bugün

mahkemelik olan, ya da haberlere göre olmak üzere olan reklam cümlesi.
9 kişi sahaya çıkıyoruz 10 kişi ofsayata düşüyoruz cümlesiyle de yarmıştır bu reklam.
tek cümleyle müthiş bir pazarlama gücüne sahip olan "göteborg la eşleşme" değil de, "5-3-2" ye yani 0532 ye artık yer yok imasındaki söz turkcell i rahatsız etmiş.
mahkemeye gidebilirlermiş. iyi gitsinler. o vakte dek iyice izlenip gerekli etkiyi bırakır. birde mahkeme haberleriyle konu gündeme gelir. öyle ya da böyle doğru mesajını iyice verir. helal olsun. on numara reklam işte böyle olur.
(bkz: sekiz artı selçuk)
güldüren , görünce "reklamda göte bok dediii şimdi rtük bunu uff " gibi tepki cümlelerine sebep olan fakat sonra gerçeğini kavrayınca kıkırdamaya sonra her hatırlayışta tekrar kıkırdamaya neden olan reklam cümlesi .
son günlerin en çok güldüren reklamının repliği.
iyi düşünülmüş bir ata demirer repliğidir. bir bu reklama bir de avealı olmayan adama gülüyorum bu kadar.
reklamlardan kaldırılmış repliktir. çünkü çok ayıptır, kakadır.

(bkz: kafası güzel rtük)
(bkz: geyik haklı beyler)
son zamanlarda reklamlarda duydugumuz en guzel repliktir ancak avea yerine vodafone reklamı olsa daha da iyi olabilirmiş zira vodafone da 25 tl ye her yone 500 dk, 5000 sms ve sınırsız feys, tivit vardir. bir turkcell li olarak bu beni fena cezbetmektedir.
son zamanlarda yayınlanmayan diyalog. ya da denk gelmiyoruz. kara bahtım, kör talihim.