bugün

sabahtan gördüğüm bir fotoğraf karesi beni paramparça etmeye yetti. Fotoğraf karesinden çok o karenin insanı insan olmaktan utandıran hikayesi bitirdi beni. Adalarda yaşanan bir olay. Adalarda benzer durumlar duyuyorduk ama bu seferki benim kalbimi fazla zorladı diyebilirim. Şöyle özet geçeyim, at yeni doğum yapıyor ve vicdansız şerefsizler bu ata fayton çektirmeye devam ediyorlar. Doğumdan dolayı karnında boşluk olduğu için hayvanın bağırsakları içinde ters dönüyor. Bu hayvan saatlerce can çekişiyor öyleki yattığı yer tepinmekten çukur olmuş daha da kötüsü atın yavrusu ölen annesını hale emmeye çalışıyor. Bu fotoğraf ve hikayeyi görünce vicdanım ağladı resmen. insan olmak bukadar zor olmamalı. insan olucaksın ya sadece insan kimse senden atom parçalamanı filan beklemiyor. Bu faytoncu mahlukların acı çekerek ölmelerini değil sürünmelerini diliyorum ve bir s.ke yaramayan adalar belediyesinin g.tünü kaldırmaya aciz millete zevki sefa olsun diye ne biliyim manitasına romantik bi haftasonu gezisi olsun diye tırışkadan müthiş gereksiz bu uygulamayı kaldırmasını diliyorum. illa gezicekseniz bisikletle gezin efendim, zor birşey değil. Adadakiler bilir etraf at pisliğinin kokusundan geçilmiyor bu da önlenmiş olur. Bunu burda niye yazdım ? Şunun için yazdım güzel kardeşim amacım duyar kasmak filan değil, milleti duyarlı olmaya davet etmiyorum, tutup kolundan çekiyorum. Belki bu yazıyı okur, bilinçlenir, ne biliyim içiniz belki cız eder diye, adalara gittiğinizde fayton yerine bisiklet tercih edersiniz diye, olur ya biriki faytoncuya denk gelir yüzüne tükürmek istersiniz diye..

Son olarak : sen ata değil de at sana binse güzel olur mu ?