bugün

su ara ekside bayaa moda olan konudur.
http://listelist.com/yeni-gelinlerin-sunum-telasi/

pardon başlık
(bkz: yeni gelinlerin sunum çılgınlığı)
olacakmış afedersiniz.
inşallah modlar taşır.
Çok tiksinç bir şey ben olsam tepsiyi fırlatırım geline.
son zamanların popülerlik kazanan durumudur. bunda da gördüğümüz üzere her işte olduğu gibi bunun da bokunu çıkardık. hayırlı uğurlu olsun.
oo hemen toplumsal bir analiz yapmalıyım.

birşeyi en dibine kadar yaşamadan rahat edemeyen bir millet olarak, bunun da bokunu çıkarmayı başardık. bokunu çıkara çıkara artık en dibi görüp kendiliğinden zirveye çıkmaya başlarız bir gün diyorum ama... en avrupaiyiz diye geçindiğimiz alanlarda bile hala alaturkalığımızı konuşturuyoruz. yemin ederim vatandaşından, yöneticisine, oyuncusundan, sporcusuna hepimiz kroyuz (istisnalar kaideyi bozmaz).

kroluğumuzun bizi nasıl esir aldığına bir örnek vereyim. biliyorsunuz 70'li yıllardan sonra ne olduysa arabesk diye bir müzik türü çıktı ve türkiyenin a*ına koydu. türkiyede en çok dinlenen müzik türü son 30-40 yılda arabeskten evrilip en fazla fantazi ve pop sınırına gelebildi ve orada kaldı. daha ileri gidemiyor yani. biz bu kadar alaturka bir milletken daha zevkli müzikler dinleyemeyiz de. rock tarzında üretilen müziklerimiz bile fantazi - pop eşiğine doğru aşağı çekiliyor, yoksa prim yapmıyor. yani türkler olarak gidebileceğimiz en uzak nokta fantazi-pop. ülkemizde caz ve klasik müziğin esamesi bile okunmadığından hiç bahsetmiyorum bile.

kısacası hayatın hiç bir alanında alaturkalığımızdan vazgeçip salt modernliğe ve sadeliğe ulaşamayız. acımızı, sevincimizi, mutluluğumuzu yani her duygumuzu ve her davranışımızı gösterişle ve arabesk bir şarkı misali yaşamayı seviyoruz. atara atar, gidere gider, gösterişe gösteriş.

edit: eksileyen arkadaş müslümcüymüş.
Yukardaki görseldeki ibne su bardağın etrafına pis sentetik plastik sarmalamış bunun neresi göze sağlığa hoş gelebilir. Neden böyle birşey yapılır azizim.
gerizekalılığın kurdele bağlanmış halidir.
Sunum telasi ne lan diye merak ettirmistir.
Kizlar kendini damat adayina filan mi sunuyor dünyada ne oluyor ya.
insanlar doğar büyür ve ölür fakat bunlar doğar evlenir ve ölür felsefesiyle bakıp hayatını ve karşısındakinin hayatını mahvetmek üzerine kurarlar.
Kim bunlar neden böyle yapıyorlar?
gerçekse büyük rezilik.

bazıları gerçek gibi değil çünkü.
görsel
birisi kocam çalışır ben çocuk bakarımcılar yapıyor yazmış ama çalışan, devlet memuru vb. kadınlar da bunu yapıyor. ah ulan.
acayip bir hal almış sosyal medyayı fena sarmış telaştır. sunumdan çok yazılar bomba. evet.
(bkz: #34135278)
E ne yapsın kızlarımız yani. Doğumundan bu yana özellikle kız çocuklarına yapılan çeyizliklerin, bireyin evlenilecek yaşa geldiğinde binlerce çeyizden dolayı kafayı sıyırması durumudur. Çeyizinde o kadar çok çeyizlik vardır ki hepsini kullanması isteği bunu doğurmuştur. Hem sanki elin adamına yapıyor siz de bir alemsiniz yahu! Yaptığı nikahlı kocişkosu(kesinlikle kocası ya da eşi değil).
Baksan ayda bir temizlik yapar evini bok götürür ama sunumsuz duramaz haspam.
iyice boku çıkmış olan yeni akımdır. Zeytine, pideye, çokoprense kurdele takmak nedir lan. Yakında kendine kurdele bağlayıp yatak odamda kocişime sunumsuz yakalanmam şükür ki kurdele bağlayabildim yazarlar tam olur. Evlilik aşkı öldürmüyormuş beyler beyni öldürüyomuş.
görsel
sosyal medyanın yeni fenomen konusudur. benim favorim bu, her gördüğüm de kahkaha atıyorum.
Kurdeleleri bitince 2 tane zeytinle yetinen gelinlerdir.

https://onedio.com/haber/...unum&utm_medium=tweet
Bazen tiksindiren durumdur. Kuzenlerimden biliyorum. Evli değilken evde yemek yapmamak için teyzemle tartışırdi. Şimdi başımıza odku sunum perisi.
Benden uzak olsun telaşıdır. O ne iğrenç bir sunumdur öyle. Elmayı yıkamadan eliyle getirse daha makbuldür benim için.
(bkz: hepinizden iyreniyorum)
görsel
Mide bulandırır.
Nerde gereksiz işe yaramaz bir mutfak eşyası var bu yeni gelinlerin evinde.
Ya arkadaş sizi çocukken hiç mi sevmediler?
Allah kocişkolarına sabır ihsan eylesin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar