bugün

bir sözel öğrencisi olarak matematik bölümü ile sorunlar yaşamaktayım.
bu nedir arkadaş ? insan toplama-çıkarma da yapamaz mı ? *
annemin yüksek gerilim sınavı olarak açılım yaptığı sınavdır.*
Mini mini liseliler simdiden hazirlanmaya baslamislar. Masallah. Cok kasmayin derim ben. Bi sikim olamayacaksiniz nasilsa.
mini liselilerin şimdiden hazırlandığını gördükçe beni iyice umutsuzlaştıran senden bir bok olacağı yok dedirten lanet sınav.
Cok deneyimli biri olarak burdan kucuk kardeşlerime sesleneyim ygsye cok calısmayın 130net cıvarı yeterlı simdıden turev ıntegral lımıt ogrenın sadece lys calısın.dediğimi anlayacaksınız ygs bitince.
YGS: Yükseköğretime geçiş sınavı.
gece saat birde herkes fosur fosur uyurken, sıcacık bir yatağa girmeyip ders çalışmaktır*.

edit:sonrasında da, sınava bir ay kala boşvermek, çalışmamaktır.önemli bir sınava gireceğim deyu sevilenleri ihmal etmemek lazım, uyku güzel şey.sonra sizi sevdiklerinizden ayıranlara küsüyorsunuz, olmuyor.

her şey kararınca.
400 altı alanı dövüyorlar.

oğlum bu bir şey değil oturun lys kasın.
Bügün itibari ile kayıtları başlayan sınavdır .
seneye gireceğim sınavdır.bu sene girecek arkadaşlara başarılar.
yarın kayıt yaptıracağım sınavdır, korkuyorum sözlük. öyle böyle değil.
Yükseköğretime geçiş sınavıdır. Adaylara Türkçe, matematik, fen ve sosyal bilgiler alanından 40 soru sorulmaktadır. Puan barajı ise 180 dir. ikinci aşaması olan lys'yi etkilemektedir. Oldukça zor bir sınavdır.
bu gün bürokrasiye ve sisteme ana avrat sövmeme yol açan sınav.
Tam bir çökme nedeni, mide bulantısı, hayattan soyutlanma. Bu sınava hazırlık dönemi tanıdığım renkli ve neşeli insanları bile değiştirip karamsar bireyler haline getiriyor. insanın omuzlarına o kadar büyük bir yük biniyor ki anlatılamaz. Keşke hep çocuk kalsaydım be sözlük. Keşke o küstah soruları çözmek sorunda kalmasaydım.
insani stres delisi yapan bu ulkeye ozgu sinav bicimidir. sozluge bile giremez hale gelmektir.
Hazırlananların ömründen alan sınavdır. Bunu dile getirince, yetkililer size şunu diyecektir; hayat zaten sınav.
Sanki bizi büyük sınava hazırlıyo adamlar.
Hayatın sembolik sınavıdır. lakin öğrenciye bu sınavdan düşük aldıran hayata küstüren sınavdır.
95 lilerin isyan tadında bol kavgalı tartışmalı göz yaşlı(hoş bu gözü yaşlı hep ben oluyorumda) olduğu dönemdir .. buyur şimdide kamp için kavga ettik paşamla, yahu mubarek bensana al dıyorum şu puanı ne hale yoracaksan yok , adam ne dershaneye gidiyor nede derse , okuldan rapor aldı öyle takılıyoruz evde saldı yaydı bıraktı kaç aydır durum bu .. ne yapsam demıyeceğim kendi seçimi deyip saygı duyuyorum ama içim kan ağlıyor kan , bunca emek onca çalışma hepsi boşa barajı dahi geçmiuyor çocuk bilerek isteyerek yapmıyor , bir inat uruna yarabb ne umutlar batıyor.ne ergen dönemmiş hepsine ...
az kalmış sınavdır.
çalışmadan gireceğim sınavdır. yaklaşık 1.5 ay falan kaldı ama yaz haricinde düzenli olarak en fazla 2 hafta çalışmışımdır. iyi ki istediğim bölüm düşük puanlı yoksa ne yapardım bilmiyorum. düz mantıkla bakınca deneme sınavlarında yeterli olacak puanın 20-30 puan fazlasını alıyorum, lys'de de bu ortalamayı tutturmam gerekiyor ve bir de okul puanı eklenecek. yeterli olacak puan da 290-300. okul puanıyla beraber 340-350 gibi bir tm-3 puanı istiyorum.

puan düşük olmasına rağmen beni ikilemde bırakıyor. çalışmadan alırım diyorum ama bir yandan da alamazsam korkusu var içten içe. en iyisi sınava kadar matematikteki problemler konusuna abanmak. problemleri çözersem iş tamamdır gibi geliyor.
yaklasik bir ay sonra yapilacak olan yuksek ögrenime gecis sinavidir.
34 gün kalan sınavdır.
üniversiteye gidipte girenlerinde olduğu bilgiden çok hızlı soru çözmeyi sınayan sınav.
13 gün sonra gireceğim sınav. Günleri hatırlattıkça midemde bi yanma seziyorum. Çok sıkıldım artık bitsin istiyorum.
Giriş belgesine kendisinin değil de annesinin fotoğrafı basılan sınav:
-------
Malatya'da YGS’ye başvuran Nihal Çalışkan adlı öğrenci giriş belgesinde kendisinin yerine annesinin fotoğrafının basıldığını görünce şaşkına uğradı. Çalışkan, ''Rahatsız olduğum için kaydımı annem yaptırdı. Oradaki görevli, kayıt işlemlerinden sonra annemin fotoğrafını çekmiş'' dedi.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25429094