bugün

öncelikle şunu unutmayın ygs tamamen bilgi sınavı değil, yorum ağırlıklı bir sınavıdır. (özellikle sözelciler için)
-sınava daha çok vakit var demeyin,ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir
-günün belli saatinde çalışacam diye kendinizi şartlanmayın,canınız ne zaman isterse o zaman çalışın. ama çalışın.
-düzenli sorun çözün.
-çözemiyorum,sıkılıyorum demeyin 1 hafta kendinizi zorlayın.
-soru çözme ritmini tutturun. ritmi yakaladıktan sonra gerisi gelir,sürekli çözesiniz gelir
-kırtasiyeye sık sık ugrayın.bir gidişte 8-10 kitap değil 1-2 kitap alın,çok alırsanız çözesiniz gelmez.
-soru bankasını bitirmeden yenisini almayın
-yapamadığınız soruları kontrol edin,etmezseniz bir işe yaramaz.aynı yanlışları tekrar eder durursunuz
-takıldığınız yerde konuya hakim olan bir arkadaşınıza yada hocanıza sorun. anlattırın.
-sık sık konu tekrarı yapmaya çalışın.

şimdiden kolay gelsin.
Turkce'den baslamayin sinavda. Sonra benim gibi bu sene de girersiniz. Ayrica LYS daha onemli.
bilgisayarı kapatın ve çalışmaya başlayın, ha bu tavsiyeyi veren benim ama uymuyorum.
eğer kazanamassanız seneye öğrenci olmucaksınız. bu demek oluyor ki haftada 5 kez dershaneye gitseniz haftada 20 milyon yolparası vereceksiniz. insan sırf bunun için bile kazanır açıkcası, sıkar dişini ders çalışır.

edit:ha bide unutmadan ösymnin sorularu dershanenden daha kolay olmuyor. hani soruları uzaydanmı getirecekler muhappeti var ya. artık getiriyorlar.
ne işiniz var lan sözlükte. hayır 96 lı adam sözlüğe nasıl kaydoluyor amekası.
kontenjanlar sınava girenlerden daha fazla, nasıl olsa bir yere girersiniz. gidin gezin.
biliyorum caniniz cok sıkılıyor ders calismak istemiyorsunuz.ama cefa cekmeden sefa surulmuyor.

Benim size bu yollardan gecmis biri olarak tavsiyelerim sunlardir.
-bilgisayar, telefon gibi elektronik aletlerden olabildigince uzak durun.universiteye gectiginizde bunun acisini cikartirsin.
-kendine bir duzen kurun.ne yapin edin planli programli duzenli olun.
-kisa kisa hedefler belirleyin, bir haftalik, bir aylik gibi.
-cidden caniniz ders calismak istemiyecek ama vazgecme vazgecme vazgecme...
-eger hedefiniz ilk10bin ise ve sayisalciysaniz bir cok kitabi tarayin boyle basari geliyor.
-hic sosyallik yapmayin demiyorum.ozellikle haftada en az 5kere hafif egzersizler yapin mesela gunde 30 dakika yuruyun.sporu da duzenli yapin cidden faydasini gorursunuz.

Edit:dis hekimligi ogrencisiyim.
Hazırlanmayın aldığınız puan süpriz olsun, daha çok sevinirsiniz.
arkadaslar, universiteye gectiginizde o streslerin ne kadar bosuna oldugunu anlayip kendinize kizacaksiniz.o yuzden size tavsiyem sadece calisin rahat olun stres yapmayin.olum kalim mucadelesi olarak bakmayin.

Edit:2013 mf3 17470. yim.
Hazirlanmayin. Gidip lys çalışın amk.
ders çalışmaktan çok plan yapmayın, düşüncelere dalmayın.
ne yaparsanız yapın okulda başarılı değilseniz istediğiniz olmaz. okul puanı çok önemli misal beni 5bin kişi geriye attı ama hocanın kayırdığı andaval inekler 60-70 bin arasından 30 binlere kadar düştü.
not: ygs 2011 : 21027 mf2:19997 okul puansız 14binlerde bişeydi.
ayrıca hayatta ilerledikçe hiçbir şekilde işleriniz kolaylaşmayacak hep daha zor o yüzden keyfini çıkarın.
ygs'de kasıp lys yi aksatmayın. ygs sınavına girince ne kolay sorular diyorsun tak tak çözmeye başlıyorsun lakin 10. soruda saate bakıyorsun yarım saatin kalmış, yani ygs sınavında hızda kendinizi geliştirin lys de bilgi açısından..
marta kadar ygs çalışıp lys yi boşlamayın ben yaptım olmadı tavsiye etmem.
bir de her branştan soru çözmeye çalışın ne kadar soru o kadar sıralama demek.