bugün

yeni yıla girmenin haram olduğunu, bunu kutlamanın çok büyük günah olduğunu savunan cahillerdir. yahu madem haram, o zaman siz girmeyin kardeşim yeni yıla! adamların beyni hicri takvime göre akıyor yahu, geçmişin ötesinden sıyrılamamış dolarsız sıfatları.

+ yeni yılı kutlamak haramdır.
- 1000 dolar?
+ dansöz de gelecek mi?

aslında bu kadar basit.
(bkz: noel kutlamak farz)
sırf başkalarının yaptıklarına çamur atmak için önüne gelene haram deyip, bir nevi kendi sapıklıklarını ört pas etme şekli.

açık ayran istiyorum...
açık ayran içme haram. kapalı iç...
bi git ya sende herşeye haram diyorsun...
git deme bana haram... *
haram olup olmaması nasıl kutladığına bağlıdır.
haram degil tabiki de. ama bende kutlamıyorum mensup olmadıgım bir dinin adet haline getirdigi bizi kurban keserken vahşi diye niteleyen hrıstıyanların deli gibi hindi kesip yedigi gün. özel bir gün degil bir yıl bitti bir yıl başladı diye sapıtmanın alemi yok.
müslümana haramdır ama sizi bilmem.
yılda bir yaşanan güzel sevimli bir kutlamayı yasak göstermeye çalışırlar.
muhtemelen çoğunluk 31 aralıkta içtiği için çekememiştir, kıskanmıştır. (bkz: sen içki haram desene direk)
haramdır.
kutluyoruz da sanki kedi mi kesiyoruz ? allah allah her zaman yenilen şeyler çay, pasta, poğaça ve sevdiklerinle bir arada olmak haram olmamalı diye düşünüyorum.
sanki millet yeni yıla girerken yaşasıııın jesuus doğduu lalalaylaylalalaylay diyor. 2011 bitiyor 2012 başlıyor bir yılın başı herkes yeni bir sayfa açacağım diyor bu yıl belki eşime daha iyi davranacağım diyor belki kumarı bırakacağım diyor sanki jesus a pasta kesiyoruz.
Cahildirler işte, adı üstünde. Bunlar yeniliğin her türüne karşı mirim, sırf bu değil. Evet yılbaşı kutlamak modernlik ve entelektüelite seviyesi gösterir.
yeni yılın gelişini değil de eski yılın gidişini kutlamak gerekir, kutlamayan cahildir.