bugün

şüphesiz üzücü bir durum.
şu an lisedeki bir kürt çocuğuyla, 10-15 sene öncesine göre daha çok dalga geçiliyodur.

sebebi de internetteki sikimsonik kürt mizahları!
üzücü olan durumdur. bunlar hep ırkçılıktan kaynaklanıyor. evet.
şahsen ben kürdüm. yüzüme karşı düşmanlık yapabilen bir babayiğitle daha karşılaşmadım.
akp döneminde olmuştur.
trump bugün ikinci kez dedi ki kürtlerle türkler yüzyıllardır savaşıyor.
bu yalanın ilk dile getirilişinin üzerinden bir ay geçti. türk dış işleri bakanlığı bu yanlış bilgiyi düzeltmemiş herif hala aynı teraneyle milleti uyutuyor.
biz kürtlerle hiç savaşmadık. kürtler milletimizi bir araya getiren elemanlardan biri. biz 1980'lerin başından beri pkk adlı terör örgütüyle savaşıyoruz.
ancak ülkeyi bölmek isteyen birileri -kim acaba?- milleti oluşturan diğer elemanları kürtlere karşı kışkırtıyor. bunu yaparken kürtleri de kozmopolit türk milletine karşı kışkırtıyor. işte buna bop eşbaşkanlığı deniyor.
inci sözlük denilen şer yuvasının etkisi büyüktür!
Verme PKK'ya destek, öde faturanı millet nefret etmesin.
Bu nefretin nesli yok, hep vardı.
Bunca acı, hor görülme, dışlanma ve ötekileştirme yeni nesille ortaya çıkan durumlar değil çünkü. Büyüklerinden gördükleri kini devam ettiriyorlar işte. Kinlerinde boğulasıcalar.
Düşmanlıktan ziyade ikinci sınıf vatandaş olarak görmekten söz edilebilir. Bu toplumun tamamını kapsamasa dahi devletin yetiştirmeye çalıştığı fikir budur. Bu fikir hükümetlerin üstünde olarak devlet ideolojisidir. Bu fikir ulus devlet fikrinin benimsenmesiyle ortaya çıkmıştır. Ve cumhuriyetin kurucu babaları tarafından uygulanmıştır. Türklerin aleyhine bir fikir olarak türk ırkçılığı ortaya atılmış ve halka da dayatılmıştır. Malûm zehirli altı okun arasında da kendine yer bulmuştur.

Bugün yaşadığımız terör sorunları, doğu vilayetlerinin geri kalması, kürt vatandaşlarımızın sanki kendini ikinci sınıf vatandaş olarak görmesinin sebebi budur. Günümüzde ulus devletler yerini demokrasinin gereği olarak halkına eşit yaklaşan daha sosyal demokrat anlayışlara yönelmiştir.
kabul etseniz de etmeseniz de bu ülke vatandaşları ırkçıdır. kürt'de, Türk'de. ve ırkçılar, ırkçılıklarını asla kabul etmezler.
en büyük örneği, güncel arap ve Suriyeli nefreti. bakın sevmek ya da sevmemekten bahsetmiyorum. nefret! ortak nefret.

bu topraklarda, doğu'da Kürtlere yapılan zulüm ve aşağılama bitti zannediliyor bunun sebebide hiç şüphesiz asimile olmuş, türkleşmiş Kürtlerdir. Kürtler ikinci sınıf insan değildir. parası olmayan ikinci sınıftır. bu ülkede parası olmayan herkes ikinci sınıftır.

dünya,kalbinizde nefret besleyecek ve bunu yayacak kadar uzun bir yaşam değil. zaten kalpte nefret taşımak için uygun bir organ değil. daha iyi şeyler için kullanın kalbinizi. birbirinizi sevmesenizde, nefret yerine saygı duyun. saygı.

dünya kötü bir yer ve siz o dünyayı kötü kılan şeylerden biri olmayın.

edit: düşmanlık, ırkçılık, nefret... ne kadar kötü kelimeler. aklınızı, duygularınızı, kalbinizi güzel kelimeler ve düşünceler ile yorun.
Günümüzde "bölgecilik" diyebilecegimiz refleksler daha hakim olmaya başladı. insanlar lazlar, dogulular, macırlar, yörükler, çanakkaleliler vs, diye kendilerini alt kimlik oluşturmak suretiyle birbirlerine cephe alıp ciddi rekabet içerisine girmektedirler.
Ülke sınırları içindeki çoğunluğu bir şekilde konsolide ederek kontrol etmek için körüklenen şeydir "kürt düşmanlığı"...

Ortak düşman kitleleri birleştirir ve güdülmelerini kolaylaştırır..
90'lı yılları görmemiş erken iddiası.
Sabah sabah insanlardan bir daha nefret etmeme sebep olan insan müsveddeleri ile dolu başlık.

