bugün

buluşmaya giden bir yazar yakarışıdır.

bu konuda başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum....

bayadır konuşuyorduk kendisiyle sadece resimlerde gördüm kendisini... görüşmeyi istiyordum açıkcası merak ediyordum kendisini.
yolum avrupa yakasında bir yere düşmüştü işlerimi hallettikten sonra bunu aradım "eğer işin yoksa görüşelim iş yerime gel öğle yemeği vaktimi sana ayırırım" dedi. bende "olur "dedim. bana " gelirken döner al dedi bari.iş yerinin arkasında bahçe var orada oturur yemek yerken görüşürüz" dedi."tamam alırım" dedim ve bana iş yerinin olduğu yeri tarif etti. geldiğinde zile bas ve beni ara kapıyı açarım aşağı inerim dedi. vardığımda bunu aradım kapıyı açtı ben içeri girdim bunun üst kattan inmesini bekliyorum. ayak sesleri duymaya başladım ama herhalde eşya filan taşıyolar diye düşünmeye başlamıştım. görmesinler diye arkamı döndüm öyle beklemeye devam ettim. birden arkamdan bir ses merhaba dedi. geri döndüğümde başımdan aşagı kaynar sular dökülmüştü.1.50 boy yaklaşık 90 kilo bir mahlukatla karşı karşıyaydım. merhaba dedim elini sıktım yanaklarından öptüm.

bahçeye geçtik.bir masa vardı oraya oturduk buna döneri verdim yemeye başladı arada muhabbet ediyorduk. ayranı tek eliyle açamadığı için ben yardım ettim ayranı açtım. daha sonra ben bi sigara içeyim dedim sigaramı çıkardım yaktım.bu bana "döneri nereden aldın tadı çok kötü "dedi.ama nefes almadan indiriyordu mideye. ayranına hiç dokunmamıştı dikkatimi çekti. döner bitince kağıtları filan poşete koydu ve ayranı eline alıp fondip yaptı. daha sonra masanın üstünde duran malboro'yı eline aldı ve "bu ne ya dedi içiyorsan adam akıllı bir sigara iç" dedi. biran önce yemek paydosu bitsin diye dua etmeye başladım. çok uzun sürsede sonunda "benim işe dönmem lazım "dedi.
iyi o zaman bende gideyim dedim ve arkama bakmadan uzaklaştım. yolda attığı ilk mesaj "beklediğinden farklı mıydım? beni beğendin mi? " oldu... tabi cevap bile atmadım numarasını silip engelledim...
hiç iyi veya kötü yorum yapılmayan başlık.
guldurmustur yalan yok.esya tasimak ne lan ahaha.
(bkz: yazara sahip çıkalım)

ilk buluşmada hüsrana uğramış yazar beyanıdır.
Resim de foto modeldi de, bulusmada mi 90 kilo oldu merak edilmistir.
okurken insanı kahkahalara boğmuştur.
biraz daha özenilse bu anlatımdan mizahi bir öykü olur gibi.ne denir ki bu durumda; geçmiş ola.
Yıllar sonra akla gelen olaydır...

Sırf şu başlıktan aklıma geldi (bkz: sözlükten kız tavlayamayan yazar)