Hakkında soruşturma açılmış yazardır. Tüm dünyanın lanetlediği terör eylemini kınamak şöyle dursun destekler mahiyette paylaşım yapmıştır. Ekşi sözlük de bunun üzerine hesabını silmiştir.

--spoiler--
Yeni Zelanda'daki terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı ile ilgili inceleme başlatıldı

istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch'ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood'daki camiye cuma namazı esnasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı öven Ekşi Sözlük yazarı hakkında inceleme başlattığı bildirildi.

BAŞSAVCILIK, TERÖR SALDIRISINI ÖVEN EKŞi SÖZLÜK YAZARI HAKKINDA iNCELEME BAŞLATTI

Ekşi Sözlük'te terör saldırısının hemen ardından açılan "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazı yazan, Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

EKŞi SÖZLÜK: "ENTRY'i YAZAN KULLANICININ HESABI iSE NEFRET SÖYLEMi SEBEBiYLE KAPATILMIŞTIR"

Ekşi Sözlük, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından terör saldırısını öven kullanıcısının hesabının nefret söylemi sebebiyle kapatıldığını açıklamıştı.

Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi. (SABAH)

http://www.hurriyet.com.t...eleme-baslatildi-41150898
--spoiler--

görsel
Yazdıklarınıza dikkat edin sonra enselerler.
teröristtir. cezası da terörle ilgili madde üzerinden verilmelidir. Bunun için illaki bir eyleme karışmış olması gerekmiyor, hastalıklı beyni ile toplum içinde dolaşması yasaklanmalı.
Yavşağın önde gidenidir. Siktir git lan bu ülkeden..
Komple ekşi kapatılmalı. Böyle çok tip var yönetim de böyle düşünüyor ama gizliyor.
iyi olmuştur. inşallah yargılanır ve görür ebesinin bilmem neresini. darısı diğerlerinin başına sadece bu gebeş ile sınırlı kalmamalı. sadece dini değerlere değil diğer manevi değerlere, ülkesinin kurucusuna ailesine, ülkenin bayrağına marşına milli mücadelesine kadar saldıran onlarca kuduz var buralarda. yaşları küçük falan denmeyip toplanmaları lazım.

buradaki bazı embesiller sırf siyasi görüşleri kendileri gibi değil diye kendi vatandaşının tutuklanmalarını veya daha fenası polis tarafından öldürülmelerini istiyorlar ve destekliyorlar. birkaç tanesi layığını buldu ama yetmemeli. aralarında 60 yaşında tipler bile var düşün. hani ergen bunlar deyip geçemiyorsun. düşünce özgürlüğü mutlaka olmalı ancak insanların tutuklanmasına, öldürülmesine sevinip bunları sağa sola kusacak kadar değil. bu ekşi sözlükteki ve buradaki bazı tiplere cesaret verir önlerini kesmezsen 3-5 seneye kalmaz bu cehaletleri ile başka bir katliam haberinin baş rolünde olurlar emin ol.
kendisi de potansiyel bir terörist olan orospu çocuğunun tekidir. onun ben anasını sikeyim boyle evlat mi yetiştirilir.
yarın öbürsügün de farzedelim farklı bir yerde farklı saldırı olsa (allah korusun) annesi de orada can verse yine böyle konuşabilecek mi acaba? klavyeden yazmak kolay tabi.
Her ne olursa olsun, hangi ideolojiye sahip olursa olsun, hangi dine, ırka, ulusa bağlı olursa olsun hiçbir insan için bu denli iğrenç söylemlerde bulunulmamalı.. Gerçi oradakiler böyle olmayı marifet ve üstünlük saydıkları için pek de şaşırmadım.
Hak etti öttürsünler biraz.
iceri alip hayatini mi yakacaklar sanki arkadaslar abartmayin sadece bir gövde gosterisiydi bu yarin baska hesapla yazmaya devam eder.
Tam bir süzme salakmış. Insanlarin öldürülmesinden zevk alacak nasıl bir kalleş bu böyle? Üstelik yurtdışından da yazmamış. Ne içtin olum bu ne cesaret?
kahpenin dölüdür net. benide mahkemeye var lan aq evladı.
tutuklanmıştır.
https://www.sozcu.com.tr/...ltina-alindi-3937030/amp/
Tutuklanmış.

Gerçekten hukuk sistemimiz şaka gibi. Meydanlarda avaz avaz kan dökeceğim diyen sedat peker e soruşturma dahi açılmıyor ama bunu yazan kişi tutuklanıyor.

Cmk 100 ağlıyor şu anda..
Bana gore o yazar bahane edilerek eksiye bir uyari mesaji veriliyor. Yoksa internette her gun binlerce kisi nefret sucu isliyor. Inanmayam acsin baksin youtube'u. O yazar da bana gore linc kurbani oldu. Ayrica ulkemizdeki siyasilerin de gecmislerinde neler soylediklerini cok iyi biliyoruz. Her neyse tabi muz cumhuriyetinde sasirtmayan olaylardan biriyle daha karso karsiyayiz.