bugün

altından kalkamayacağı işleri üstlenen, tutamayacağı sözler verenler için kullanılan anlamlı sözcük.

(bkz: yok yani yanlissam soyle)
bu ülkenin acı gerçeği olan tiptir. büyük büyük konuşurlar, ağızlarına almakta da bir hayli zorlanırlar. hesabını sildirmek, çıplak gezmek iki üç tane götü boklu silik tip için sorun değil de, eski hakem, spor yorumcusu bir adam bikini giyerim dedi ya...

o adam hala utanmadan televizyonlara çıkabiliyor, bu zibidilerin hala sözlükte duruyor olması, o kadar da şaşırtıcı olmaması lazım.
(bkz: Yarrak yiyebilmekle övünmek)
30 mart seçimlerinde boyunun ölçüsünü alan tiptir.
Millete koyun diyip millet koyunca zırlayan tiptir.
ingilizce bilmediği halde italyanlarla toplantı düzenleyeip tek sarffettiği kelimelerin yes, iron and steel olan tiptir.
görece acı çekecektir.
sırf hava atma amaçlı lüks yaşamından taviz vermeyen kredi kartıyla alışveriş yapan aylık geliri 10 bin olan buna mukabil 15 bin tl harcayan ay sonu gelince yandım allah narası atan tiplerin kafasına yer etmesi gereken söylemdir.

(bkz: 1 nisan 2023 avm lerdeki kalabalık)
frenk lucas çok haklı, ama kaçırdığı önemli bir detay var.
ümmetimiz çılgınca harcama yapıyor çünkü liderine güveniyor. "ben ödeyemezsem reyis öder" diyor. hakikaten de ümmetin lideri halkını hiçbir zaman aç açıkta bırakmadı. bu da önemli bir ayrıntı.

harcamalara devam edin arkadaşlar. kredi kartı limiti yetmiyorsa tüketici kredisi çekin falan.
15 bin tl harcamak lüks sayılacaksa bırak harcasın ve ayda 5 bin eksiye girerek kişi lüks yaşamak olsun.

Ayrıca başlıkta bahsedilen şahıslar kadınların yanında sallarda sallar, tanımasan inanacaksın öyle fütursuzca sallar...
ümmetin lideri vatandaşın parasını neden ödesin tengir efendi. onun işi devleti yönetmek kredi kartıyla hava atın para harcayın ben öderim demiyor. paran varsa harcarsın yoksa mart danası bibi bakarsın.