Bu kadar zekadan ve insan gibi düşünmekten yoksun bir topluluk daha görmedim. Resmen oksijen israfısınız. Bu kürtler size çok bile. Siz kötülük görmeyi hak ediyorsunuz.
Düşmanlık yok ama ortaokulda sevdiğim bir arkadaşımı zorla evlendirmişlerdi her neyse, neslimiz politik olaylardan ötürü sağlıksız düşünmesinden hacet kendisine bir düşman toplum bellemeden toplumda yer edinemiyor. :j
Pori qeri yüzünden olabilir.
özünde k*rtlerin türk düşmanı olmasından dolayı, yeni nesilin bu düşmanlığın farkında olması ve ona göre tavır almasından kaynaklanır. insan olana düşman olunmaz. bunların en kötüsü terörist olup ülkeyi bölmeye çalışır, en iyisi insanların arasına nifuck sokup insanları bölmeye çalışır. eline fırsat geçmeden önce hepsi çok iyi gözükür. muhabbet edersin, güvenirsin, sonra bir bakarsın sırtından vurulmuşsun.
90 lı yıllarda da okulun önünde bekleyen ne kadar serseri varsa hepsi kürttü. okulun içinde birilerine sataşan kavga çıkartan kim varsa hepsi kürttü. yıllarca alışveriş yaptığımız ve sevdiğimiz, herhangi bir yanlışını da görmediğimiz kürt bakkal, açılım sürecinden sonra bakkalı böcek yuvası gibi hdpkk lı gençler ile doldurdu.
kürt olmayan kürtçülere gelince; komünist, sosyalist ya da solcuyum diyenin yanında anında kürtçülük skilleri açılıyor. türk dediğin zaman hepsinin midesi bulanıyor, nefreti artıyor. onlara göre kürtler pkklı bir mağara adamı bile olsa, iyilik meleği ve özgürlük savaşçısı. ama türkler tecavüzcü, soykırımcı, önüne gelen kürtü ezmekten hoşlanan sadist insanlar. halkların kardeşliği diye sloganlar atıp türk düşmanlığı ve kürt seviciliği yapan insanlar bunlar. halklar derken türkler ve kürtler kardeştir mi demek istiyorlar? hayır. türkler ve kürtler kardeş değildir. türkler kendilerine alenen düşmanlık gösteren bir ırk ile kardeş olmaz ve bunu iddia eden türkler ile de kardeş olamaz. onların kastettiği de bu değil zaten. bir ülkede yaşayan bütün vatandaşlara halk denir. halklar ifadesi başka ülkelerde yaşayanlara denir. yani türkiyede, suriyede, ırakta, iranda yaşayan kürt halklarını kastediyorlar.
Hayvanların bir çoğunda kendi türüne saygı mevcuttur. Bir çok hayvan türü kendi aralarında iyi şekilde geçinir. Hayvan altı bir düşünce.
Bir çok ülke;

Hala Türkleri barbar,
Müslümanları bağnaz, çarşaflı,
Arapları pis,
Alevileri dinsiz olarak nitelendiriyor.

Varsın tüm Kürt’leri de PKK olarak nitelendirsin. Gün gelip “iyi” bir Kürt’le alışveriş yapmak zorunda kaldıklarında, komşuluk-arkadaşlık kurduklarında, hatta belki aşık olduklarında fikirleri değişebilir bilemem.

Bu tip etiketler sadece insanları ötekileştirir. Ben’den farklı olan herkes aynıdır, kötüdür fikri. Ve bu düşünce inanın çok ilkel.

*etiketlere razıysak bir Türk-müslüman olarak ben ve benim gibiler de; barbar ve bağnaz görülmekten gocunmamalıyız.
Yanlış önerme. Çünkü böyle bir şey yok. Seküler veya liberal ailelerin çocukları daha ziyade saçma sapan mikro milliyetçi zırvalara kanmayacak kadar çağı yakalayan, zeki gençlerden oluşur.

Milliyetçi, türkçü, kürtçü, ulusalcı ailelerin çocuklarının da bir kısmı aileleriyle aynı düşünceyi desteklese de yine bir çoğu bu gerici zihniyetten ayrılıp daha temiz düşüncelerle hayatına devam eder. Bu kaçınılmazdır.

Olması gereken de budur. Yeni nesil sizin gibi dinozor değil. Irkçılık zamanında Avrupa’yı kırdı geçirdi, geriye travmadan kinden başka ne kaldı. Ben yeni nesile inanıyorum moruk, bu çocuklar bu s*kik düzeni revize edecekler. Siz de hala milattan öncesi düşüncelerle kavga edip durun hahahhaha.