bugün

Bir ara açık öğretim sınavım vardı tabi sınav 10 da 9.15 de salonda oldum güzel kızlar giriyor sınıfa bir iki dakika bakışıyoruz sonra tabi ben dikkatim dağılır aklıma rüyama girer diye korktuğumdan bakmayıp 45 dakika camdan dışarı bakarak boynum tutuldu, sınava ağır zırhlı alman tankı gibi boynumu yavaş çevirerek başladım en korkuncu ise sonlara doğru kasma ve fps düşüşü yaşayan boynum aşağı sorulara inerken eskimiş çatının çökme arefesi gıcırdaması misali çıtırdıyor ve bana hadi amk iki sorup çözüp çıkamadın diyordu karşılığında da bir hafta önce 10 saat oyun oynarken bakarken bir şey yok şimdi mi aklına geldi pust diyordum kızlara bakmadım diye dargındı biliyorum hepsi sınavını yapıp çıktı benden önce ulan ya neyse bir dahaki sefere bunu lehime ceviririm dedim ygs de kızlara bakıp gülümseyerek kafa karışıklığı yapıp moral motivasyon ilgi alaka sabote ettim sonra bu kızlar sınavda afalladı ve daha az net yaptılar yani millete uçuk kaçık şeyler deyin ahiretteymiş gibi kendi derdinden başka bir şey düşünmüyor yakışıklı iseniz bir şeyler içmeyi teklif edin sınav stresini atmak için kız elbette derse, sizi sınavda düşünerek konsantrasyonu dağılır açık ara fark atın onlara evet olay bu güzel kızlara da bakın geçin bana baya moral oluyorlar okursam bu kızlar iş arkadaşım olacak hadi oğlum sen yaparsın motivasyon artar kesinlikle bu arada mahrem yerlere bakarsanız tuzağa düşersiniz sizin libidonuz ve keyfiniz kaçar huzursuz olursunuz c seçeneğinden tahrik olur 25 tane aralıksız c sallarsınız pişman olursunuz o yüzden kızların sadece yüzüne bakın gülümseyin konuşun paranız gider ama güzel bir kız arkadaşınız olur...

Hemde binlerce kişi fark attığınız kız arkadaşınız dolayısıyla + zeki erkek görünür ayrıca bir havanız olur.

Kaçırmayın derim ben.
Yapamadığınız fakat yakın hissettiğiniz soruları sallayın bir tane tutması halinde ise dört tane yanlışı götürecektir.
Tutmayanlarsa g*tünüze girecek.
Emin olmadan yapmayın derim.
şekeri bol bol tüketiniz seker komasına girerek ölürseniz aynı sınıfta olan arkadaşlarınız tam puan alacaktır böylece hem siz hem onlar kurtulmuş olur.
Hiç sınavsız aynı sıralarda oturulacak Suriyeliler, cevapları almış ak yalayıcılar varken ne kadar etsek de tesiri olmayacak tavsiyelerdir.
Çok fazla sakin olmayın sınava 15 dk kala ciddiyetinizi koruyun ve hazır duruma geçin ayrıca saate ikidebir bakmayın bütün soruları yapmaya(görmeye ) çalışın .
Çok fazla telaşlanmayın.Zaten o size girecek *
Girmeyin.
Amacınız barajı aşmak ise her türlü şekilde rahatlıkla aşarsınız. Sadece Türkçeden 30 soru, dinden 5 soru çözseniz hayli hayli barajı geçersiniz. Zaten YGS'ye girenlerin %60'ı da sadece barajı geçmek için çabalıyor. Hatta bazıları çabalamıyor bile. Tüm yıl yatıp, çalışmayan ama ygs'den barajı geçenler var. Ayılıp bayılmayın yeter.
Mavi şekeri yemeyin tadı berbat.
Normal denemelerde nasıl çözmeye başlıyorsanız öyle başlayın sınav anında aksiyona gerek yok. Bir soruyu yapamıyorsan atla o soruyu bir soru yüzünden soruların gitmesin elinden. Saate sürekli bakmana gerek yok. Sonuçta sen saate baksanda bakmasanda süre işliyor. Rahat kıyafetler giyin o gün. Sınavdan önce çok sulu içecekler tüketmeyin. Kahvaltınız hafif olsun. Stres yok.
dikkat edin o size girmesin.
Fazla kasmayın. Girecek olan o siz değilsiniz.
paraya kıyıp özel üniversiteye gidin bırakın ygs yi falan.
Tecrübeyle sabit bilgilerimi sizle paylaşmak isterim sayın yazarlar.

