bugün

bugün yerli otomobilimizin ilk lansmanı yapıldı.

kamuflajlıydı yolların aslanı...
görsel

ama bizler bir avuç vatanseer iman etmiştik bu ulusun, bu milletin yükselip yüceleceğine,
görsel

kendi otomobilimizi de, kendi uçağımızı da, kendi helikopterimizi, tankımızı da yapacağız evelallah.

şu güzelliği eleştirenler nasıl birer insan diye soruyorum kendime,
görsel

gurur duyarım ben sadece, nesini eleştiriyorsun şerefsiz oğlu şerefsiz.

bunların kafasıyla yönetilse ülkemiz, şu an hala şahinlere, murat 131'lere, reno 12'lere biniyor olurduk.
ama allahtan bu mahlukatlar sayıca azlar ve bu mahlukatlar ekonomimizin çok küçük bir parçası, hatta asalak bir parçası bunlar.

memlekete bir çivi çakmayan, istihdam sağlamayan, ama atama bekleyen yavşaklar bir çoğu.

isterler mi bu vatanın evladı başarılı olsun.

hemen "çakma, çalıntı" yaftasını yapıştırdılar.
lan şerefsizin dölü, lan orospunun evladı...
sen ne biliyorsun da "çalıntı" diyorsun ulan yavşak...!

bu projenin geçmişini biliyor musun? argesini biliyor musun it oğlu it?
ne emekler verilmiş, kimlere, hangi firmalara kim bilir ne kadar patent hakkı ödenmiş bir araştırdın mı da "çakma" diyorsun adi köpek...

he, koskoca türkiye cumhuriyeti devleti'nin koskoca tübitak'ı senin gibi maldı da göz göre göre gitti cadillac'ın bir modelini kopyaladı öyle mi?

ulan yavşak,
böyle bir şey olsa uluslararası mahkemelerde inim inim inletmezler mi bizi? bunun hesabını yapamayacak insanlar mıyız bizler?

kolaydı "çakma" demek.
kolaydı emek vermediğin bir işte emek verenlerin böyle kalleşçe, böyle adice çamur atarak haklarını gasp etmek...

aman, onlar için ne önemi var böyle şeylerin.
yeter ki bu asalaklar bankamatiğe kartlarını soksun ayda bir maaşlarını alsın, sonra geçsinler masa başında bilgisayarda solitere oynasınlar tüm mesai saatinde.

sizleri bu ülkeden temizleyeceğiz.
bu memleketin sizin gibi asalaklara değil, pırıl pırıl beyinli, çalışkan, üretken bireylere ihtiyacı var.

ben şahsen gurur duydum ve bu günü almanak ajandama not ettim "13 ekim 2015 salı yerli otomobilimizin ilk lansmanı" diye...
allah yerli otomobilimizde emeği geçen, mühendisinden çaycısına kadar tüm personelden razı olsun.
benim şayet varsa her türlü hakkım bu aslan parçalarına helaldir.
Sahi ne oldu lan bu iş. Bak ilk defa duydum gene bugün. 100 km'de 2,5 tl yakacaktı sanırım bu araba o iş ne oldu?
başlık yanlış oldu galiba.

eleştiri olumlu veya olumsuz, projenin yarına yapılır. proje sahipleri eleştirileri göz önünde bulundurarak geliştirirler.

o itin yaptığı ise projeyi gömmek(karalamak da denebilir).
yaz beni de.

keko cadillac'ın iç görüntüsünü yerli otomobil niyetine koymuş. armayı kapatsaydın bari.

otomobil yerine araba, lansman yerine tanıtım günü diyebildiğimiz gün gerçekten türk oluruz belki.
eleştirmek insanın en doğal hakkıdır. ki eleştirmek sadece olumsuz bir anlam taşımaz. olumlu bir anlam da taşır.

yani aslında eleştirmemek bir şeyi geriye götürür.

ki vatan hainliği de öyle kolay ağza alınmaması gereken bir yaftadır.

eleştireceğiz evet. amaç daha iyisini bulmaya çalışmak olduğu sürece eleştirmek doğru olacaktır.

eğer benim yanlış düşündüğümü düşünen varsa lütfen özelden yazsın.

saygılar...
yerli otomobilimizi eleştiren ala sapıklar lütfen "devrim arabaları" adlı sinema filmini izlesinler. sanki aynaya bakmışlar gibi kendilerini göreceklerdir.

türk mühendisine, mekanikerine, işçisine imkan verildiğinde yapamayacağı şey yoktur.

bugün bu aslan parçalarına verilen bu imkanın meyvesini aldık.

gururluyum, mutluyum...

Bursa, şehir olarak, altyapı olarak, kalifiye eleman olarak yeni yerli ve milli otomobilimizi üretmeye hazırdır cumhurbaşkanım.

arz ederim...

not: yerli otomobil bir ak parti projesi değildir. aynı zamanda bir chp, bir mhp projesidir. bu vatanı seven, değer veren herkesin projesidir arkadaşlar.
"cadillac çakması" diye çamur atmak size bir şey kazandırmaz, ama memlekete çok şey kaybettirir. bu proje hayata geçirilip seri üretime başlandığında en az 100 bin kişi bu projeden ekmek yiyecek. belki sen de ucundan kenarından nasipleneceksin, belki baban, kardeşin, komşun nasiplenecek.
meyve veren ağacı taşlamak niye?

bazen fazla konuşmamak, susmak gerek.

ben susayım, lafı üstadı söylesin. buyrun;
görsel
avrupalılar 1900 lerde araba uretip seri uretime gecer
biz 1 yüzyıl geriden geliyoruz
Gelişme var.
ama cadillac'a çok benziyormuş
Hindistanın bile araba ürettiği dünyada Türkiye'nin diğer Avrupa ülkeleri gibi yerli otomobil üretmesi güzel birşeydir arkadaşlar. Bunun karşısında durma düşüncesi görüşünüz ne olursa olsun doğru bir tutum değildir. Öte yandan bu kişileri vatan haini ilan etmekte doğru bir şey değildir. insan olarak birbirimizi kolayca suçlayabilen bir yapıya sahibiz. Bunun böyle olmaması gerekir düşüncesindeyim. Birbirimize daha fazla saygı göstermeliyiz.
61 yılında yani bunda 54 sene önce yerli otomobil yaptığımızdan bi haber ak beyinsizlerin lafıdır. bu hırsız sever ve akan kandan orgazm olan şerefsizler, sanki yerli otomobil ilk defa 2015 yılında ortaya çıkmış gibi göt yalıyorlar. ulan iki dakika şerefinizle hareket edin.!!

ulan akp zamanında saman ithal ediyoruz, bree a.kodum beyinsiz ak dölleri. satılmadık fabrika, kurum ve kuruluş kalmadı. tarım ve sanayinin anasını bellediler. sizler hala beyinsiz gibi "yerli otomobil" diyorsunuz. ulan vestel'de sözüm ona "yerli telefon" üretiyor. yersen.!!
Mevzuya yabancıyım da ben açıklasın biri bana. Araba tamamen yerli ürettim mi? Yurt dışından hiç bir aksamını getirtmedik mi? Bak öyleyse gerçekten güzel bir şey ama yok montaja ülkesi olacaksak siksinler öyle arabayı.
eğer o aracın en önemli parçaları motoru vs. bu ülkede üretilmişse dünyanın en çirkin arabasıda olsa başımın tacıdır. işte milli odur. ama sen tüm malzemeleri yurt dışından ithal edip burada birleştirmeyle yerli araba yaptım dersen hiç yapmasaydın daha iyi. cari açığı arttırmazdın en azından. tipinin başka arabalara benziyor olması zerre önemli değil asıl mesele budur!
cadillac bls(konsol)

görsel

milli otomobil(konsol)

görsel

başka sözüm yok hakim bey.
yerli otomobil projesi partiler üstü bir projedir.
böyle bir işin akp'si, chp'si, mhp'si olmaz. memlekete bir çivi çakan acımasızca eleştirilmemeli, her zaman alkışlanmalıdır.
tabi bizim ne devlet, ne de millet geleneğimizde girişimciyi teşvik etmek gibi bir adetimiz hiç olmadı.

zaten bu yüzden osmanlı son yıllarını "hasta adam" olarak geçirdi ve nitekim öldü.

şimdi aynı osmanlı'daki gibi "istemezük"çüler türemiş, memlekete faydası olacak her girişimin önünü kesme derdinde.
yahu biz neden kendi evladımıza, kendi çocuğumuza güvenip teşvik etmek yerine onu baltalıyoruz ki.

velev ki bu proje çakma olsun be.
velev ki bu proje çalıntı olsun.

bu işten hepimiz ekmek yemeyecek miyiz?
"cadillac hainidir" daha doğru bir tanımlamadır.

ayrıca, artık trollük gayretiyle midir nedir bilemem, kendi fikirlerine ihanet edenlerin, tükürdüklerini yalayanların şunu bunu hainlikle suçlaması da ilginç...
büyütülecek bir olay değil bu. yerli otomobil diyoruz ama bunun elektrikli olduğunu belirtmem gerekiyor. motor olayı yok yine yani. bir de benzinli ve dizel motorlusunu üretirsek çağ atlamış oluruz.
Yerli otomobilin yerliliği tartışılırken yapılan anlamsız beyandır. ilk diye yaygara koparılarak yapılan, görüş gözetmeksizin herkesi heyecanlandıran çalıntı tasarımlı araçtır, elbette eleştirilecektir. Eleştirmek en haklı durumdur.
milli dava da bile bolunduk.

yaziklar olsun...!
araba lan bu hepsi birbirine benziyor zaten amk. yok o arabadan çaldı yok buradan çaldı demek ne bileyim emeğe ihanet olur bence. hayatında cadillac ile bu arabayı sürebilmiş insan daha yok. bir çıksın ondan sonra "cakma bu aq bak o ona benziyor" dersiniz.
Cadillac'ı seçim öncesi tabelacıya götürüp kaplatmışlar, direksiyonundaki amblemi sökmüşler. bir de orta göze ekran yerleştirmiş içine tübitak yazmışlar. Ülkenin bağımsız seçim hükümeti bakanı da Utanmadan, sıkılmadan bunu gelişen türkiye, yeni türkiye ayaklarıyla sunmaya çalışmış, 2020'ye yetiştirmekmiş amaçları. Oyu on yıldır yüzde otuz beşlerin üzerinde olan Bir parti bu kadar mı çapsız, bu kadar mı alakasız ve yalan üreticisi olur.
Trolleri de tüm sosyal mecralarda beğenmeyen yok fatan hainidir, yok miy miy miydir diye saçmalama peşinde.
adamlar Cadillac BLS' yi kamufle etmiş bizim dantelli kefenli dört parmaklılara yerli diye yutturuyorlar. durmak yok uykuya devammmm.

http://www.hurriyet.com.tr/milli-cadillac-30302310
seçim yatırımından öteye gitmeyecek çakma arabadan "milli dava" çıkarmaya çalışanların "bölündük" diye eleştirdiği sözde hainlerdir.

kardeşim, niyetleri gerçekten yerli araba yapmaksa, yapsınlar. yapmasınlar diyen mi var? fakat üretimi 2006'da durmuş bir aracı "yerli araba yaptık" diye gagalamalarına izin veremeyiz elbette.
(bkz: yerli otomobilin cadillac bls çıkması)
teknik taktiğini bilmem ama ben bir araba yapıcağımı açıklıyorsam bir araba üzerinde geliştirme yapıyorsam bunu net olarak açıklarım ve süreci anlatırım. hiç açıklama yapmadan seçim öncesi araba yaptığa çıkıp bilimsel çalışmanın ötesine geçip oy kazanma aracına cevirsen ciddiye alınmazsın. önce işini sen ciddiye alıcaksın. bizi aşşağılamayı sevmem ama ciddiyetsizlik fazlasıyla eleştriyi hakediyor.
sen gidip Cadillac BLS nin aynısını yaparsan eleştirirler tabi milleti mal sanıyor bunlar hala.
Doğru bir tespit. Yerli bir otomobil ihtiyacı olmayan çok rahat eleştirebiliyor. Dünya umurunda değil sözde çevreci. Yerli otomobilin elektrikli olduğundan bir haber. Ak parti el atmasa kimse düşünmeyecek yerli otomobil yapmayı ve bu zamana kadar dönem dönem yapılan yerli otomobiller çok satmıştır