
adaylara girecek tüm yks'ye başarılar diliyorum.
Ağlama gözlerim mevla kerimdir. bir sınav.
Yine öğrencileri sadece belli bir süreyle kısıtlayan ve matematik bilmeyenin aptal olduğunu düşündüren bir sınav.