1-Sınavdan bir gün öncesinden bilmediğiniz yerlerden et ürünleri tüketmeyin adana gibi acılı ürünlere heleki hiç bulaşmayın(ayıptır söylemesi geçen sene cumartesi akşamı 1,5 adana gömmüştüm sabaha onu çıkartıcam diye sınava geç kalıyordum.) aman dikkat.

2-büyük ihtimal evde güzel bir kahvaltı yapıcaksınız çıkmadan önce bokunuzu yoklayın o sınavdaki karın ağrısı sınavı bitiriyor.

3-sınav öncesi elinize su almayın okul bahçesindeki bekleme sırasında eliniz sıkıntıdan suya gidiyor ve bol bol tüketiyorsunuz ve sınav başlamadan önce o stresle çişinizide anlamıyorsunuz ne zaman sınav başlar stres azalır çiş torbadan çıkıyor sizi gıdıklamaya başlıyor.
Mümkünse su bile içmeyin sadece gıcık için şu ufak olanlarında yanınızda bulunsun yeter merak etmeyin 2-3 saat susuzluk sizi öldürmez ama o çiş sınavı öldürür.

4-sınav için sınıfınıza girdiğinizde büyük ihtimal görevliler bak sınavda çıkış yasak gidin bokunuzu çişinizi halledin sonra bozuşmayalım diyecektir yoksa bile yinede gidin bir siki taşşağı ele alın sevin onu okşayın usul usul akıcaktır o.

5-cumartesi gecesi uyuyomuyorsanız takmayın kalkın iki soru çözün uykunuz gelir ha gelmedimi gidin oyun oynayın tv izleyin saati düşünmeyin 3-4 saatlik uykusuzluk sizi etkilemez fazla takmayın(tabi ki uyku düzeni akşam 11-12 sabah 8-9 sa eğer yoksa gece 4-5 yatan insansanız hiç uyumayın daha iyi.)

Bu yazdıklarımın hepsini yaşamış biri olarak en tehlikesinin bok olduğunu karar vererek midenize dikkat edin ev dışından yemek yemeyin

Ne kadar ekmek o kadar köfte allah çalışanın hakkını elbet verir çalışmadıysanız boşuna hatim indiricem diye uğraşmayın

Ve en önemlisi üniversite okuyan adam oluyor diye birşey yok okumasanda olur bu ülkenin çöpçüye bakkala çakkala da ihtiyacı var fazla zorlamayın.

Herkese başarılar...
Bir sorunun üstünde çok durmayın,tüm soruları görmeye çalışın.insan sonradan yapabileceği sorulara hiç bakmadığını görünce üzülüyor.Ve en önemlisi sakin olun,kendinize güvenin.Rabbim gönlünüze göre versin.
Tavsiye mavsiye yok bam bam bam gireceğim.
Eskiden şeker veriyorlardı şimdi onu da vermiyorlar şerefsizler. Neyse. Kendi şekerinizi kendiniz götürün. Sorulara başlamadan evvel kıtlatın bir tane. Sonra bir yudum su için. Glükozdan Direkt beyin istifade eder.
YGS zeka falan ölçmez.

yahu kardeşim dünyanın en zeki insanları bu sınav sistemi mantığını saçma bulurken sen kimsin de bu işleri zekaya bağlıyorsun ne kadar zekisin ?

taktik yok şans meselesi. herkese başarılar.

bildiğin yerden gelir yaparsın. bilmediğin yerlerden çok gelir kaçırırsın. kısmet ne diyelim.
Bakın altın değerinde bir iki tavsiye vereceğim;

Sınav ertesinde cep telefonunuzu kapayın en azından gün kapalı tutun, ailenizi haberdar etmeyi unutmayın tabii, ayrıca samimi olmadığınız insanların olduğu ortamlardan uzak durun, sınavdan ziyade sınav muhabbeti bayacaktır sizi.
https://youtu.be/fIn0Kq4lPtk
Stolk güzel konuşmuş.
Gençler unutmadan şu belgeyi alamayı unutmayın.

görsel
Şimdi yarın sabah hem trafik hem hava şartlarından dolayı erken gitsek sınav salonuna alırlar mi ?

Sınav güvenliği falan gibi şeyler le içeri almazlar mi yoksa bilen yazarsa sevinirim .
çalışmayın gerek yok. size çok iyi bir tüyo vereceğim.

10 kilo limon yiyin

kesinlikle faydasını göreceksiniz kardeşlerim.
Dünyanın sonu değil gençler,sağlığınızdan hiç önemli değil aptal olmayın.
Cografyada toprak calisin ve dunya haritasina bakin. Turkceden de eklerin dogru yazimina bakin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar