bugün

yerli otomobilin ismi bile yerli ismi değil. Yokuş Aşağıya Atlayan Geyik, Çiçek üzerinde oturan kelebek, oturan boğa vs. olabilirdi.
yerli otmobili yersiz yere tartışmak caiz olmayabilir.
ben bilmem. git kavedekilere sor, onlar bilir dedi sözlükte bir arkadaş.
Bilemiyorum ama ürettiğimiz arabaların bütün çevresel felaketini biz yaşarken, bizim işçimiz günde üç vardiya çalışıp üretirken, bizim insanımız kredilere faiz ödeyip araç alırken; karın aslan payı yurtdışındaki merkezlere akıyor..

isterse hepsi montaj olsun, en azından isim hakkı vb. Diye dışarıya avantadan para akmıyor.

Mesela bir fikir versin.. içtiğimiz sigaralarda Türk tütünü kullanılıyor, belki birinci sınıfları dışarıya gidip puro ve pipo tütünü olarak kullanılıyor ama olsun, kalanları burada sigara oluyor. işçi bizim, sigarayı içen biziz, fabrika Türkiye’de, tütün bizim; ama sigara firmaları sadece isim hakkı olarak senede 5 milyar dolar kazanıyor. Üstüne bizim insanımız kanser oluyor, ilacı yine ithal, ödeyen bizim sgk’mız.. bağımsız bir devlet miyiz? Evet.. ama üstünde saplanmış bir sürü kancayla suda ilerlemeye çalışan bir balina gibiyiz. Şunlardan kendimizi kurtarıp derinlere dalamıyoruz..

Arabayı yermek manasız.. bunun gibi iki üç firma, 5-10 model çıkarırsak, sen-ben-o’num ödediği yıllık 10 milyar dolar dışarı akmayacak.. bunun yedek parçası vs hariç.. bir de, devlet biraz daha sübvansiyon yapabilirse, yerli avantajı sağlayabilirse, ödenen krediler de neticede yabancı ortaklı bankalardan alınıyor, bir de öyle bir katmadeğer oluşacak.. 5-10 sene şunu devam ettirebilirsek büyük hizmet olur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar