bugün

Ygs... malumunuz yeni sınav sistemine göre üniversiteye gidebilmek için girilen ilk sınav.mutlaka girenleriniz yada daha önceden tecrübeleri olan abilerim ablalarım vardır.bende siz büyüklerimden gireceğim sınavla ilgili tavsiyelerinizi duymak isterim.Sınava 2 ay kadar bir süre kalmasından ötürü insan ister istemez stres oluyor.sizlerde bana, gerek çalışma gerek güven konusunda tecrübelerinizi anlatırsanız çok bahtiyar olurum..Şimdiden teşekkürler

Sana da teşekkürler sözlük sol frame'i meşgul ediyoruz belki ama ihtiyacım var be abi...
geçen yıl umulduğu kadar zorlayıcı soruları olmayan bir sınav oldu. ygs e çalışıcam diye de lys e çalışmamazlık yapılmaması gerek.
sözlükte vakit harcamayın, gidin test çözün.
farklılık istiyorsanız ygs ye kadar saatlerce ders çalışın ve ygs günü sınava girmeyin.alın size çılgınlık.
temelin kuvvetliyse sadece soru çözmen gereklidir. lise 1 ve 2 de yattıysan git ders çalış çıkış butonuna bas.
1-2 sene adam gibi kendinizi her şeyden soyutlayın, sonra üniversitenin tadını çıkarın, ha unutmuştum üniversite bittikten sonra da kpss yi kazanmak için kendinizi bir sene soyutlayın, sonra iş hayatına atılın. yahu türkiye'de bir insan ekmek derdine düştüğü için, sınav kaygılarına düştüğü için ne gençlik yaşayabiliyor ne de hayatını...
(bkz: montla sıç)
Ygs, öss, üss, adı her neyse. Sözkonusu sınava çalışırken "yaa hayatımızı yüz seksen dakika belirliyo yeaa" diye ergen tribine girmeyin. Yemin ediyorum o sınav sonrası girdiğiniz bölümlerin vizesine finaline falan öss'ye çalıştığınız zaman kadar çalışma zamanı ayırırsanız, en fazla babayı alırsınız. Geçemezsiniz, mümkün değil. Kıymetini bilin o yüzden.**
ygs için değilde ilerisi için tavsiyem makine mühendisliği yazma. daha ygs de zorlanıyorsan makine fakültesinden uzak dur derim. yoksa sol frame senden çok çekecektir.
sözlüğe takılma.
(bkz: sözlükte geçen zaman)
--spoiler--
üniversiteye gidebilmek için girilen ilk sınav
--spoiler--

kopardın beni evladım.
(bkz: gülücüğe odaklan)
ygs ye çok kasma asıl olay lys unutma.
edit:üniversite çok daha zor be aslan bunu bilerek gel.
ygs de zorlanıyorsan lys ye çalışma, herkes doktor mühendis avukat olacak değil. tavsiye olarak ygs yi kasma kolay sallasan olur.
arkadaşım ygs hikaye tabi bu çalışma demek değil ama en az yarısı kadar da aynı zamanda lys çalış ve ygs sonucunu çok takma altmış bininci oyuz bininci olupta ilk sınavda sora tıpa giden birçok arkadaşım vardı demedi deme.
takma abicim ygs'yi. 100 net civarında dolanıyorsan sallama fazla. direk lys'ye aban. unutma ki asıl sınav lys. rakiplerinden çoğu ygs gününe kadar lys'ye çalışmayacağından* sen lys'ye çalışmaya ne kadar erken başlarsan onların önünde olursun. en azından şubat ayına gireceğimiz şu günlerde ygs'yi bırakıp lys'ye başlamanız tavsiyemdir. mart ortalarında kısa bir tekrar geçersin bitti gitti. çok çok basit soruyorlar zaten soruları. konu sonundaki kavrama testlerinden ilkinin 5.,6. sorusu kıvamında sorular.

he takma dediysek de 100'ün altına da düşmemeye bak. haydi kolay gelsin.
lys'ye daha çok değer verin.
olay lys de bıtıyor deyıp ygsyı salmayın.
lan ben nıye tavsıye verıyosam rakıp rakıptır sonuçta.
Dünkü boktu bugün koktu hesabı gibi olmasın ama sakın lys yi iki aya bırakmayın. Sonra adamın birileri gibi (bkz: ruhsenamcaninoglusedat) matematik sınavına 1, fen sınavına 1 hafta kala konu eksiklerinizi tamamlamak için tutuşursunuz. Güzel günleri düşünerek azıcık dişlerinizi sıkın. Hatta en iyisi hiçbir tavsiyeyi okumayın ki zaten karışacak olan kafanız karışmasın.
bu entryyi oku ve 6 7 ay sözlükte takılma. ilk senense eksiklerini bir an önce belirle. sınava çok var deme. genel ve özel denemeler al haftada en az bir tane çöz istatistik çıkar. bu süreçteki yükselişin sana daha da şevk vericek. ayrıca ygsyi çok büyütme gözünde. sınavdan sonra da ne olursa olsun bozulmadan aynı tempo ve taktik ile lys yardır. okumayı da ihmal etme. hadi test başına.
edit: ikinci senen ise hatalarını gözden geçir. zaten büyük olasılıkla çalışman gereken konu değil çözümdür. başarırsınız zor değil ben bile 2. senede kazanabildiysem.
-konuları 11. sınıfta bitirmiş olun son seneye bir şey bırakmayın birinci bölümden.
-bol soru çözün, soru tipi çok fazladır ama zeka konusunda şanslıysanız ygs'yi bir şekilde yaparsınız çoğu mantıkla hallediliyor.
-sosyali boşlamayın sakın, ben ne kaybettiysem sosyalden kaybettim.
-kendinizi ygs'ye kaptırıp da lys'yi ihmal etmeyin sonra 2 ay boyunca ağlarsınız ygs'den sonra.
-mümkün olduğunca disiplinli ve planlı çalışın.
-ocak ayının ortasına kadar tüm konularınızdaki eksikleri kapatın, bol bol deneme çözün.
-ne kadar hızlı o kadar iyidir, ben 1 saatte bitirip çıkardım genelde.
-puanlarınıza değil eksik olduğunuz konulara bakın.
-puanlarınız ocaktan sonra baya fırlayacaktır eksik konu kalmadığı için.
-fem ve güvender yayınları sağlamdır, final yayınları zorlar pek sınava yönelik olmasa da çözün ufkunuz genişler.

not: ilk sınavda türkiye 38. olmuş ablanızın tavsiyelerine kulak verin bence * (0.12 aobp)
babanız yok mu olm sizi sanayiye verecek?

kaportacıya girin çalışın otomobil piyasası ölmez.
Hemen malum dershaneye kaydolun ve abilerinizle aranızı iyi tutun onlar soruların hangi dergide yayınlanacağını üstü kapalı bi şekilde size söylerler ayık olun *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar