bugün

Tecrübeli arkadaşlarımızın vereceği tavsiyeleri içerir. Not: lütfen ciddi olalım. Edit: bende bu sene giricem herhangi bi sorum olduğunda yardım edebilecek kişilerle de diyalog halinde olmak istiyorum, mesaj atarlarsa çok sevinirim.
sözlükte dolanacağınıza gidin eski konuları tekrar edin derim.
çılgınlar gibi soru çözün mümkünse zaman denemesine katılın fem ve güvender çözün. işte başarının anahtarı.
4 yıl önce girmiş biri olarak söylemeliyim ki deli gibi çıkmış soru çözün. her zaman benzer tarzda soru çıkar, soru tiplerini iyi öğrenin sınavda leblebi gibi çözersiniz.
çalışmayın.
ygs nin adini duymak bile igrenc. ama once kendi branslarinizi calisin. asil puan getirecek yerler onlar.
ygs için çok kasmayın. %40 felan hikaye. şimdiden lysye çalışmaya başlayın. ygs bitince lysye kadar sadece deneme çözün.

edit:eğer sözelciyseniz matematik çözmenize hiç gerek yok. ygs matematik çalışacağınız saatlerde edebiyat çalışırsanız çok daha faydalı olacaktır.

edit2: çok kasmayın dedim ama birileri yanlış anlamış. gece gündüz harıl harıl ygs çalışmayın diyorum ben. ygs çalışın ama lysye daha çok çalışın. ve en öncemlisi kesinlikle ama kesinlikle lys çalışmaya ilk sınav bittikten sonra başlarım demeyin.

