bugün

Ygy ye gireceklere benim tavsiyem şu olacaktır. Ygs sınav anını ayrıntılı bir şekilde hayal etmek ve bu esnada rahat olmak. Kendinizi ne kadar sınavda hayal eder ve olacakları ayrıntılı bir şekilde aklınızda kurgularsanız gerçek sınavda sanki bi deneyim yaşamış gibi hissedersiniz. Bence sınav anını, olacakları, kendinizi zor bir soruyu çözerken hatta zorlanırken bir hayal edin derim. iyi geçmesi dileğiyle.
Ergenlerin gireceği bir sınav. Bütün sivilceli ergenlere başarılar. Bu sene bir tecrübe olsun inşallah. Umarım seneye de girersiniz. amin.
Bu sinavi kucumseyenleri anlamiyorum. Herkes olaya " %30 etkiliyo yea siktir et" diye bakiyor. Oysa oyle degil Bu sinavdan sonra ogrenci her sey bitti sanip iki hafta kendine gelemiyor. Ygs den sonra girdigi ilk lys denemesinde duvara carpmis gibi hissediyor. Cunku ogrenci kendini ygs ye odaklamis, lys konularini ihmal etmistir. Kalan iki ayda da lys konularini yetistiremeyecegini anlayip herseyi birakiyor.

(bkz: kendimden biliyorum)
benim gireceğim ygsden önce ki son sınav.
uzun bir zamandan sonra umrumda olmayan sınav olmuştur. ygs ile olan düzenli ilişkimi geçen sene bitirmiş bulunmaktayım. monoton bir ilişkiye dönüşmüştü çünkü. gir çık hüsran. gir çık....
bu sene de yanlış soru beklediğim sınav.
şimdiden tüm sınava girecek adaylara başarılar diliyorum.
yarın kuzenimin gireceği sınavdır fakat kendisi hala uyanık whatsappdan bana laf yetiştirme derdindedir.

lan ben gireceğim sene akşamdan sabaha kadar korkudan kaskatı kesilmiştim. zaten sınavdan çıktığım an duvara yığıldığımı hatırlıyorum en son. milletin dötü iyi yani
bir üniversite öğrencisi olarak sınava gireceklere tavsiyemin "arkadaşlar sakın gelmeyin tünelin ucu bombok bi yere çıktı" olduğu sınavdır.
şimdiden söyleyim bir bok olmuyor eskiden bir sebebi vardı bu sınavın şimdi her yer üniversite bokunu çıkardılar afedersin şimdiden aramıza katılacak üniversiteli işsiz arkadaşlara hoş geldiniz aramıza demek istiyorum. hoş geldiniz.
gerçekten de bu telaş, korku ve heyecan içindeki öğrencileri görünce çok mutlu oluyorum. adeta orgazm... psikolojim bozuk heralde.
henüz soruları elime ulaşmayan sınavdır. fem i, körfezi falan arıyorum açmıyorlar da başlarına bir şey gelmiş olmasın ?
girecek olanları bugünden itibaren heyecan ve telaşa sokan sınav.

ciddi ciddi panik yapmaya başladım sınava kadar geçse bari
bakın arkadaşalr dünyanın sonu değil başarımak da kaybetmek de var bu işte..

diyeceğimi mi sandınız amk.. bu sınavlardan yüksek alamazsanız bi baltaya sap olamazsınız burası abd değil. üni okumadan olmaz.

kolay gelsin.
başarısız bir üniversite tecrübesinden sonra tekrar şansımı deneyeceğim sınav. tek sinir bozucu olan şey ise alınan test kitaplarının evde bomboş yatıyor olması. hayır tek bir sayfası karalanmış olsa gam yemeyeceğim. gitti paracıklar.
Ergenleri strese sokan sınav.
19 yaşındaki bir ergeni strese sokamayan sınav. sokmuşum sınavına.
yarın gireceğim sınav,
sınavdan sonraki objektif değerlendirmelerimle tekrar burada olacağım.
daha önce iki kere girdiğim sınav. kesinlikle çok fazla üzülmeyin kötü yaparsınız. bu sınavda 300binlerde olan birçok arkadaşım daha sonradan lys ile 20binlere kadar gelmiştir. fazla takmayın. kafanız rahat girin.
Özel ders verdiğim 2 öğrencimin de yarın gireceği sınav. Herşey gönlünüzce olsun canlarım.
buna giren buna da girdi. (bkz: Lys 2013)
siz ygsyle lysyle uğraşırsınız patronunuz ilkokul terk olur.
Tüm einsteinların burada toplandığını gördüğüm sınav.

YGS' den eşit ağırlık 300 civarı alıp, lys' den 260 üzeri aldıktan sonra ankara üniversitesi antropoloji bölümüne yerleşmek gibi minimal hedefleri olan tek insan ben miyim, merak ediyorum. Sözlük ilk 10.000' i kapatmış maşallah.

şu sınavla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar mesaj atabilirse birkaç sorum da olacak kendilerine.
önemli olan sınavın lys olmasına rağmen cebe atılan her puanın mühim olduğu sınav. şahsen ben ygs ye biraz daha fazla önem verseydim 1600 lerde olan derecemi ilk 1000 e çekip boğaziçine yerleşebilirdim. gençlik işte yapılıyor bir hata ve o hata hayatınızdaki yol haritanızı çiziyor. bu öneme rağmen sınavı seri fakat olabildiğince az gergin çözmeniz sizin yararınızadır. zordur stres yapmamak biliyorum ama kendinize güvenin.
şaka maka yarın gerçekleşecek sınavdır.
(bkz: yusuf yusuf)
güncel Önemli Başlıklar