bugün

o tamamen senin gördüğünü öyle algılayan beyninin mallığı tespiti ile karşılanacak olan genelleme. eee normal artık nasıl bir ailede büyüdüyse...
kanıtları olan önerme. evet.
" 'örneklerle,delillerle ispat...' "la o zaman derler adama! derler yani.
elestirmeyeliiim. bu donem baska bir donem.
yasal olarak babandan bile cekinmeden herkesin bilgisi dahilinde sevisebilme, hatta kafana gore, canin isterse, hunharca sikisebilme ruhsati sahibisindir artik. kimse sana bu adamin/kadinin yaninda ne isin var diye bir hesap soramaz. hesabi gec, sorusunu bile soramaz. ne oldugu belli iste, kocam/karim amk.
bu durum insanlarin gozune gozune sokulmalidir. salaklik degil, bilakis bir nevi toplumdan intikam almaktir. "baak baak biz istedigimiz gibi gezebiliyoruuuz. hatta canimiz istedigi anda istedigimiz yerde(yakalanmamak kaydiyla) sevisebiliyoruuuuz, bu da sana kapak olsuuun" demektir.

yillarin verdigi bir basincin birden ortadan kalkmasi olarak dusunebiliriz. duduklu tencerenin kapagini acan bilir. tencere soyle bir "ohhh" sesiyle rahatlar. ayni durum soz konusu burada da. eger toplumumuzda cinsellik bu kadar tabu olmasaydi bu kadar buyuk goze sokmalar da olmazdi.

neyse iste ugrasmayin yeni evlilerle, birakin gozumuze soksunlar. kiskanmak yerine onlarin mutluluguyla mutlu olmaya calisalim.
hepimiz ya da cogumuz, yasadik veya yasayacagiz bu durumu. uc gun sonra sen de bu elestirdigin hallere dusersin de mahalleye rezil olursun.

ha, cok canin cekiyorsa kibarca ne kadar yanliz oldugunu anlat. belki haline aciyan bir cift cikar. *
Tespitin dibi.

Özellikle canım cicim aylarında fazlasıyla görülen durum.

Bununla ilgili yaşadığım bir şey var.

Kuzenim henüz yeni evliydi ve eniştemizle bize gelmişlerdi neyse akşam yemeği yiyoruz.

Babam falan kalkmıştı masadan.
Yeni enişte sanki kuzenim yiyemiyormuş gibi eliyle sarma yedirmeye başladı ve hoşaftan içiyor falan.

Tabii ben ne oluyoruz kafasındayım.

Kızın sanki eli yok yiyemiyor onu geçtim göstermelikmiş gibi yapmacık geliyor bu hareketler açıkçası bana.
Kime neyi gösterme çabasındasın ki?

Allahtan masada babam yoktu.
vereceği tepkiyi biliyorum neyse söylemeyim zaten enişte beyin de dötü yemezdi.
sürekli iç içe, kucak kucağa, vıcık vıcık olmaya bağlı oksitosin hormonu selinden ortaya çıkan mallık.
hayat realitesi içerisinde sağa sola doğru dağılındığında oksitosin düşer her şey rayına oturur.
Evlenenlerin biraz kırolaştığı gerçeği var şu zamanlarda. Bunu artık her şeyi şov haline getirmeye çalışmamıza bağlıyorum.

Her şeyi başka insanlara göstermek için yapıyoruz. Kendi mutluluğumuzu başkalarına bağlamak kadar büyük bir hata yok.
genelleme itibariyle mal olmadıklarını göstermeleri ya da kanıtlamaları için, her türlü sosyal medyadan uzak durmaları gerekmektedir. belki yine maldırlar ama mal olduklarını görmeyiz bilmeyiz böylece, ya da gerçekten mal olmadıkları için sosyal medyadan, gösterişten, bilmem neyden uzak durdukları bir kanıttır zaten. heyecanlı olmasınlar, ot olsunlar demiyorum tabii ama, göze sokmanın hiç bir anlamı yok.
eger 25 yasından küçüklerse mal oldukları için evlenmeleriyle alakalı olabilir.
benim gibi evli olmayan insanlara şirin gözüküp özendirmeye çalıştıkları için katıldığım bir durum.
içinde bulunulan ruh halidir. aşk zaten bir hastalık gibi bedeni sarmış , mantık devre dışı kalmıştır. aileler söz , nişan , düğün , ev kurma derken maddi ve manevi olarak yeni bir dünyaya girilir. bu kadar olaydan sonra yeni evliler bir müddet boş boş bakar ve kendilerini rüzgarın önünde ki yaprak gibi kaderin akışına bırakırlar.
Benim de dikkatimi çeken ama hiç dile getirmediğim tespit. Bu tespiti yapan kişiyle kurbanlık dana alır gibi tokalaşmak istiyorum hahshahhaha ya harbi neden var böyle bir şey?

Daha çok damatlarda görüyorum o mallığı.
Kıskandın mı laayn.
ne yapsın eleman yıllardır sağ ele talim iken bir anda dünyası değişiyor. o kadar olacak tabi.
olum adam 26 yılın üstüne bir yatakta iki kişi yatıyor, allahıma ben sabah uyandığımda korkarım.
sen mallıktan bahsediyorsun.