bugün

Abbas güçlü'nün ortaya attığı bir durumdur. YGS'de matematik bölümünden 1400 kişi full çekmiş. son yıllarda rastlanmamış bir durum.

Yazıda da bahsettiği gibi sorulması gereken önemli sorular var;

-bu 1400 kişiden kaçı imam hatip mezunudur ?
-kaç tanesi cemaat dershanelerinden çıkmadır ?
-Kaçtanesi akp milletvekili yada üyesi kişiler ile ilintilidir ?
vs..
vs..
vs...

Kaynak: http://blog.milliyet.com....mis__/blog/?blogno=300034
demek ki altın çilek gerçekten de beyne iyi geliyor. yüce başbakanımız boşuna tavsiye buyurmamışlar bunu.
(bkz: datmin oldum)
(bkz: hırsızlığın sevap olması)
ben yine de bu olayların hükümet ve hatta ösym dışında gerçekleştiğini düşünüyorum, eğer hükümet böyle bişey yapsaydı veya ortada bi kasıt olsaydı, böyle üç beş dersane öğretmeninin bile anlayacağı kadar basitlikte olmazdı, zira bu olayın hükümetin üzerine yıkılacağını herhalde kendileri de biliyordur, niye kendilerini rezil etsinler.

Yine ortada bi kasıt olsa neden sadece matematik sorularıyla yetinsinler ve niye ygs, oysa ygs nihai sınav değil, mühim olan lys değil mi, şimdiden milleti ayağa kaldırıp, lys.de soruları servis edememe riskine niye girsinler, bürokraside, yargıda yök.te ösym.de hala bu hükümeti istemeyen ve bir takım provakatörlerle işbirliği içinde olan insanların bunu yapabileceği ihtimalini de göz ardı etmemek lazım, ösym başkanı değişince ösym tamamen değişmiş olmuyor.

Netice olarak kpss ve öss olaylarında hükümet kötü niyetli bişey yapacaksa bu kadar aleni yapmazdı, kabağın kendi başlarına patlayacağını tahmin etmek için zeki olmak gerekmiyor.
kpss'deki abilerinden ablalarından hiç ders almamışlar. hala çalıp çalıp full yapmaya devam ediyorlar. burdan cemaat kurumlarına sesleniyorum. şakirtlerimiz b12 vitamininden oldukça yoksun şekilde yetiştirilmekte olup neticede unutkan olmaktadırlar. lütfen bu pek değerli şakirtlerimizi b12 açısından zengin gıdalarla besleyiniz. onlar bizim geleceğimiz.
(bkz: çekişi kuvvetli er kişileri)
akp iktidarından, iyice midemin bulanmasına neden olan olay.
Ah şu veli yok mu.
geçen sene 2000 civarı değil miydi bu rakam? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? Yükselme değil düşüş var.

Edit: geçen sene 700 kişiymiş. gelecegin bi yuzyil sonrasi'na teşekkürler.
aydın doğanın adamı abbas güçlü gene iş başında. nasıl öğrenmiş kimin full çektiğini, hayret ak partililerin ösym.sine nasıl sızıp bilgi almış, yoksa kendi adamları mı var orda, şaşırdım şimdi.
içlerinden birisi olarak pek de tuhaf karşılamadığım durum. geçen yıl kaç kişiydi falan bunlara da bakmak lazım.
not: sadece matematiği yapıp çıkan bir matematik öğretmeni olarak konuştuğumu da eklemeliyim.
ösym'nin tesadüfleri ne kadar sevdiğinin bir diğer göstergesidir.
susma haykır, ygs'ye hayır.
eğer böyle bir tablo ortaya çıkarsa ösym altından kalkamaz bu durumun kesin iptal olur yarın sonuçlar açıklanıyor bakalım.
yazıda 1.400 adayın matematikten full çektiği belirtilmektedir. geçen senelere göre karşılaştırmak gerekir. çokta abartılı bir rakam değil gibi hem tm hem sayısal bölümü öğrencilerin matematik testi çözdüklerini düşünürsek. ama tabi geçen sene önemli, eğer geçen sene matemtikten full çeken daha az kişi varsa işin içinde piçlik olduğu kesinleşir. her iki sınavada giren biri olarak geçen senenin en azından beşte biri kadar olması gerekir... diye düşünüyorum...
üniversiteye giriş sınavlarında eski başarıları düşen cemaatin başvurduğu kopyanın en önemli delilidir.
intihalden sabıkalı başkanın öğrencileri intihal yapmıştır normaldir
sehven olmuş olaydır.
bu işte eli olan her bireyin allah belasını versin.
2011 ygs Matematikte 40 sorunun tamamını yanıtlayan aday sayısı 1805 olarak açıklanmıştır.
çalışan nasıl da yapıyor?
şifreli sınavdır,ama sehven olmustur. kimsenin bir suçu yoktur. teknik hatadırdırdır pehhh.