bugün

belki kısa, belki çok uzun sürecek, geçilmesi zor, bağımlılık yaratan süreç.

benim gibi internet efsanelerini sözlükten öğrenmiş yeni bünyeler için çok daha sıkıntılı bir süreç olacağı muhakkak. bir süre önüne gelen başlığa "sakin ol şampiyon, beyin bedava, çok da iyi güzel oldu tamam mı, kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan" vb bakınızlarla ayar vermeye çalışacaktır.

bundan bıkan eski nesil yazar arkadaşlar var. kızıyor, eleştiriyorlar da. ama adam yeni öğrendi yahu. bir heves, bir tezcanlılıkla kullanmak istiyor. sen aşmışsın, süper yazar olmuşsun, kendi bakınızını kendin yaratıyorsun. ama bi müsade et, çocuk da oynasın, hevesini alsın. sen zamanında ayar verecem diye 40 takla atmadın mı? sonra zamanla kendi tarzını yakaladın. e bırak yeni yavrucak da gönlünce eğlensin. yerli yersiz kullansın. zamanla öğrenecek o da yerinde ve etkili kullanmayı.

bayatladı diye bana göre eğlenceli gelen bir şeyi kullanmayacak mıyım? çatır çatır da kullanacağım.

herhangi bir yazının sonunda çok bilindik bir kalıp kullandığımda, "klişe bitirmişsin, daha özgün olmalıydı" diye eleştiren arkadaşa sesleniyorum. klişe sensin, özgünlük de bana girsin.