Kimmiş bu yeşil.
Emekli jitem'ci. 90'larda Hainlerin korkulu rüyasıydı. Eski özel hareket şube müdürü ve korkut eken yeşil'in Hayatta olduğu söylemişti.
Antalya'da yaşıyormuş.
tilki selim ile olan ses kaydı, full şekilde ortaya çıkmıştır.
https://youtu.be/awltEOf4v3o
Kvp deki kara karakterinin oynadığı eski istihbaratcilardan.

Yasadigi veya oldugu hala mechul.
90larda 50 yaş üstü olan bu adamın bugün 80 yaşını devirdigini düşünürsek, hala devlete hizmet etmesi akıl mantık işi değildir. Bir de hala bu adamın devlete çalıştığına inanan gerizekalı halkın , her duyduğuna düşünmeden, koşulsuz şartsız inanması ayrıca komikti.
Yaşıyorsa 67 yaşlarında olması lazım 2010 da uyuşturucu kaçakçısı tilki Selime "yalnız yiyen adamı bir gün kustururlar " sözüyle tehtitte bulunup haraç istedigi telofon takibinden anlaşılmış
Tilki selimse bunu siklememiş aynı yıl kimliği belirsiz birinin saklandığı yeri ihbar etmesiyle yakalanmış ihbarı yapanın mahmut yıldırımın olduğu ortaya çıkmış polis bunu yalanlamıştır.
Zamanında bölgede görev yapan üst rütbeli bir asker, bu yeşilin tek kişi olmadığını aslında bunun bir tür kod isim olduğunu söylemişti.

(bkz: derin devletin gayri resmi yüzü olmak)
Adama yaşıyor diyorlar ama şu an yaşasa 80 90 küsur yaşında olacak demek. Bu yaşta bir adam nasıl devlet kadrosunda çalışsın. Güçten düşüyor yani. He endam yerindeyse süper olurdu orası ayrı tabi.
görsel
veli kucuk pasamızın değer verdiği birisidir..
Pembe kod adlı melek Baykal'ı hatırlatmıştır.
Pkk nın korkulu rüyası...

Edit: aramızda pkk lılar var hazmedemiyorlar. Ha haay dertlerine yansınlar hewaller.
“ben abdullah öcalan’ın yanına kadar gittim, orada onu öldürmek için tam 3 ay bekledim. 3 ay hainlerle yaşadım, yılan yedim böcek yedim. artık sabrım kalmadı ve jitem’den bana bu emri veren albayla irtibata geçtim “neyi bekliyorum efendim, bu emir ne zaman gelecek?” dedim. albay bana “emir büyük yerden, öldürmeden geri geleceksin.” dedi.

duyduğum laflar karşısında fenalık geçirdim. ben para için değil binlerce askeri öldüren soysuzların hesabını kesmek için bu görevi üstlendiğimi bildirdim jitem’ci albay’a. bana ömrün hapiste çürür dedi,

sonra ona dedim ki “birazdan apoyu öldüreceğim, sonra seni ve sana o emri veren makamdakileri.” bunlar devletin bütün birimlerine sızmış. apoyu öldüremedim, o gece dağ kadrosunda bir tane hain olduğunu öğrendim telsiz’den.

herkesi sorgulamaya başladılar, yakalanmam an meselesiydi. apo’yu alıp götütürdüler kamptan. gece olunca zar zor ayrıldım kamptan. ve giderken şunu yazdım “yeşil bir kere geldi, bir daha geldiğinde hiçbiriniz yaşamayacaksınız!” türkiye’ye gelemedim, hain ettiler beni. en çok zoruma bu gitti, milletimin beni hain bilmesi.''
bir tarafının zaza olması da çok enteresanmış.
http://cdn1.ntv.com.tr/go...95938000&maxWidth=620

bir "ace" değildir.
(bkz: ahmet cem ersever)
(bkz: beyaz toros)
hayal ürünü diyenlerin güldürdüğü kişi. evet.
böyle biri yok. hayal ürünü.
mit'in başında olmalıdır.
görsel
boş muhabbetin tekidir. allah bilir nerde ölmüştür.
Sözlükteki kimsenin bilgi sahibi olmayıp sürekli salladığı karanlık şahıs. Bir de reis diyorsun.

Pkkya yaptığı kıyakları da elbet bir gün konuşursunuz. O zaman aynada kendi suratiniza tukureceksiniz.

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor heralde.
ekmek yoksa kalaşnikof yiyin (yeşil)
bu adama ne oldu gerçekten merak ediyorum.
Hakkında konuşanlar varsa yaşıyordur belki de yazanlardan bir tanesidir.
Adını unutturmuyor arada görüyoruz. Kendisini eksik olmasın.
Tanışmak istediğim soru sormak istediğim kimsedir.
zamanın devlet için çalıştığını düşündüğüm kayıp mafya babası. belki ölmüştür. sevdiğim bir vatan evladı.
(bkz: kara)
(bkz: kurtlar vadisi pusu)
kontrgerilla. zamanının kaçakçı kürtlerini haraca bağlayan adam. kürtçe ıslık çaldı diye bir adamı vurmuşluğu vardır.
(bkz: beyaz toros)