bugün

Lisans Yerleştirme Sınavının 2013'de de yapılacağına işaret olan sözdür (ukde).
muhtemelen olmayacak sınavdır.

böyle giderse 3 senede bir sistem değişecek.
o zamana kadar slm, asl, pls bile olabilir. sistemin aynı kaldığı görülmüş şey değildir.
allah sokturtmasın * dediğim sınav *
21.12.2012 kehaneti gerçekleşirse hiç bir zaman gerçekleşemeyecek olan sınavdır. (bkz: 21 12 2012).
katılacaklara şimdiden tavsiyeler verilmesi gereken sınav.

-kesinlikle ygs'ye değil bu sınava hazırlanın.hele bir de eşit ağırlık-sözel okuyorsanız ygs için tek hazırlığınız hocayı dershanede dinleyip evde hemen testini çözmek olsun.günde 2 saatten fazla ayırmayın.(iyi kötü bir temelim var diyen böyle yapmalı,temeli olmayan gün içinde daha fazla saatini ayırmakla beraber yine de lys'yi ön planda tutmalı.)

-üstteki tavsiyeyi kesinlikle garipsemeyin.çünkü ygs hazırlanılacak bir sınav olmaktan ziyade ne kadar soğukkanlı olduğunuza bağlıdır.ben bir eşit ağırlık öğrencisi olarak ygs 2012 için 6 ay fen bilimleri de çalıştım,denemelerde 30 a yakın fen netim çıkıyordu.fakat bu hiçbir işe yaramadı,çünkü soğukkanlı olamadım örneğin.o yüzden ygs'ye daha çok mental açıdan hazırlanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

-mental açıdan hazırlık için kendinize anahtar cümleler oluşturun.örneğin şunu deyin kendinize : 'ben ygs esnasında işler planladığım gibi gitmezse kendimi anında sakinleştirecek bir anahtar biliyorum.' bu anahtar şu olabilir en basitinden : 'bu sınavdan alacağım başarılı bir sonuç belki de birçok insana yardım etmemi sağlayacak sosyoekonomik bir statüyü de beraberinde getirecek.ben bir yardım gönüllüsüyüm,ve gönüllü liderler hep soğukkanlı olmalıdır.'

-ygs için yukarıda söylenen 2 şey yapılırsa kesinlikle sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.ayrıca bu kadar lys'ye önem verin denmesinin de bir mantığı var.örneğin geometri dersi gerçekten nankördür,en fazla 3 gün çözmemelisiniz,ama 1 hafta hiç geometri çözmezseniz yavaş yavaş unutmaya başlıyorsunuz.işte bu ygs sürecinde lys geometrisi özellikle unutuluyor,ygs'den sonra bir boşluk başlıyor.'lan ben geometriden hiçbir şey yapamıyorum :(' '15-20 arası anca geliyor :(' ne bekliyorsun ki ? ama tabi ygs için türkçe çözmeli falan di mi ? ahahah.

-ygs de 40 binin içinde olup lys'de bunu 2 bine taşımış arkadaşlar olduğundan dolayı bu tavsiyeler bu kadar rahat yapılıyor.bırakın millet ygs'de ileride olsun,onlar o kadar ileride olmak için lys'yi gözden cıkardılar,haberleri yok.siz ileriyi görün,çatır çatır lys'ye hazırlanın.matematik geometriden toplamda 1 yanlış edebiyat coğrafyadan toplamda 15 yanlış yapan arkadaşım 40 binden ilk 2 bine çekti,o halde sorun nedir ?

lütfen,bu tavsiyeler başı yanan bir öğrencinin tavsiyeleridir.bize kimse bunlardan bahsetmedi,siz bilin.

edit:yazmayı unutmuşuz,elbette sözlükçülerin diğer tereddütlerine de özel mesaj yoluyla cevap vermek boynumuzun borcudur,çekinmeyin.
bu sınava girecek öğrencilerin bu yıl - yani 11.sınıfta - ygs'yi bitirmiş olmaları gerekirdi. lys'nin belirleyici sınav olduğu unutulmamalıdır, 12.sınıf mütemadiyen lys'ye ayrılmalıdır.

edit: sınavların haziran sonu bitmesi yeryüzündeki en büyük saçmalık ve zulümlerden biridir. bre ösym, andaval gibi test çözdürüyosun ya bu sıcakta adama ; taşaklarım pişti geometri çözmekten. möne koyem !
2013 yilinin haziran ayinda yapilcak olan universiteye giris sinavlarinin ikinci basamagi. girecek olanlara basarilar. allah zihin acikligi versin.
önümüzdeki yıl yapılması beklenen lys sınavıdır. tabi sınav zımbırtısı değiştirilmezse.
her Türk gencinin en az bir kere yaşaması gereken duygu. O heyecan, stres, korku ömrünüzde göreceğiniz en farklı durumlar. Ayrıca benden tavsiye ygs'yi çok sallamayın önemli olan lys.
ilk sınavını sözel öğrencilerine şemsiye açmak için 15 hazirana koymuştur. ulan neden ilk bize giriyor şemsiye dedirtir.
2012'den netice alamamış olanların gireceği sınavdır.Ya da okulu bırakırlar bilemiyorum tabi.
geometrinin 60 dakikaya çıkarıldığı sınavdır.
Hayırlısıyla gireceğim sınavdır .
lys 2013 de kopya çekildi, hile var.
iptal edilsin. *

(bkz: nostradamus)
gecen sene 2012 lysde istanbul univ bilgisayar muhendisligini kazanmam nedeniyle 2013 lysdeki butun arkadaslara basarilar dilerim ve hepsine bilgisayar muh yazmalarini tavsiye ederim.sorulari olan mesaj atabilir. sinav veya hersey hakkinda.
Planlı değil it gibi çalışılırsa başarılı olunan sinavdir. Siz birincilerin dediklerine inanmayın.
2013 yılının haziran ayında yapılacak olan 5 oturumlu sınav.
'Beni unuttunuz la ... ' diyen sınavdır . Halbuki YGS'na rahmen burda kral gibi LYS var .
henüz açıklanmamıştır.
birincisi şu an nefes alıyordur.
şimdiden tüm hızıyla bu sınava çalışmaya devam edilmelidir ygs her şeyin sonu değildir bu sınavla telafi edebilirsiniz.
anlatım bozukluğunun babasıdır. gereksiz sözcük kullanımından kaynaklı olanından.
öğlen olmasına çok sevindiğim sınav. diğer türlü bayan çok takan olarak heyecandan uyuyamazdım ygsdeki gibi. 3 saatlik uykuyla girdim . şaka gibi.
başvuruları bugün başlamış olan sınavdır.