bi daha söylüyorum lys'ye çalışmaya şimdiden başlayın!!!!!!!!
an itibariyle açıklanmıştır.
ygs önemli değil, lys önemli diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. ygs de kötü yaparsanız moral motivasyon sıfır olur ve lys ye hazırlanamazsınız. onun için ygs ye % 45 lys ye % 55 çalışın. paragraf testi çözerek bir yere varamazsınız. ben çözdüm de ne oldu türkçe 13 yanlış geldi. mat1 için bol bol problem testi çözüp pratik yapın. fen için fazla kasmaya gerek yok fakat temel bilgiler önemli. sosyal ezber gerektiyor biraz fakat çoğu yorum sorusu olduğu için abartmadan çalışmak lazım. ve son bir tavsiye ygs den en az 1 ay önce ygs konularını bitirmiş olup tekrar yapmanızda fayda var. son zamanlarda bol bol deneme alıp çözün hızınızı artırın çünkü zamanınız yetmeyecek.
Sevgili esit agirlikcilar. Tum sozel dersleri yapip matematigi yapamiyorsaniz sakin pes etmeyin. Diger insanlar yapabiliyorsa sizde yaparsiniz , yapacaksiniz. Zekiler gitmiyor tipa veya hukuga , cok calisanlar emek verenler gidiyor. Zerre kadar calissaniz onun bile karsiligini alirsiniz.
çok fazla çalışmak gerektiği düşünmediğim olay. Özellikle ygs bilgiden çok dikkat içeriyor sankim.
Etrafınızda bulunan herkes günde bilmem kaç yüz tane soru çözüyor diye triplere girmeyin. Kümelerden 800 soru çözmenin bir mantığı yok mesela. Konuyu yüzde yüz anlayın, yeteri kadar da soru çözün olay tamamdır. Ders çalışacağım diye uykusuz kalmayın, ertesi gün komple gider. Onu bunu geçeceğim diye de hırs yapmayın. Altı üstü bir sınav, dünyanın sonu değil.
eğer matematiğiniz kötüyse önce güvenderin soru bankasıni ardından körfez mat1'i en son da femi bitirin matematikten 28-29 net garantidir.
Sayisalcıysanız hiç sosyal çalışmayın öyle sorular oluyo ki hiç bişey bilmeyen insan bile 15 netten aşağı yapmaz.
Sınavda en çok zamanınızı türkçe alacak tükçeyi çabuk bitirmek için hızlı okuma kursuna gidebilirsiniz çok işe yarar.
Okuyupta önemseyip yapan olur mu bilmiyorum ama başarıya ulaştığım ipuçlarıdır.
Konsantrasyonunuzu kaybetmemek çok önemlidir aklınız herzaman derslerinizde ve çalışmanız gereken konularda olsun.
Tüm müfredat içeriğine hakim olmalısınız, kafanızda tek düşündüğünüz şey bu konuya en son ne zaman çalıştım, şu konuya haftaya çalışayım, öbürkünü şu kitaptan tekrar ediyim vs. bu tarz şeyler olmalıdır.
Çalıştığınız tüm konulardan çözdüğünüz ve en çok şey öğrendiğiniz tesleri koparıp bir dosyaya düzenli olarak yerleştirin, bu testlerin üzerine kendi anlayabileceğiniz şekilde notlar yazınız ve bu konular aklınıza geldiğinde ya da unuttuğunuzda hemen o testi açıp bulun. Bilmediğiniz ve zorlandığınız konular ile ilgili ipuçlarını ve baktığınızda anladığınız notları da ayrı bir şekilde dosyalayın.
Çözemediğiniz soruları her ne şekilde olursa olsun öğrenin ve bu çözemediğiniz ve sonradan öğrendiğiniz soruları da koyduğunuz ayrı bir dosyanız olsun.
Birde konuya siyasi olarak değil, kendi çıkarınızı düşünerek bakıp Fem in simetri serisi ile çalışmanızı öneririm. Piyasanın en iyisi.
Bu dediklerimi kendinizden de birşeyler ekleyerek ve en önemlisi istek katarak yaparsanız hem kendi içinizde inanılmaz bir konu düzeni yaratacaksınız hem de çalışmaktan inanılmaz derecede zevk alacaksınız.
Bir tavsiye daha; evdeki çalışma masanız yerini rahatça değiştirebileceğiniz bir masa olsun, haftada bir yerini ya da yönünü değiştirmeniz sizi bu masanın sıkıcılığından kurtarıcaktır ve o masaya gitmeye korkmayacaksınız.
Başarılar canım kardeşlerim.
bu sene tekrar hazırlanmış ve hacettepe tıp a girmeye hak kazanmış *** biri olarak sözele son 2 aydan evvel çalışmayın unutursunuz. bir de boşver ygs yi lys kas aklın varsa.
bırakın bu işleri daha çok gençsiniz.
bol bol test çözmek. kitap okumak. yoksa üç saat zaman verseler gene yetiştiremezler.
Şimdi çok hevesli başlayacaksınız, en fazla 1 ay sürecek. Onun için ygs den tercih yapmayacaksanız çok kasmayın kendinizi sıkmayın çünkü lys ye kadar sıkılıyorsunuz asıl önemli olan sınava çalışmıyorsunuz. Gerçekten iyi bir yer istiyorsanız çok çalışın biraz çalışmakla hiçbir şey olmuyor. Şimdi sözlükten çıkın ver ders çalışmaya başlayın ve verimli çalışın. Hep rasyonel sayılar çözmeyin heheh.
denemelerde gelen puanları dikkate alın. eğer dershaneye gidiyorsanız hocaların "bizim sınavlarımız zordur, normal şartlarda aldığınız puanın 10 20 daha fazlasını alırsınız" gibi zırvalarına sakın inanmayın. 15 soruluk bir test bile çözseniz zamana karşı çözün. bir de gözünüzü seveyim ailenizi kandırmayın, masaya kitapları açıp başka işlerle uğraşmayın. çalışıyor gibi görünüp vicdan rahatlatmayın. sınavlar biter, tercih dönemi çok pişman olursunuz.
ygs ye çalışmanıza hiç gerek yok, sadece pratikliğinizi artırmak için bi deneme seti alın yeter. Onun dışında konulara falan hiç çalışmanıza gerek yok. Ygs önemli, yok şu kadar yüzdesi var diyenlere itibar etmeyiniz. Harıl harıl Lys kasın, her şey lys de cevap buluyor.
Ygs ye çalışacağınıza işe girin özel okuyun.
test ve denemeye ağırlık vermek. lys gerçeğini unutmamak, ihmal etmemek.
Konuyu anlamadan test çözmemek gerekir.
bir sozelciyim ve 12 oldum ama hala 9. Sınıftan kimya ve matematik sorumluluklarım var ne kadarda ümit verici ama...
mat1in bitmiş olması gerekirdi şimdiye kadar. bitmediyse lys götünüze girebilir. zamanınız kalmayacak haberiniz olsun.

edit: eksile canım eksile hala sözlükte takıl beni eksile kazanmak hayal olmuş sana eksile.