bugün

bizim memlekette müdür çoktur malum, sözlüktede yetkili çok maaşallah.
bir zamanlar serdar facebookoğlu'na veridliğini tahmin ettiğim sözlük için pek de yeni olmayan bir oluşum...
kafasına göre entry siliyor bu adamlar, gereksiz bir gerekçe ile silmişler dün girdiğim bir entrymi çok enteresan...
askerde bunlara uzman çavuş diyorlarmış...
çalıştığınız yerde üstünüz olan kişi.

genelde gıcık olurlar.
Bugünlerde gammazlanan forum-chat tarzı entryleri bir güzel es geçiyorlar. Sorun bende mi diye bir iki entry'i moderatörlere aktardım, hayır efendim, sözlük kuralları uyarınca silinmesi gereken entrylermiş.

Ya çok dikkatsizler ya da yetersizler. Şöyle bir entry girilmiş mesela:

"Kız domates mi neresini elleyeceğiz de anlayacağız?"

Bunu gammazlıyorsunuz ve silmiyorlar.

Yazılı olmasa da yeni birtakım kurallar uygulanmaya konduysa bilelim biz de kasmayalım tanım falan diye.
anladığım kadarıyla gammazdan bi farkı olmayan uludağ sözlük mertebesi. hızlı çaylak etme ve başlık taşımaktan başka bir işe yaramıyorlar.
Hatırla entry silerler.
yazarına göre muamele yaparlar, yetkililerin bayan yazarlardan oluşan haremi var sanırım. yoksa bir orospuyu korumanın bir açıklaması yok.
entrymi yine silmiş çok muhterem yetkililer. ağır tahrik varmış küfrü mikroskopla mı gördünüz.
(bkz: sen yetkili bi abi ye benziyosun)
yetki ile donatılandır.

uludağ sözlük'te an itibariyle:

görsel
bir konuda sorumlu olan bilgileri olan kişiye denir.
canlandırılmaya değer bir entry . Veridliğinde insanı çıldırtacak bir mutluluk
görevinin diğer yazarlara tepeden bakmaya sebep olmaması dilenen sözlük görevlisi. hepsine görevlerinde başarılar diliyoruz.
bir uludağ sözlük görevlisi. bazıları hakkında fark ettiğim bir şey var. bazılarının futbol konusunda tarafsız kalmakta zorlandıklarını bir süredir takip ediyorum. elbette onlar da insan ve takım tutmakta özgürler. ancak taraftarı oldukları takıma duydukları sevginin görevlerinin önüne geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.
bir de bu ünvana sahip olmasına rağmen diğer yazarların halini hatrını soran, onlarla diyalog kuran yazarların olması sevindiricidir. bu derece nazik davrandıkları için yetkililerden birkaçını kutlarım.
artısı ve eksisi ile şu ana dek gözüme çarpan budur. ileride yeni gözlemlerimi iletebilirim.

edit: hepsine bu önemli sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda başarılar dilerim.
pek yok sanırım.
Taşınma gammazlarını dikkate almayan kişilerdir.
yetkilileri ilk önce moderasyon kafasına göre seçmiştir. her 2 ayda bir en başarılı 2 gammaz en başarısız 2 yetkilinin yerine geçmektedir. daha sonra yeni yetkililere moderatör eğitimi verilmektedir.
(bkz: sen yetkili bir abiye benziyon) muhabbetini anımsatan kelimedir.
soru işaretleriyle dolu sözlük görevlisi nitelemesi. örnek olarak bir yetkilinin futbol konusunda tarafsız davranması ve taraflı entry girmemesi gerekir. ancak bunun tam aksini gerçekleştiren yetkililer olduğunu birkaç senedir fark ediyorum. bu kıstaslar netleşmeli ve yetkili olmanın kuralları moderasyon tarafından daha net biçimde hatırlatılmalıdır. bizi yöneten insanlara güveneceksek ancak böyle olacak.
Tek görevleri sözlük formatını korumak olan, tarafsızlıklarını format kuralları için kullanan yetkilendirilmiş yazarlardır.

Ben yetkiliyim diye hayata neden tarafsız kalıyorum arkadaşım? istediğimi yazarım. Çünkü 'yazar'ım. Beğenmezsen eksile 'donuz'a al. Ne biliyim çilingir sofrası kur hayata isyan et, git dağa bayıra vur kendini isyanım var ulan de...

Cumhurbaşkanının bile tarafsız olmadığı ülkede sen hayırdır amk?
Yetki sahibi , yaptırımı olan .

Örnek 1 .

Sonra gel adalet bekle . Fikir beyan etmenin format adına bir etkisi yok ise bu entrynin burada durması gayet elzemdir .

Zira ülkede eleştriye tahammül eşiği sıfır ve herkes kendince haklı .
(#38814739)

Bu nasıl yetkili ki insanların manevi değerlerine saygısızlık ediyor?

Her zaman yetkisi sallanmayan hede. Tanım olarak bir yerin düzenini sağlamakla yetkilendirilmiş kişidir.
(bkz: yetkilisi format sallamayan sözlük)